thc-thc.com.pl

5 powodów, dlaczego lekarze popierają medyczną marihuanę

lekarz-doktor-medycyna-marihuana

1. Marihuana jest stosowana jako lek od ponad 3.000 lat.

Stosowanie marihuany sięga starożytnej cywilizacji w Chinach, Indiach i Egipcie. Jednym z najwcześniejszych dowodów jest książka napisana przez chińskiego cesarza Shen-Nung w 2737 roku p.n.e., w której opisano zalety marihuany w leczeniu zaparć, dny moczanowej, reumatyzmu i roztargnienia.

Doktor Auld pisze, że „marihuana dopiero w ostatnich dziesięcioleciach została usunięta z aptek.”

2. American Medical Association wspiera badania nad marihuaną.

Kiedy zakaz dotyczący marihuany został uchwalony w 1937 roku, American Medical Association (AMA) był jednym z niewielu głosów opozycji. Rzeczywiście AMA doskonale zdawało sobie sprawę, że marihuana była powszechnie przepisywana w szerokim zakresie stanów chorobowych.

Choć leki syntetyczne stały się bardziej popularne w 20 wieku, AMA nadal wspiera badania nad potencjałem medycznej marihuany do dnia dzisiejszego.

3. „Haj” pochodzi tylko od jednej substancji chemicznej, spośród wielu zawartych w marihuanie.

Konopia zawiera ponad 400 związków chemicznych, z których więcej niż 60 zostało zidentyfikowanych jako kannabinoidy. Kannabinoidy to medycznie aktywne składniki marihuany, w tym jeden, który powoduje haj, tetrahydrokannabinol (THC).

Ale inne kannabinoidy są znane z oferowania podobnych korzyści medycznych, bez powodowania haju.
Kannabinoidy, jak kannabidiol (CBD), kannabigerol (CBG) i THC-a zostały wydobyte z konopi w celu produkcji niepsychoaktywnych form medycznej marihuany. Są one szczególnie popularne w przypadku pacjentów pediatrycznych.

4. Nasz organizm zawiera naturalny system kannabinoidów, który reguluje zdrowie i choroby.

Dopiero w połowie lat 90 naukowcy odkryli, dlaczego marihuana tak dobrze działa w przypadku tak wielu chorób. Odkrycie to dotyczyło naturalnego systemu w ludzkim organizmie o nazwie system endokannabinoidowy, który zawiera substancje chemiczne, które naśladują działania marihuany (zwane endokannabinoidami).

Podobnie jak konopie indyjskie, doktor Auld zauważa, że endokannabinoidy działają „zmniejszając stan zapalny, zwiększając odporność, zmniejszając ból i zwiększając apetyt.”

5. Palenie lub waporyzowanie marihuany działa najlepiej w przypadku doświadczania bólu.

Chociaż niektórzy ludzie twierdzą, iż istnieją lepsze sposoby niż palenie lub waporyzowanie, doktor Auld twierdzi, że jest to idealny sposób dla osób doświadczających ból. Spożycie marihuany zapewnia długotrwały efekt, ale osiągnięcie tego efektu trwa około godzinę. Pacjenci z bólem zwykle wymagają natychmiastowych działań, które oferuje palenie lub waporyzowanie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.