thc-thc.com.pl

Fakty o marihuanie i kierowanie samochodem na haju cz.1

prowadzenie-samochodu-po-zapaleniu-marihuany-kierowanie-samochod-a-marihuana

Coraz więcej państw legalizuje marihuanę, nadszedł więc czas, aby twardo spojrzeć na prowadzenie samochodu pod jej wpływem.

Niektóre stany zalegalizowały posiadanie niewielkich ilości marihuany. Inne zaaprobowały prawo pozwalające na ograniczone stosowanie medycznej marihuany. Jeszcze inne stany mają prawo, które jest dużo szersze – na przykład Waszyngton i Kolorado.

Więc w jaki sposób działają te przepisy gdy w grę wchodzi prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany? A jaki wpływ ma marihuana na twoje rzeczywiste umiejętności kierowania pojazdem?

1. Marihuana spowalnia czas reakcji i zdolność do podejmowania decyzji

Marihuana wpływa na część mózgu, która kontroluje ruchy ciała, równowagę i koordynację. THC znane jest także z upośledzania możliwości osądu i pamięci.

Badania pokazują, że prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany negatywnie wpływa na uważność, percepcję czasu i prędkości. Co więcej, zdolność czerpania z przeszłych doświadczeń jazdy również jest utrudniona.

Z drugiej strony, badania pokazują, że THC powoduje większe upośledzenie u użytkowników palących okazjonalnie niż u ludzi, którzy robią to regularnie. Eksperci uważają, że może to być wywołane zwiększoną tolerancją na marihuanę, która rozwija się u regularnych użytkowników.

2. Im większy haj, tym większe ryzyko kierowania pojazdem

Badania pokazują, że kierowcy, którzy palą tylko niewielką ilość marihuany mogą odczuwać skutki i często oceniać siebie jako osłabionych – nawet wtedy, gdy nie są.

W istocie, badania pokazują, że ludzie, z jedynie niewielką ilością THC we krwi mają tendencję do bezpieczniejszego i bardziej ostrożnego sterowania samochodem. Na przykład, w symulowanych testach drogowych, jeżdżą wolniej niż normalnie, a prawdopodobieństwo, że kogoś wyprzedzą jest bardzo niskie. Mają także tendencję do stosowania większej przestrzeni pomiędzy pojazdami.

Ale jazda na haju nadal może być niebezpieczna. Gdy większe dawki THC znajdują się we krwi powstają inne problemy. Osoby te reagują wolniej na sygnalizacji świetlnej oraz podczas napotkania nieoczekiwanych przeszkód i są mniej świadome swojej prędkości.

Ogólnie rzecz biorąc, podsumowanie badania mówiło o tym, że większe dawki marihuany zwykle powodują utratę uważności, jeżeli chodzi o jazdę samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.