sklep z nasionami marihuany, konopi indyjskich, nasiona thc, indoor i outdoor, feminizowane, automaty

3 historyczne fakty o medycznej marihuanie

3 historyczne fakty o medycznej marihuanie, thc thc.info

Mimo, że medyczna marihuana jest nielegalna w wielu częściach świata, jej zastosowanie jako leku sięga tysięcy lat.

Ponieważ debata na temat legalizacji marihuany goreje, wiele osób nadal kwestionuje wartość marihuany w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak, jak pokazują fakty, historia opowiada jej jaśniejszą historię.

1. Najwcześniejszy zapis o marihuanie pochodzi ze starożytnych Chin.

W 2737 roku przed naszą erą, chiński cesarz Shennong napisał książkę o medycynie, która obejmowała marihuanę w leczeniu wielu schorzeń. Według starożytnych chińskich tekstów, konopie uważano za pomocne przy zaparciach, dnie moczanowej, reumatyzmie i roztargnieniach.

Co ciekawe, Shennong był nie tylko cesarze, ale również farmakologiem. Mówiono o nim, że próbował setek ziół na sobie w celu sprawdzenia ich wartości medycznej.

2. Starożytni Egipcjanie byli pierwszymi, którzy stosowali marihuanę w leczeniu nowotworów.

Uważa się, że starożytny egipski tekst z 2 wieku – Fayyum Medical Papirus – zawiera najwcześniejszy zapis o konopi jako składniku onkologii.

Choć niewiele wiadomo o dawnych sukcesach leczenia raka przez Egipcjan, marihuana dziś nadal otrzymuje duże zainteresowanie jako terapia nowotworowa.

3. Marihuana była stosowana jako lek weterynaryjny w starożytnej Grecji.

Starożytni Grecy używali konopi, aby zakryć rany i wrzodu u koni po bitwie. Roślina była także podawana ludziom przy różnych schorzeniach, takich jak ból i zapalenie uszu.

Co ciekawe, w praktyce medycznej marihuana uważa się, że rozprzestrzeniła się ona na kraje arabskie właśnie ze starożytnej Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.