thc-thc.com.pl

Zbiory roślin outdoorowych

Zbiory określają ogólny sukces, który odnieśliśmy z uprawie marihuany. Dlatego też ważne jest, aby przed rozpoczęciem uprawy przygotować się pod kątem badań oraz ogólnej wiedzy.

Zbiory określają czy sezon był udany czy nie; jeśli zrobisz to źle, możesz zrujnować cały wysiłek i czas jaki zainwestowałeś. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz zmaksymalizować potencjał swoich roślin, a efekt końcowy nie dość, że będzie ogromny, to jeszcze posiadać będzie wysoką jakość.

Niektóre aspekty, takie jak zmiana pór roku, są poza twoją kontrolą. Sprawia to, że jeszcze ważniejsze jest jak największe zoptymalizowanie całego cyklu uprawy. Najlepiej, abyś przygotował się dobrze planując wszystko; czas, bezpieczeństwo, dbanie o zdrowie roślin. Dzięki odpowiednim przygotowaniom i umiejętnościom będziesz w stanie co roku cieszyć się udanymi zbiorami.

Dzisiaj w artykule omówimy:
• zmiany pór roku
• przygotowania
• czas zbiorów
• dbanie o bezpieczeństwo zbiorów
• najprostsze metody zbioru roślin outdoorowych.

• Zmiany pór roku.

Słońce odgrywa kluczową rolę w początkowym rozwoju roślin, ale nie tylko – jest one ważne także w końcowym etapie życia roślin marihuany. Musisz być świadomy paternów słonecznych, kiedy i z której strony słońce wschodzi i zachodzi. Na półkuli północnej rośliny w środku lata otrzymują około 14 godzin bezpośredniego światła słonecznego. Kiedy ilość tego światła zaczyna znacząco spadać (dzieje się tak późnym latem lub wczesną jesienią) twoje rośliny zaczną kwitnąć.

Dzięki znajomości zmian zachodzących sezonowo możesz właściwie manipulować roślinami, aby kwitły wtedy, kiedy będzie to dla ciebie odpowiednie. Tak właśnie robią hodowcy uprawiający marihuanę indoor. Jest to również powód dla którego nie należy wystawiać roślin na działanie światła w nocy – zakłócałoby to ich naturalny rytm.

• Przygotowania.

Z pewnością jesteś podekscytowany zbiorami. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy oczywistym jest, że czekamy na nagrodę. Jednak mając to wszystko na uwadze pamiętaj, aby postępować podczas zbiorów z taką samą ostrożnością, jak podczas innych etapów wzrostu roślin. Powinieneś być przygotowany na najgorsze, pamiętając tym samym o wszelkich potencjalnych błędach, które możesz popełnić.

Pierwszym krokiem do udanych zbiorów jest ich odpowiedni czas. Musisz zrobić to śledząc wpływ pogody na rośliny. Zbyt wczesne zbiory mogą spowodować zmniejszenie potencjału pąków oraz znacząco zmniejszyć ilość naszych zbiorów!

Jeśli jednak czekać będziesz zbyt długo, możesz minąć czas szczytu, co również sprawi, że nasze zbiory nie będą najlepsze. Dlatego musisz być w pełni świadomy rozwoju swoich roślin, abyś mógł z powodzeniem określić optymalny czas zbiorów. Bardzo ważne jest odrobienie lekcji i edukowanie się pod kątem rytmu kwitnienia cannabis.

Gdy tylko zobaczysz, że twoje rośliny wchodzą w fazę kwitnienia, musisz zacząć przyglądać im się jeszcze baczniej. Rośliny same podają znaki, że są gotowe do zbioru. Jeśli w pełni zrozumiesz swoje rośliny i będziesz je aktywnie obserwować, nie powinieneś mieć trudności ze zrozumieniem kiedy jest idealny czas na żniwa. Ważne jest również, aby znać lokalne prognozy pogody, ponieważ pogoda w dniu zbiorów także musi spełniać określone kryteria.

Przez przygotowania do żniw rozumiemy także dokładne plany dotyczące tego, jak sobie poradzisz zresztą roślin po odcięciu pąków oraz w jaki sposób bezpiecznie przeniesiesz je w miejsce docelowe z miejsca uprawy.

Wiele osób poleca stosowanie plastikowych toreb, ponieważ pomagają one minimalizować zapach marihuany i sprawiają, że twoje działania nie przyciągają niepożądanej uwagi. Jeśli masz osobę, której możesz zaufać, możesz poprosić ją o pomoc w transporcie i upewnianiu się, że nie zostałeś zauważony przez osoby nieodpowiednie.
Zanim przystąpisz do zbiorów, powinieneś także przygotować odpowiednie miejsce do suszenia marihuany, abyś od razu po nich mógł kontynuować cały proces.

