sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

2500 letnia syberyjska księżniczka chorująca na raka mogła stosować marihuanę w celu leczenia

marihuana-leczy-syberyjska-ksiezniczke

Czy umierająca Syberyjka, która żyła 2.500 lat temu leczyła się za pomocą marihuany? Nowe badania przeprowadzone przez rosyjskich naukowców pokazują, że to bardzo prawdopodobne.

Zmumifikowane ciało Syberyjki „lodowej księżniczki” – tak dobrze zachowane, że tatuaże na skórze były nadal widoczne, gdy znaleziono ciało – została odkryta w lodowatym plateau we wschodniej Rosji w 1993 roku. Od tego czasu, naukowcy odkryli wiele informacji na jej temat, między innymi kim była księżniczka, oraz jak ona i jej ludzie żyli.

Ale nikt nie wiedział na pewno, jak kobieta, która uważana była za zmarłą w 5 w. p.n.e. w wieku około 20 lat doznała swojego końca.

Do teraz.

Aby rozwiązać zagadkę, zespół rosyjskich naukowców wykorzystujących skany MRI ustalił, że księżniczka prawdopodobnie cierpiała na raka piersi.

„Mamy do czynienia z pierwotnym guzem w prawej piersi i prawymi węzłami chłonnymi z przerzutami osiowymi,” powiedział członek zespołu Andrey Letyagin. „Jestem pewny diagnozy – miała raka.”

Od 2012 roku mumia jest umieszczona w specjalnym mauzoleum wewnątrz Muzeum Narodowego w Gorno-Altaisk, w Rosji.

Skany pokazały także, że księżniczka miała zakażenie szpiku kości, dodał Letyagin. Ponadto powiedział, że skany stwierdziły także urazy zgodne ze spadkiem – być może z konia.

Aby poradzić sobie z bólem, którego musiała doświadczać, księżniczka prawdopodobnie stosowała marihuanę – pojemnik na marihuanę został znaleziony obok mumii w jej komorze grobowej.

Jako archeolog Natalya Polosmak napisała w jednym z wydania czasopisma Science: „Jest prawdopodobne, że w przypadku chorej księżniczki, regularne palenie marihuany było koniecznością.”

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.