thc-thc.com.pl

Iowa – Czas naprawić prawo dotyczące marihuany

medyczna-marihuana-tak-wyglada-medyczna-marihuana

Prawodawcy w Iowa pracują nad parametrami prawa dotyczącego medycznej marihuany już od jakiegoś czasu.

Mamy nadzieję, że w tym roku pojawi się logiczny plan, który spełni wymagania ludzi, którzy potrzebują pomocy.

Pierwotnie ta ustawa została napisana w celu umożliwienia mieszkańcom Iowa chorujących na szereg stanów chorobowych, do uzyskania medycznej marihuany. Stany te obejmują nowotwory, stwardnienie rozsiane, chorobę Crohna, zespół stresu pourazowego i inne przewlekłe dolegliwości.

Ustawa dopuszcza maksymalnie czterech producentów na uprawę marihuany w Iowa, która oczywiście jest pod stałym nadzorem ze strony państwa. Przepisy umożliwiają także niezależne przychodnie do sprzedaży leku.

Zmiany zostały dokonane po przejściu przez Komitet Handlu, odchudzając wymagania stany zdrowia oraz liczbę producentów. Początkowo ustawa obejmowała 12 warunków zdrowotnych, które kwalifikują się do korzystania z kannabidiolu, znanego również jako CBD. Zmiany jednak sprawiły, że ograniczono je do 3 zatwierdzonych warunków oraz 2 zakładów produkcyjnych.

Warunki zdrowotne obejmują ciężką epilepsję, stwardnienie rozsiane oraz raka, jeśli pacjent ma mniej niż 12 miesięcy do przeżycia.

Aktualne prawo w Iowa, uchwalone w 2014 roku, pozwala na korzystanie z CBD w celu leczenia ludzi, którzy borykają się z ciężką epilepsją. Ustawa ta została uchwalona po latach dyskusji i zawarta po spotkaniach z rodzicami, których dzieci cierpią na ten rodzaj padaczki.

Po pierwsze, ustawa była postrzegana jako wielkie zwycięstwo zwolenników medycznej marihuany w Iowa. W każdym razie, Ci, którzy potrzebowali medycznej marihuany, szybko zorientowali się, że aby otrzymać lek muszą opuścić stan, ponieważ inaczej technicznie łamali by prawo federalne, które zakazuje transportu leków ponad liniami stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.