thc-thc.com.pl

Fakty o marihuanie i kierowanie samochodem na haju cz.2

prowadzenie-samochodu-po-zapaleniu-marihuany-cbd-cbd-cbd

3. Efekty marihuany są najsilniejsze w ciągu pierwszej godziny

Badania sugerują, że ludzie kierujący pojazdem bezpośrednio po spożyciu marihuany mogą podwoić ryzyko wystąpienia wypadku. To dlatego, że efekty THC są najsilniejsze w ciągu pierwszej godziny.

Z drugiej strony, badania pokazują, że ludzie, którzy zapalą jednego jointa mogą prowadzić po upływie 2-3 godzin.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że THC pozostaje we krwi, nawet gdy efekty marihuany nie są już odczuwalne. Ponadto, ludzie często metabolizują THC w różnym tempie, co oznacza, ze niektórzy mogą odczuwać skutki przez około 5 godzin. W rzeczywistości, osoby, które okazjonalnie palą marihuanę mogą mieć ślady THC we krwi przez okres do siedmiu dni.

Zazwyczaj, stróże prawa pobierają krew 90 minut po aresztowaniu i 3-4 godziny po wypadku.

4. Kierowcy mogą zostać poddani testowi na obecność THC we krwi

Podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest przestępstwem – nawet jeżeli posiadasz ją przepisaną jako lek na receptę.

W Stanach Zjednoczonych, stróże prawa przeszkoleni są do rozpoznawania objawów marihuany takich jak przekrwione oczy i zwiększona nerwowość. Aby zmierzyć poziom THC, przeprowadza się badanie przesiewu chemicznego poprzez pobranie krwi, moczu i/lub śliny.

W Kanadzie, policja stosuje standardowy test trzeźwości dla marihuany, który obejmuje patrzenie w oczy kierowcy oraz poproszenie osoby o przejście się, odwrócenie i stanięcie na jednej nodze.

Niektóre stany, takie jak Kolorado i Waszyngton ustanowiły granicę prawną THC 5ng/ml. Inne czekają na badania, które lepiej określą wpływ THC na jazdę przed ustalenie protokołu testowania.

5. Połączenie alkoholu i marihuany jest jeszcze bardziej niebezpieczne

Tylko 29% Amerykanów uważa, że jazda pod wpływem marihuany jest niebezpieczna, według najnowszego sondażu Gallupa. Jednak, jeżeli chodzi o alkohol jest to 79% Amerykanów, które sądzą, że jazda po pijaku jest bardzo poważnym problemem.

Mimo to, marihuana jest drugą najczęstszą substancją stosowaną z alkoholem. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne może być takie połączenie podczas jazdy samochodem.

Alkohol jest depresantem. Działa poprzez spowolnienie centralnego układu nerwowego, co oznacza, że normalne funkcje mózgu są opóźnione. Upośledza również koordynację ręka-oko oraz przetwarzanie informacji. Teraz, połącz te efekty ze skutkami THC – przepis na katastrofę.

Badania pokazują, że kierowcy, którzy spożywają alkohol i marihuanę razem doświadczają większego upośledzenia niż kierowcy, którzy spożywają te substancje osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.