thc-thc.com.pl

Skutki uboczne marihuany

marihuana-stosowanie-efekty-uboczne-marihuana-stosowanie-efekty-uboczne-marihuana-cbd

Większość użytkowników marihuany cieszy się jej zdolnościami do wywoływania poczucia euforii, ale niestety nie odbywa się to bez skutków ubocznych.

Rzeczywiście, badania pokazują, że stosowanie marihuany może powodować wiele krótko- i długoterminowych efektów ubocznych.

Podczas, gdy każdy zna nagłe pragnienie jedzenia fast foodów spowodowane paleniem marihuany – powszechnie określane jako „gastro” – wiele innych efektów narkotyku jest mniej znanych.

Oto parę z nich:

1. Suchość w jamie ustnej

Większość ludzi, którzy używają marihuany są zaznajomieni z efektem ubocznym tak zwanym „cottonmouth”, co oznacza, że wystąpienie efektu dyskomfortu z powodu braku produkcji śliny.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Addiction Research & Theory wykazało, że 79% użytkowników doświadcza suchości w ustach po spożyciu marihuany.

„W wielu przypadkach, można oczekiwać, że częściej takie zjawisko występuje u użytkowników rekreacyjnych, ponieważ oni pochłaniają, ogólnie rzecz biorąc, dużo więcej marihuany niż przeciętny użytkownik medycznej marihuany,” mówi Johnathan Werynski, starczy radca jednej z firm, która zapewnia wsparcie dla Kanadyjczyków, którym lekarz przepisał medyczną marihuanę.

Użytkownicy mogą pomóc zminimalizować efekt poprzez żucie gumy lub żywności, która może pobudzić ślinianki do produkcji śliny.

2. Zawroty głowy

Wiele osób, przyznaje się do doświadczania zawrotów głowy po paleniu marihuany, zwłaszcza gdy gwałtownie wstaje.

W 1992 roku przeprowadzono badanie, w którym u 60% użytkowników odnotowano umiarkowane do ciężkich zawroty głowy podczas stania po zapaleniu jointa o dużej mocy.

Osoby uczestniczące w badaniu, u których wystąpiły ciężkie zawroty głowy wykazały także obniżenie ciśnienia krwi, które zapewnia wiarygodne wyjaśnienie tego efektu.

3. Zwiększony apetyt

Jednym z najbardziej znanych efektów ubocznych marihuany jest „gastro faza”. Krótko po paleniu, u wielu użytkowników występuje nagły wzrost apetytu, często prowadzący do dosłownego napadu na lodówkę.

Choć naukowcy nadal nie mają pewności co do dokładnego mechanizmu stojącego za tym efektem, badania z 2015 roku sugerują, że marihuana może uaktywniać pewne ścieżki w mózgu związane z uczuciem głodu.

Chociaż niektórzy uważają, że jest to efekt bardzo negatywny, to przynosi on korzyści dla ludzi, którzy stosują marihuanę w leczeniu utraty apetytu w trakcie chemioterapii.

Tabletki zawierające THC (Marinol) są dostępne w wielu krajach dla pacjentów z rakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.