nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Farmaceutyczny cannabis powoduje podobne uczucie haju, co naturalny

a-marihuana-to-marinol-porownanie-marihuany

Pacjenci przyjmujący leki zatwierdzone przez FDA, które naśladują marihuanę, mogą skończyć na przeżywaniu tego samego haju co po marihuanie, wynika z najnowszych badań.

Naukowcy z Brigham and Women’s Hospital i Harvard Medical School przeprowadzili badania porównujące psychoaktywne efekty leku o nazwie Marinol (nazwa naukowa: dronabinol) – pigułka THC stosowana w leczeniu nudności i utraty masy ciała w przypadku AIDS i raka – z paloną marihuaną.

W raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, zespół stwierdził, że obie formy konopi mają podobne działania psychoaktywne.

„Te odkrycia sugerują, że w naszym środowisku laboratoryjnym, dronabinol spowodował „haj” podobny do palenia marihuany, kiedy stosowane jest w leczeniu bólu.”

Marinol podawano grupie 30 pacjentów z bólem chronicznym, którzy byli również leczeni opioidami. Ich pomiary zostały porównane z 20 zdrowymi ochotnikami, którzy otrzymywali marihuanę w formie jointa.

Badanie obejmowało trzy oddzielne wizyty laboratoryjne, gdzie uczestnikom dawano leki i poproszono o wypełnienie ankiety dotyczącej samooceny, powszechnie stosowanej do pomiaru psychoaktywności.

Chociaż wyniki psychoaktywności okazały się takie same, naukowcy zauważyli różnicę w czasie, w jakim osiągnięto uczucie haju. Marihuana spowodowała, iż uczucie to pojawiło się po około 30 minutach, a Marinol – 2 godziny.

Naukowcy sugerują, że opóźnienie osiągnięcia haju może sprawić, że Marinol będzie mniej podatny na nadużycia niż palona marihuana.

Z drugiej strony, medyczną marihuanę można podawać w postaci produktów spożywczych, które jak powszechnie wiadomo oferują podobne opóźnienie w działaniu. Ostatnie badania sugerują także, że pacjenci, którzy próbowali różnych form marihuany wybierają naturalną marihuanę ponad jakikolwiek preparat farmaceutyczny.

Niemniej jednak, autorzy uważają,, że rosnące zainteresowanie medycyną opartą na konopi gwarantuje dalsze badania nad jego potencjałem nadużywania.

Badanie otrzymało dofinansowanie z National Institute on Drug Abuse (NIDA) i Solvay Pharmaceuticals, Inc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Farmaceutyczny cannabis powoduje podobne uczucie haju, co naturalny”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.