thc-thc.com.pl

Białko a konopia

bialko-konopne-konopia-a-bialko

Białko traktowane jest jako „makroelement”, co oznacza, że powinno ono tworzyć dużą część Twojego spożycia składników odżywczych. Jakość białka jakie jesz powinna być zatem pewnego rodzaju priorytetem, zwłaszcza u sportowców, którzy wymagają jeszcze większych ilości białka, aby utrzymać silne i szczupłe ciało.

Nasiona konopi nie tylko zawierają dużo białka (około 33g białka w 100g nasion), ale jako źródło białka są odżywczo lepsze od większości innych, jeśli nie wszystkich, źródeł białka – ze względu na szereg czynników, które omówimy.

Organiczne, niewywołujące reakcji alergicznych, wolne od GMO, lekkostrawne, wolne od dodatków i innych syntetycznych substancji. Nie wielu innym źródłom wysokiej jakości białka można przypisać te wszystkie cechy. Kilka przykładów…

Soja posiada około 13% białka, kiedy jest świeżo zrywana. Ilość białka wzrasta do około 37% po wysuszeniu jej w celu usunięcia wilgoci. Brzmi całkiem nieźle, ale soja:

– Jest w większości genetycznie zmodyfikowana – ponad 80% całej światowej soi jest genetycznie modyfikowana. Dla tych, którzy nie są jeszcze świadomi, żywność GMO jest bardzo szkodliwa dla ludzi.

W każdym razie organiczna czy GMO, soja:
– Jest przyczyną alergii u znacznej liczby osób.
– Jest trudna do strawienia – surowe ziarna soi zawierają toksyczne związki chemiczne, które zaburzają trawienie i są podejrzewane o powodowanie różnych innych problemów metabolicznych.
– Wymaga obróbki chemicznej do przekształcenia jej w wysokiej jakości proszek białkowy, która może prowadzić do szkodliwych zanieczyszczeń w produkcie końcowym.

Białko ryżu w proszku nie powoduje alergii u większości osób, ale nie jest to pełnowartościowa żywność. Ziarna ryżu naturalnie zawierają bardzo małą ilość białka (2%). Ryż to w większości węglowodany (90%), a więc nie muszą oczywiście naturalnie zawierać związków, które pomagają w trawieniu białek.

Aby przekształcić ryż w wysokobiałkowy proszek wymagana jest obróbka chemiczna, która usuwa kilka kwasów trawiennych, które znajdowały się tam na początku. Zachowuj także wysoką zawartość sodu, który powoduje zatrzymanie płynów, a zatem nie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy dążą do mocniejszej, bardziej atletycznej budowy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.