thc-thc.com.pl

Naukowiec, który odkrył THC odebrał doktorat Honoris Causa

a-to-anukowiec-naukowiec-raphael-odkryl-thc

Raphael Mechoulam był pierwszą osobą, która wyilozowała i syntezowała THC w 1964 roku. Raphael otrzymał tytuł doktora Honoris Causa z Uniwersytetu Ben Guriona w Negev (BGU) w Izraelu.

82-letni izraelski naukowiec, który odkrył THC ponad 50 lat temu, posiadał już tytuł doktora, ale dostał kolejny przedstawiony mu przez komisję BGU, na cześć poświęcenia przez niego swojego życia na pracę z kannabinoidami.

„Z głębokim uznaniem dla wybitnego naukowca, który studiuje chemię materiałów pochodzenia roślinnego i ich funkcje lecznicze, odkrywcy czynnych substancji w roślinach konopi, tetrahydrokannabinolu i endogennych kannabinoidów w ludzkim mózgu, którego przełomowe badania przyczyniły się do badań nad kannabinoidami na całym świecie; W uznaniu wielopłaszczyznowego naukowca, którego praca obejmuje zarówno badania podstawowe i stosowane, począwszy od analizy chemicznej naturalnych produktów i ich psycho-fizjologicznych skutków dla organizmu ludzkiego, odkrycia receptorów i materiałów w ludzkim mózgu i rozwoju terapii w przypadku chorób przewlekłych i łagodzenia ludzkiego cierpienia…”

Izraelski filmowiec Zach Klein rejestrował zdarzenie jako część dokumentu, nad którym pracuje, a dotyczy on doktora Mechoulam – „The Scientist”.

Doktor Mechoulam jest powszechnie uważany za ojca badań nad kannabinoidami, otrzymał on wiele prestiżowych nagród za swoją pracę.

Po staniu się pierwszą osobą, która syntezowała główny składnik marihuany w 1964 roku, doktor Mechoulam poświęcił resztę swojej kariery na badanie roślin i ich różnych zastosowań medycznych.

W 1982 roku, cytowano jego słowa, mówiące o tym, że jeżeli marihuana byłaby legalna, to natychmiast zastąpiłaby 10-20% wszystkich leków farmaceutycznych.

Laboratorium doktora Mechoulam również przeszło do historii w 992 roku, kiedy jeden z jego kolegów został pierwszym odkrywcą substancji chemicznej podobnej do THC, ale znajdującej się w ludzkim mózgu o nazwie anandamid.

Obecnie doktor Mechoulam wciąż dąży do rozwoju badań w swoim kraju, gdzie medyczna marihuana jest legalna, a jednocześnie dyskutuje się o niej bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.