thc-thc.com.pl

Farmaceutyczny cannabis powoduje podobne uczucie haju, co naturalny

a-marihuana-to-marinol-porownanie-marihuany

Pacjenci przyjmujący leki zatwierdzone przez FDA, które naśladują marihuanę, mogą skończyć na przeżywaniu tego samego haju co po marihuanie, wynika z najnowszych badań.

Naukowcy z Brigham and Women’s Hospital i Harvard Medical School przeprowadzili badania porównujące psychoaktywne efekty leku o nazwie Marinol (nazwa naukowa: dronabinol) – pigułka THC stosowana w leczeniu nudności i utraty masy ciała w przypadku AIDS i raka – z paloną marihuaną.

W raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, zespół stwierdził, że obie formy konopi mają podobne działania psychoaktywne.

„Te odkrycia sugerują, że w naszym środowisku laboratoryjnym, dronabinol spowodował „haj” podobny do palenia marihuany, kiedy stosowane jest w leczeniu bólu.”

Marinol podawano grupie 30 pacjentów z bólem chronicznym, którzy byli również leczeni opioidami. Ich pomiary zostały porównane z 20 zdrowymi ochotnikami, którzy otrzymywali marihuanę w formie jointa.

Badanie obejmowało trzy oddzielne wizyty laboratoryjne, gdzie uczestnikom dawano leki i poproszono o wypełnienie ankiety dotyczącej samooceny, powszechnie stosowanej do pomiaru psychoaktywności.

Chociaż wyniki psychoaktywności okazały się takie same, naukowcy zauważyli różnicę w czasie, w jakim osiągnięto uczucie haju. Marihuana spowodowała, iż uczucie to pojawiło się po około 30 minutach, a Marinol – 2 godziny.

Naukowcy sugerują, że opóźnienie osiągnięcia haju może sprawić, że Marinol będzie mniej podatny na nadużycia niż palona marihuana.

Z drugiej strony, medyczną marihuanę można podawać w postaci produktów spożywczych, które jak powszechnie wiadomo oferują podobne opóźnienie w działaniu. Ostatnie badania sugerują także, że pacjenci, którzy próbowali różnych form marihuany wybierają naturalną marihuanę ponad jakikolwiek preparat farmaceutyczny.

Niemniej jednak, autorzy uważają,, że rosnące zainteresowanie medycyną opartą na konopi gwarantuje dalsze badania nad jego potencjałem nadużywania.

Badanie otrzymało dofinansowanie z National Institute on Drug Abuse (NIDA) i Solvay Pharmaceuticals, Inc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Farmaceutyczny cannabis powoduje podobne uczucie haju, co naturalny”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.