thc-thc.com.pl

Palenie Cannabis a Poczęcie Dziecka

Czy palenie marihuany prowadzi do problemów z płodnością? Niektóre badania próbują łączyć długotrwałe stosowanie pochodnych cannabis ze zmniejszaniem zdolności reprodukcyjnych u mężczyzn i kobiet. Obecnie większość użytkowników marihuany ze sceptycyzmem patrzy na jakiekolwiek „oficjalne” badania naukowe, i to z dobrego powodu… Ale czy w przypadku powyższego tematu troska jest konieczna?

Czy cannabis (marihuana) wpływa na zdolność do reprodukcji?

Do badania w 2003 roku na University of Buffalo School of Medicine and Biomedical Science zgłosili się mężczyźni w wieku szkolnym. Odkryto, że mężczyźni, którzy palili marihuanę „mieli znacznie niższe objętości nasienia” niż norma, powiedziała Dr. Lani J. Burkman, lider badania. Dr. Burkman kontynuuje, że

„Wielu z nich miało dość niską objętość nasienia, około połowy normy. Gdyby zgłosili się do naszej kliniki jako pacjenci, powiedzielibyśmy im, że wynik jest nieprawidłowy… Podczas stosunku płciowego dostarczają oni znacznie mniej plemników kobiecie.”

Każdy ml nasienia zawiera zwykle około 100 milionów plemników, więc w przypadku zdrowego mężczyzny, kilka milionów spermy traconej w wyniku okolicznościowego stosowania marihuany może nie mieć żadnego znaczenia. Według badań, w przypadku mężczyzn, którzy dzięki genetycznym uwarunkowaniom produkują mniej plemników, częste stosowanie cannabis może prowadzić do niepłodności.

Ogólnie rzecz biorąc, społeczność medyczna uważa, że marihuana negatywnie wpływa na poziom męskiego testosteronu i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z płodnością. Ale dobrą wiadomością jest to, że odstawienie marihuany już po kilku miesiącach skutkuje przywróceniem plemników do normalnego poziomu.

Dr. Burkman mówi, że palenie może również wpływać negatywnie na kobiety starające się o dzieci.

Kiedy kobiety palą marihuanę, nikotynę lub inne narkotyki, substancje automatycznie znajdują się w ich płynach rozrodczych. Kobieta paląca marihuanę wprowadza THC w swój jajowód, w szyjkę macicy.

Nawet jeśli mężczyzna nie pali, jego sperma przedostająca się do jej ciała, może być dotknięta przez THC znajdujące się w jej organizmie. „Jej THC zmienia jego plemniki”, mówi.

Wstępne badania wykazały również, że długotrwałe palenie może opóźniać owulację i dojrzewanie jajeczek, choć w niewielkim stopniu.

Warto również dodać, że większość badań dotyczących marihuany i płodności została przeprowadzona na zwierzętach laboratoryjnych, a nie na ludziach. Nawet Narodowy Instytut Zdrowia przyznał, że

„Badania kliniczne na ludziach generalnie zgadzają się z wynikami badań na zwierzętach, ale zdarzyło się, że zgłaszane były sprzeczne wyniki.”

Wszyscy słyszeliśmy straszne historie o marihuanie, które po pewnym czasie okazywały się nieprawdziwe. Jednak zachowanie ostrożności oraz balansu nigdy nie jest złym pomysłem. Ze względu na to, że badania pozostawiają nas pełnych pytań, najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady specjalisty w odniesieniu do indywidualnego przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.