thc-thc.com.pl

Konopia dla koni

Konopia jest niezwykle korzystną substancją jeżeli chodzi o konie. Stosowanie oleju konopnego codziennie pomaga zapobiegać oraz odwracać zapaleniu stawów u tych zwierząt. Wiele dolegliwości na które chorują konie można uniknąć poprzez uzupełnienie tych surowych kwasów tłuszczowych w diecie konia.

Starzejące się konie lub młode, które nie rozwijają się prawidłowo mogą naprawdę wiele skorzystać na włączeniu do ich diety oleju z konopi.

Nasiona konopi znane są na całym świecie ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie, od składnika produktów do pielęgnacji skóry do żywności, ponieważ bogate są w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega – omega-3, omega-6, omega-9 i GLA, a także w białko zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy.

Mączka konopna jest produktem ubocznym przy produkcji oleju z nasion konopi tłoczonego na zimno. Konopia uprawiania jest bez zastosowania chemikaliów. Mączka konopna jest prawdziwą paszą z dodatkiem wielu korzyści. Pelety (granulki) konopne zawierają olejki eteryczne omega i unikalne właściwości przeciwzapalne.

Nadaje się dla wszystkich grup wiekowych i poziomów, począwszy od źrebiąt do geriatrycznych koni i koni ujeżdżanych rekreacyjnie czy sportowo.

Pelety konopne podawane mogą być dla klaczy, koniom wyścigowym, pokazowym, koniom przeznaczonym do ujeżdżania, ratowniczym, ogierom hodowlanym, źrebiętom, dzikim koniom, koniom z kontuzjami, młodym koniom oraz tym starszym.

Różne dawki konopi przysługują koniom zależnie od warunków:

○ 200g dziennie – wszystkie konie w dobrej kondycji, jak również kuce, które wymagają jedynie odrobinę więcej połysku lub konserwacji na lepszym poziomie po odniesionych osiągnięciach.

○ 250g-500g dziennie – w przypadku ciężko pracujących, obolałych, rannych i lekkiej wagi kucyków.

○ 500g-1kg dziennie – w przypadku bardzo ciężko pracujących, obolałych, rannych i lekkiej wagi koni.

○ 1.5kg dziennie – w przypadku koni wymagających pomocy, które są poważnie ranne i potrzebują złagodzenia ich stanu oraz dolegliwości. Dawka może być zmniejszana w miarę pojawiania się efektów, aż do poziomu zwykłej konserwacji.

Niektóre konie jedzą konopie bez zastanowienia, a niektóre potrzebują kilka dni, aby przyzwyczaić się do smaku, ponieważ są nieco bardziej wybredne.

Zalecane jest użycie niewielkiej ilości ponad ilość ich paszy i zwiększanie do ilości wymaganej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.