thc-thc.com.pl

Sprzedaż legalnej marihuany w Ameryce Północnej wyniosła ponad 6 miliardów dolarów w ubiegłym roku

Według nowego raportu ArcView Market Research, sprzedaż legalnej marihuany w Ameryce Północnej wyniosła 6.7 miliardów dolarów. Raport nie będzie dostępny aż do lutego, ale generalny wynik uzyskano wcześniej o ogłoszono przez Forbes.

Według raportu, wynik ten stanowi wzrost o 30% w porównaniu z rokiem poprzednim – ogromny wzrost dla jakiejkolwiek branży.

„Jedyna kategoria przemysłu konsumerskiego jaka osiągnęła 5 miliardów dolarów, a następnie wzrosła o około 25% w ciągu kolejnych 5 lat to telewizja kablowa (19%) w 1990 roku oraz internet szerokopasmowy (29%) w roku 2000. To wciąż jest dla nas szok,” mówi Tom Adams, szef ArcView.

Grupa przewiduje, że do roku 2021, sprzedaż legalnej marihuany przekroczy 20 miliardów dolarów rocznie. Dotyczy to również sprzedaż w czterech stanach, które zalegalizowały cannabis w listopadzie: Kalifornia, Maine, Massachusetts, Nevada.
Liczby uwzględniają także przewidywaną sprzedaż w Kanadzie, która ma zalegalizować cannabis w tym roku.

„Jedną z najwyższych popularności cieszyły się alternatywne formy spożycia,” mówi Troy Dayton, szef generalny ArcView. „Koncentraty i produkty spożywcze stają się ulubionym wyborem klientów, zaraz po tradycyjnym paleniu.”

W swoim sprawozdaniu ArcView wykorzystuje dane z BDB Analytics, które zawierają miliony pojedynczych transakcji detalicznych dotyczących cannabis.

Ci, którzy chcą przeczytać cały 200 – stronicowy raport, muszą poczekać, aż zostanie on wydany w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.