nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Marihuana, faza REM i sny

mozg-sen-rem-marihuana-wplyw-na-sen-thc-marihuana

Marihuana może mieć często wpływ na sny poprzez zmianę cyklu snu.

Ludzie, którzy palą marihuanę przed snem często mają problem z przypomnieniem sobie swojego snu następnego dnia. Jednak, gdy te osoby rzucą palenie, mają tendencję do doświadczania bardziej wyrazistych snów niż wcześniej.

Marihuana jest znana z wpływania na różne aspekty snu, w tym działania, które nie są zaangażowane w sen. Ale jest prosty powód, dlaczego użytkownicy marihuany mają tendencję do zmniejszonej ilości snów.

Zjawisko to można wytłumaczyć tym, jak marihuana wpływa na cykl snu, a konkretnie etap znany jako ruchy szybkich gałek ocznych (REM).

Marihuana i faza REM

Mózg jest najbardziej aktywny w czasie fazy snu REM i najwięcej snów występuje podczas tego etapu. Liczne badania wykazały, że stosowanie marihuany przed snem zmniejsza fazę REM. Naukowcy uważają to za powód, dlaczego użytkownicy marihuany zgłaszają mniejszą ilość snów.

W nocy, cykle mózgu przechodzą przez 4 różne fazy snu, spędzając większość czasu w głębokim śnie (lub śnie wolno-falowym) i fazie REM. Co ciekawe, mniej spoista faza REM została powiązana z bardziej spokojnym snem.

Większość badań na temat marihuany i fazy REM przyglądała się efektom THC. Jednak inne związki znajdujące się w marihuanie mogą mieć wpływ na efekty THC na sen. Na przykład, stwierdzono, że CBD promuje stan czuwania w porównaniu z przyjmowaniem samego THC.

Co się dzieje, gdy rzucasz marihuanę?

Regularni użytkownicy marihuany doświadczają nienormalnego wzrostu fazy REM, kiedy przestają stosować marihuanę. Jest to tak zwany efekt odbicia REM, co prowadzi do dłuższych i gęstszych okresów REM. Odbicie REM wyjaśnia, dlaczego użytkownicy konopi doświadczają bardzo żywych snów, gdy próbują rzucić palenie.

Zaburzenia snu występujące po odstawieniu konopi rozpoczynają się zazwyczaj 24-72 godziny po rzuceniu palenia i mogą się utrzymywać do 6-7 tygodni.

Co ciekawe, odbicie REM nie jest przypisane do stosowania konopi. Inne substancje, które zakłócają sen, takie jak alkohol i leki na sen, mogą także powodować ten efekt.

Efekt odbicia wydaje się być sposobem organizmu na radzenie sobie z pozbawieniem pewnych stadiów snu.

Znaczenie fazy REM

Podczas, gdy zdrowi ludzie powinni unikać przyjmowania substancji, które wpływają na ich sen, nie jest jasne, czy efekt marihuany na fazę REM jest w rzeczywistości szkodliwy. W rzeczywistości, eksperci nadal nie są pewni, dlaczego potrzebujemy fazy REM.

Z drugiej strony, głęboki sen uważany jest za najważniejszy etap snu jako naprawianie i przywracanie najlepszej jakości ciała. Podobnie, badania pokazują, że gdy pozbawiano osobę snu, mózg bierze za priorytet głęboki sen zamiast REM.

Chociaż, potrzeba dalszych badań, to możliwe, że zdolność marihuany do zwiększania głębokiego snu, nawet kosztem fazy REM, może okazać się dobrą rzeczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Marihuana, faza REM i sny”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.