thc-thc.com.pl

Argentyna legalizuje medyczną marihuanę

Argentyna legalizuje medyczną marihuanę i tworzy nowy program badawczy.

Ustawodawstwo ustanawia ramy regulacje do przepisywania i dystrybucji medycznej marihuany dla pacjentów.

Buenos Aires, Argentyna – Senat Argentyny wydał ostateczną aprobatę prawną do projektu ustawy legalizującej stosowanie oleju z cannabis i innych pochodnych marihuany do celów medycznych, a także ustanawiający ramy prawne dla państwa w zakresie przepisywania i rozprowadzania ich wśród pacjentów.

Ustawodawstwo zatwierdzone przez senatorów tworzy również program badań nad medyczną marihuaną w Ministerstwie Zdrowia, który musi „zagwarantować wolny dostęp: do oleju z cannabis i innych pochodnych pacjentom, którzy dołączą do programu. Ustawodawstwo zostało przyjęte wcześniej przez Chamber of Deputies.

„W historie wielkie rzeczy zawsze przychodzą małymi krokami” – powiedziała Valeria Salech, prezes prywatnej pro – medycznej grupy cannabis o nazwie Mamma Cultiva Argentina, która twierdzi, że marihuana może radykalnie zmienić jakość życia dzieci cierpiących na wszystko, począwszy od HIV a skończywszy na epilepsji.

Jej grupa już lobbuje, aby dalej wprowadzać ustawodawstwo, aby umożliwić rodzinom pacjentów uprawianie własnej marihuany.

Zgodnie z nowym ustawodawstwem agencje rządowe będą uprawnione do uprawiania marihuany do celów badawczych oraz do produkcji oleju z cannabis i pochodnych dla pacjentów. Państwo może importować cannabis, dopóki nie będzie ono produkowane lokalnie.

Inne narody w Ameryce Łacińskiej debatują również nad medycznym zastosowaniem marihuany. Ale jak do tej pory, Urugwaj jest jedynym krajem w Ameryce Południowej, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę.

W USA wyborcy z Kalifornii, Massachusetts, Maine i Nevady zatwierdzili w zeszłym roku rekreacyjne zastosowanie marihuany, dołączając tym samym do Kolorado, Waszyngtonu, Oregonu i Alaski. Urzędnicy Kanadyjscy powiedzieli niedawno, że mają nadzieję na legalizację rekreacyjnej marihuany w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.