thc-thc.com.pl

Legalizacja medycznej marihuany nie ma wpływu na stosowanie marihuany przez nastolatków

Legalizacja medycznej marihuany nie ma wpływu na stosowanie marihuany przez nastolatków, thc thc.info

Wbrew temu, czego boi się wielu, nowe badania stwierdziły, że legalna marihuana nie prowadzi do zwiększonego zużycia narkotyku wśród nastolatków.

Naukowcy z Brown University porównali nastolatków z 10 stanów USA, którzy byli podobni, ale różnili się w istotny sposób – obecnością lub brakiem prawa dotyczącego medycznej marihuany. Wyniki wykazały brak korelacji między legalizacją marihuany i wzrostem zużycia jej wśród licealistów.

Nasze badania sugerują, że – przynajmniej jak dotąd – legalizacja marihuany w celach medycznych nie spowodowała wzrostu zużycia marihuany przez nastolatków,” pisze autor badania doktor Esther K. Choo.

Wyniki zostały opublikowane na początku tego roku w Journal of Adolescent Health.

Nastoletnie stosowanie rekreacyjnej marihuany zmierzono na podstawie Youth Risk Behaviour Surveillance System (YRBS). Półroczne badanie uczniów klas 9-12 nadzorowane było przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) i mierzyło zachowania ryzyka zdrowotnego, w tym alkoholu i innych narkotyków.

„Do analizy zostały wybrane stany z prawem dotyczącym medycznej marihuany, które posiadały co najmniej dwa cykle danych YRBS,” wyjaśnia Choo.

„Każdy z tych stanów został sparowany ze stanem w bliskości geograficznej, w którym nie zostało wdrożone takie prawo.”

Najnowsze badania wykazały inny, ciekawy wzór; w niektórych przypadkach, legalizacja marihuany prowadzi do nieznacznego spadku stosowania jej w danym stanie.

„Być może, normalizacja medycznej marihuany poprzez legalizację, a także kojarzenie jej wykorzystania z przewlekle chorą lub nawet śmiertelnie chorą populacją sprawia, że stosowanie jej staje się mniej atrakcyjne dla młodzieży,” sugeruje Choo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.