• Czas zbiorów.

Powinieneś być w stanie określić najlepszy czas na zbiory po tym jak wyglądają liście oraz pąki cannabis, ponieważ ich cechy fizyczne zmieniają się wraz z ich dojrzewaniem. Duże liście zaczynają być żółte lub brązowe, sygnalizując tym samym powolną śmierć roślin. Natomiast pąki, które miały bogaty, zielony kolor, zaczynają brązowieć i jest to oznaka, że trzeba je natychmiast zebrać.

Im dłużej będziesz czekać na zbiory, tym mniej gładki będzie dym palonych pąków. Biorąc to pod uwagę trzeba również wspomnieć, że spowoduje to, iż haj będzie także bardziej intensywny (więc niektórzy ludzie specjalnie zbierają marihuanę po czasie). Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji.

Podsumowując, zmniejszenie ilości światła słonecznego decyduje o przebiegu życia roślin marihuany oraz o ostatecznych zbiorach. Wraz z wydłużeniem okresów ciemności rośliny marihuany zaczynają wchodzić w fazę kwitnienia. Rośliny marihuany zaczynają kwitnąć kiedy zaczynają dostawać każdej nocy około 12 godzin nieprzerwanej ciemności. Dlatego też trzeba zawsze bacznie obserwować słońce, aby odnieść jak największy sukces.

Mimo iż zależy to od lokalizacji oraz klimatu, koniec lata jest na ogół czasem zbiorów. Jeśli przeoczysz ten okres, niestety ale wraz z końcem lata przychodzą pierwsze przymrozki, a to może mieć bardzo negatywny wpływ na twoje rośliny. Chociaż jest to prawdopodobnie jedna z trudniejszych stron uprawy cannabis outdoor, zapewniamy cię że cały proces nie jest wcale taki straszny.

Jeśli chcesz przyspieszyć cykl życia swoich roślin i rozpocząć fazę kwitnienia wcześniej, możesz zainwestować w jasne światła i włączać je w nocy i tym samym zmniejszać godziny nieprzerwanej ciemności, które otrzymują rośliny.

Albo też możesz osiągnąć odwrotny efekt zakrywając rośliny, aby dać im dłuższe okresy ciemności (chociaż zazwyczaj sprawdzi się to jedynie w przypadku mniejszych upraw).

• Dbanie o bezpieczeństwo zbiorów.

Jedną z ważniejszych części udanych zbiorów outdoor jest także utrzymanie ich w sekrecie, ponieważ złapanie może zrujnować całą pracę, którą włożyłeś w uprawę. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność zarówno przed jak i po zbiorach – nie mów nikomu o tym, co masz zamiar/ lub co już zrobiłeś.

Wielu hodowców wykazuje się naprawdę ekstremalną kreatywnością jeśli chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa swoich upraw. Niektórzy nawet rozbijają namioty i śpią przy roślinach! Czas zbiorów jest niewątpliwie stresującym czasem dla każdego hodowcy, ale stres ten jest jak najbardziej zrozumiały – zwłaszcza po całorocznej pracy.

Jeśli chodzi o uprawę – nie zaniedbuj żadnego aspektu dotyczącego bezpieczeństwa. Złodzieje i policjanci mogą mieć oko na twoją uprawę, więc jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, uciekaj od razu. Nic nie jest warte zrujnowania twojego życia – a czas spędzony w więzieniu z pewnością można tak określić.

• Najprostsze metody zbioru roślin outdoorowych.

zabierz ze sobą plastikowe, nieprzepuszczalne i nieprzezroczyste torby. Poprzycinaj rośliny tak, aby były one łatwiejsze do transportu. Muszą się one zmieścić w torbach, które masz ze sobą. Pamiętaj także, aby wszystko wykonywać tak szybko jak to tylko jest możliwe. Efektywność jest tutaj kluczowa.

Bardzo ważne jest, aby zebrać plony przed pierwszym przymrozkiem, aby nie zaszkodził on roślinom. Najlepszą pogodą do zbiorów jest po prostu niebieskie niebo i średniej intensywności słońce. Oczywiście deszcz nie będzie miał negatywnego wpływu na wynik, ale oznacza on dłuższy czas późniejszego suszenia pąków.

Oczywiście trudno jest dokładnie przewidzieć wynik twojej uprawy, zanim faktycznie zbierzesz pąki, ale generalnie mówi się, że w przypadku uprawy outdoor można spodziewać się dwóch do sześciu uncji w przypadku 5 – metrowych roślin. Wszelkie aspekty, które wpływają na zdrowy wzrost roślin (choroby, zła pogoda, szkodniki) pogarszają ostateczne wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.