sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Fakty o marihuanie i kierowanie samochodem na haju cz.2

prowadzenie-samochodu-po-zapaleniu-marihuany-cbd-cbd-cbd

3. Efekty marihuany są najsilniejsze w ciągu pierwszej godziny

Badania sugerują, że ludzie kierujący pojazdem bezpośrednio po spożyciu marihuany mogą podwoić ryzyko wystąpienia wypadku. To dlatego, że efekty THC są najsilniejsze w ciągu pierwszej godziny.

Z drugiej strony, badania pokazują, że ludzie, którzy zapalą jednego jointa mogą prowadzić po upływie 2-3 godzin.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że THC pozostaje we krwi, nawet gdy efekty marihuany nie są już odczuwalne. Ponadto, ludzie często metabolizują THC w różnym tempie, co oznacza, ze niektórzy mogą odczuwać skutki przez około 5 godzin. W rzeczywistości, osoby, które okazjonalnie palą marihuanę mogą mieć ślady THC we krwi przez okres do siedmiu dni.

Zazwyczaj, stróże prawa pobierają krew 90 minut po aresztowaniu i 3-4 godziny po wypadku.

4. Kierowcy mogą zostać poddani testowi na obecność THC we krwi

Podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest przestępstwem – nawet jeżeli posiadasz ją przepisaną jako lek na receptę.

W Stanach Zjednoczonych, stróże prawa przeszkoleni są do rozpoznawania objawów marihuany takich jak przekrwione oczy i zwiększona nerwowość. Aby zmierzyć poziom THC, przeprowadza się badanie przesiewu chemicznego poprzez pobranie krwi, moczu i/lub śliny.

W Kanadzie, policja stosuje standardowy test trzeźwości dla marihuany, który obejmuje patrzenie w oczy kierowcy oraz poproszenie osoby o przejście się, odwrócenie i stanięcie na jednej nodze.

Niektóre stany, takie jak Kolorado i Waszyngton ustanowiły granicę prawną THC 5ng/ml. Inne czekają na badania, które lepiej określą wpływ THC na jazdę przed ustalenie protokołu testowania.

5. Połączenie alkoholu i marihuany jest jeszcze bardziej niebezpieczne

Tylko 29% Amerykanów uważa, że jazda pod wpływem marihuany jest niebezpieczna, według najnowszego sondażu Gallupa. Jednak, jeżeli chodzi o alkohol jest to 79% Amerykanów, które sądzą, że jazda po pijaku jest bardzo poważnym problemem.

Mimo to, marihuana jest drugą najczęstszą substancją stosowaną z alkoholem. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne może być takie połączenie podczas jazdy samochodem.

Alkohol jest depresantem. Działa poprzez spowolnienie centralnego układu nerwowego, co oznacza, że normalne funkcje mózgu są opóźnione. Upośledza również koordynację ręka-oko oraz przetwarzanie informacji. Teraz, połącz te efekty ze skutkami THC – przepis na katastrofę.

Badania pokazują, że kierowcy, którzy spożywają alkohol i marihuanę razem doświadczają większego upośledzenia niż kierowcy, którzy spożywają te substancje osobno.

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.