thc-thc.com.pl

Marihuana nie prowadzi do stosowania narkotyków

Po raz ostatni, marihuana w żaden sposób nie prowadzi do stosowania innych narkotyków.

Ostatnio zauważyliśmy odrodzenie mitu, że cannabis prowadzi do stosowania innych narkotyków. Oczywiście, ten argument stosowany jest przede wszystkim przez przeciwników legalizacji (których liczba z dnia na dzień maleje) i nie jest on prawdziwy. Prokurator generalny i znany przeciwnik cannabis, Jeff Sessions, używa tego argumentu twierdząc, że stosowanie marihuany prowadzi do rozwoju przemocy.
Nadszedł czas aby zakończyć tę niekończącą się debatę: marihuana nie prowadzi do stosowania żadnych innych substancji, a już na pewno nie prowadzi do stosowania twardych narkotyków.

Jeśli nie byłeś wcześniej zaznajomiony z powyższymi informacjami, to wiedz, że przeciwnicy cannabis twierdzą, że stosowanie go prowadzi do stosowania twardych narkotyków takich jak metaamfetamina, kokaina i heroina.
Nie ma oczywiście twardych dowodów na poparcie tej tezy, ale przeciwnicy legalizacji i tak stosują ją jako mocny argument przeciwko marihuanie.

Przyjrzyjmy się prawdziwym dowodom świadczącym o tym, że marihuana nie jest substancją prowadzącą do stosowania twardych narkotyków!
Po pierwsze, raport z National Institute on Drug Abuse (NIDA), stwierdził, że chociaż niektórzy ludzie stosujący cannabis prawdopodobnie również mają problem alkoholowy, większość użytkowników cannabis nie stosuje wcale twardych narkotyków. Brzmi to bardziej jak sugestia tego, że to alkohol prowadzi do stosowania twardych narkotyków. Badanie Barry’ego Wileya, skupiające się na zachowaniu nastolatków wykazało, że alkohol jest łatwiej dostępny, ale mniej demonizowany niż cannabis.

Jeśli chodzi o substancje prowadzące do stosowania twardych narkotyków, na rynku istnieje coś, co prowadzi do nich o wiele bardziej niż marihuana, a mianowicie: opiaty na receptę.
Powszechnie wiadomo, że ludzie stosujący tabletki na receptę często się od nich uzależniają i niestety, ale w wielu przypadkach sięgają w kolejnych etapach po heroinę.
Ostatnie badania pacjentów cierpiących na stany bólowe, którzy stosują tabletki pokazały, że ci ludzie preferują o wiele bardziej stosowanie marihuany. A dlaczego? Dlatego że bardzo łatwo uzależniają się oni od tabletek i nie są w stanie sobie bez nich poradzić.

Cannabis nie jest substancją prowadzącą do stosowania twardych narkotyków. Cannabis to roślina, która sprawia, że życie wielu ludzi jest przyjemniejsze, a w niektórych przypadkach pozwala po prostu normalnie żyć.
Ludzie, którzy mówią, że cannabis to narkotyk zwykle mówią to w celu utrzymania biznesu, któremu nie na rękę jest rozwój świadomości na temat marihuany.

Nie pozwólmy im na to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.