thc-thc.com.pl

Zanieczyszczona marihuana

Zanieczyszczona marihuana: Jak ją zidentyfikować?

Zanieczyszczona marihuana jest zjawiskiem dość powszechnym, więc dlatego też ważne jest, abyś wiedział, jak ją zidentyfikować, zanim ona zrobi ci krzywdę. Dzięki takiej wiedzy, stosowanie cannabis jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także pomaga ona budować zaufanie do rozwijającego się rynku cannabis.

Stosowanie cannabis nigdy nie było bardziej popularne niż jest teraz. Jednak ostatnio pojawiły się doniesienia o coraz większej ilości zanieczyszczonej marihuany – a przecież żaden użytkownik czy szanujący się hodowca, nie chce w czymś takim partycypować.

Stosowanie cannabis rośnie na całym świecie. W rzeczywistości istnieje wiele krajów reformujących cannabis do legalnego użytku zarówno rekreacyjnego jak i medycznego. Jednak wraz z rozwojem następują zmiany, a ilość zanieczyszczonej marihuany wzrasta.

Można by pomyśleć, że wraz ze wzrastającą legalizacją, ilość zanieczyszczonej marihuany spadnie z powodu nowych regulacji i testów. Oczywiście w przypadku domowych hodowców, nie ma innych testów niż po prostu doświadczenie i wiedza. Zanieczyszczenia cannabis są bardzo powszechne, ponieważ tak naprawdę wszystko może się wydarzyć podczas procesu uprawy, zbioru czy ekstrakcji. Zanieczyszczenie może nastąpić także w pomieszczeniach magazynować, zwłaszcza jeśli marihuana przetrzymywana jest tam przez dłuższy czas.

Pleśń lub grzyby można łatwo dostrzec dzięki wiedzy, ale istnieją także inne zanieczyszczenia, które wykryć można tylko poprzez analizę chemiczną.

• Częste przyczyny zanieczyszczenia

1. Grzyby

Grzyb jest jedną z najczęstszych przyczyn zanieczyszczenia. Jeśli zdarzy ci się dostrzec nienaturalnie biały proszek na twojej marihuanie lub rozmytą teksturę liści, może to oznaczać, że twoje rośliny przechodzą właśnie przez infekcję grzybiczą.

Pomieszczenia, w których uprawia się cannabis, powinny mieć własny termometr i higrometr, aby zapewnić utrzymanie idealnej temperatury i wilgotności. Hodowcy powinni przeprowadzać regularne kontrole w celu rozpoznania oznak skażenia i usuwać je, gdy tylko się pojawią.

2. Bakterie

W przypadku cannabis powszechne są także zanieczyszczenia mikrobiologiczne, a dzieje się tak z powodu silnej adaptacji drobnoustrojów.

Ostatnie badania opublikowane w czasopiśmie Clinical Microbiology and Infection wskazują, że bakterie gram-ujemne występować mogą w wielu przychodniach w północnej Kalifornii. Co gorsza, bakterie te zanieczyszczają medyczną marihuanę stosowaną do celów medycznych. Niestety, jedynym sposobem na pewność jest przeprowadzenie testów mikrobiologicznych.

3. Pozostałości rozpuszczalników

Cannabis często stosowane jest do tworzenia ekstraktów. Chociaż proces ten ma wiele zalet dla świata medycznego, nadal istnieje ogromna szansa, że proces ten pozostawi po sobie pozostałości rozpuszczalnika, jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo. Przy tworzeniu ekstrakcji niezbędna jest najwyższa ostrożność.

4. Pestycydy

Insekty są jednym z największych problemów, z jakimi może spotkać się hodowca cannabis. Niestety, najczęstszą rzeczą, którą robią, aby zwalczyć ten problem są pestycydy w spreju. Chociaż może to odstraszyć szkodniki od uszkadzania roślin cannabis, proces ten ma poważne negatywne skutki w przypadku użytkowników końcowego produktu.

Niektóre pestycydy pozostają w roślinach mimo przeprowadzenia zbiorów i curingu. Wdychanie pestycydów, takich jak imidaklopryd, spiromesifen i etoksazol, jest po prostu niebezpieczne dla zdrowia.

5. Różne inne zanieczyszczenia

Ze względu na procesy związane z uprawą, zbieraniem, przygotowywaniem, ekstrakcją i ostatecznie pakowaniem, zanieczyszczenia cannabis są dość powszechne. Obecnie cannabis nie musi być poddawane testom na skażenie – nawet w krajach, gdzie marihuana jest legalna.

Z tego powodu, jedynym sposobem na sprawdzenie, czy marihuana jest skażona, jest sprawdzenie czy miejsce uprawy i miejsce pakowania podlega podstawowym środkom ostrożności.

• Oznaki zanieczyszczenia

1. Gąbczastość

Zanim zaczniesz palić marihuanę, zawsze pamiętaj, aby sprawdzić jej fakturę. Jeśli jest sucha, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że jest zanieczyszczona pleśnią. Ale jeśli jest gąbczasta i wilgotna- miej się na baczności, bo bardzo prawdopodobne, że jest wręcz odwrotnie. Uważaj na marihuanę, która ma pudrową konsystencję, ponieważ niektórzy dilerzy dodają do marihuany pokruszone pigułki niewiadomego pochodzenia, aby ulepszyć estetyczny wygląd marihuany – nie zawsze są to naturalne trichomy.

2. Odbarwienia

Pstrokato – białe przebarwienia lub rozmyte, zielonkawe i szare zabarwienie marihuany to także kolejny znak, że z twoją marihuaną jest coś nie w porządku. Zwykle są to skutki zanieczyszczenia grzybem lub pleśnią.

3. Zapach

Każda odmiana marihuany ma swój własny, wyraźny zapach. Jednak wszystkie odmiany cechują słodkim, piżmowym aromatem. Jeśli marihuana pachnie ZBYT słodko, lub w ogóle nie ma zapachu, to prawdopodobnie jest zanieczyszczona. Uważaj także na marihuanę, która pachnie świeżą trawą, ponieważ może to być znak, że nie została ona prawidłowo utwardzona lub ususzona. Cannabis, które posiada te cechy, zazwyczaj pleśnieje nawet podczas prawidłowego przechowywania.

4. Ból w klatce piersiowej


Pamiętaj, że palenie marihuany nie powinno powodować bólu w klatce piersiowej. Jeśli doświadczasz bólu po paleniu, jest to wyraźny znak, że marihuana którą paliłeś jest zanieczyszczona. W takim przypadku jak najszybciej udaj się po pomoc do lekarza.

5. Alergie

Jeśli wcześniej paliłeś marihuanę i nie doświadczałeś żadnych niepożądanych reakcji i nagle one u ciebie występują, jest to silny znak, że właśnie wypaliłeś spleśniałą marihuaną. Pleśń bardzo często prowadzi do reakcji alergicznych.

• Podsumowanie

Palenie marihuany może być bez wątpienia ekscytujące. Ale nie jest to powód, abyśmy tracili dla niej cały swój rozum. Należy zauważyć, że ze względu na rosnące zapotrzebowanie na rynku, dostawcy mają tendencję do przyspieszania procesu produkcji – co z kolei prowadzi do większego ryzyka skażenia.

Zawsze pamiętaj aby dokładnie sprawdzać marihuanę przed użyciem. Dokładnie sprawdzaj jej wygląd, mając oko na wszelkiego rodzaju przebarwienia czy nienaturalną strukturę.

Pamiętaj, nigdy nie ryzykuj swoim zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.