thc-thc.com.pl

2500 letnia syberyjska księżniczka chorująca na raka mogła stosować marihuanę w celu leczenia

2500 letnia syberyjska księżniczka chorująca na raka mogła stosować marihuanę w celu leczenia, thc thc.info

Czy umierająca Syberyjka, która żyła 2.500 lat temu leczyła się za pomocą marihuany? Nowe badania przeprowadzone przez rosyjskich naukowców pokazują, że to bardzo prawdopodobne.

Zmumifikowane ciało Syberyjki „lodowej księżniczki” – tak dobrze zachowane, że tatuaże na skórze były nadal widoczne, gdy znaleziono ciało – została odkryta w lodowatym plateau we wschodniej Rosji w 1993 roku. Od tego czasu, naukowcy odkryli wiele informacji na jej temat, między innymi kim była księżniczka, oraz jak ona i jej ludzie żyli.

Ale nikt nie wiedział na pewno, jak kobieta, która uważana była za zmarłą w 5 w. p.n.e. w wieku około 20 lat doznała swojego końca.

Do teraz.

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców wykorzystujących skany MRI ustalił, że księżniczka prawdopodobnie cierpiała na raka piersi.

„Mamy do czynienia z pierwotnym guzem w prawej piersi i prawymi węzłami chłonnymi z przerzutami osiowymi,” powiedział członek zespołu Andrey Letyagin. „Jestem pewny diagnozy – miała raka.”

Od 2012 roku mumia jest umieszczona w specjalnym mauzoleum wewnątrz Muzeum Narodowego w Gorno-Altaisk, w Rosji.

Skany pokazały także, że księżniczka miała zakażenie szpiku kości, dodał Letyagin. Ponadto powiedział, że skany stwierdziły także urazy zgodne ze spadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, którego musiała doświadczać, księżniczka prawdopodobnie stosowała marihuanę – pojemnik na marihuanę został znaleziony obok mumii w jej komorze grobowej.

Jako archeolog Natalya Polosmak napisała w jednym z wydania czasopisma Science: „Jest prawdopodobne, że w przypadku chorej księżniczki, regularne palenie marihuany było koniecznością.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.