thc-thc.com.pl

3 historyczne fakty o medycznej marihuanie

fakty-na-temat-medycznej-marihuany-caly-swiat-pali-marihuane-palenie-marihuany

Mimo, że medyczna marihuana jest nielegalna w wielu częściach świata, jej zastosowanie jako leku sięga tysięcy lat.

Ponieważ debata na temat legalizacji marihuany goreje, wiele osób nadal kwestionuje wartość marihuany w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak, jak pokazują fakty, historia opowiada jej jaśniejszą historię.

1. Najwcześniejszy zapis o marihuanie pochodzi ze starożytnych Chin.

W 2737 roku przed naszą erą, chiński cesarz Shennong napisał książkę o medycynie, która obejmowała marihuanę w leczeniu wielu schorzeń. Według starożytnych chińskich tekstów, konopie uważano za pomocne przy zaparciach, dnie moczanowej, reumatyzmie i roztargnieniach.

Co ciekawe, Shennong był nie tylko cesarze, ale również farmakologiem. Mówiono o nim, że próbował setek ziół na sobie w celu sprawdzenia ich wartości medycznej.

2. Starożytni Egipcjanie byli pierwszymi, którzy stosowali marihuanę w leczeniu nowotworów.

Uważa się, że starożytny egipski tekst z 2 wieku – Fayyum Medical Papirus – zawiera najwcześniejszy zapis o konopi jako składniku onkologii.

Choć niewiele wiadomo o dawnych sukcesach leczenia raka przez Egipcjan, marihuana dziś nadal otrzymuje duże zainteresowanie jako terapia nowotworowa.

3. Marihuana była stosowana jako lek weterynaryjny w starożytnej Grecji.

Starożytni Grecy używali konopi, aby zakryć rany i wrzodu u koni po bitwie. Roślina była także podawana ludziom przy różnych schorzeniach, takich jak ból i zapalenie uszu.

Co ciekawe, w praktyce medycznej marihuana uważa się, że rozprzestrzeniła się ona na kraje arabskie właśnie ze starożytnej Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.