thc-thc.com.pl

Wiele właściwości zdrowotnych związanych z olejem konopnym

Konopie to uprawa pełna oleju posiadającego korzyści zdrowotne. Konopie stosowane były przez tysiące lat w przemyśle włókienniczym, medycznym oraz żywnościowym przez ludzi na całym świecie.

jedzenie-thc

Pomimo tego, nasiona konopi zostały zakazane w Ameryce Północnej od 1930 roku, kiedy wszystkie odmiany konopi zostały zdelegalizowane dzięki zawartości w nich tetrahydrokannabinolu (THC). THC jest związkiem chemicznych, który wywołuje „haj” w przypadku stosowania rekreacyjnego.

W każdym razie, konopia o niskiej zawartości THC (0.3%) została zalegalizowana przez Unię Europejską, a światowy rynek ekonomiczny konopi z niską zawartością THC – stosowaną w lekach, papierach i tkaninach – jest szacowany na 100-200 milionów dolarów (rocznie).

Naukowcy przeanalizowali porcję oleju z nasion konopi, aby zobaczyć, jakie korzystne cechy może zawierać. Okazało się, że niektóre z jego elementów są skuteczne w promowaniu dobrego stanu zdrowia. Należą do nich sterole, kwasy linolenowe i alkohole alifatyczne.

Sterole, kwasy linolenowe i alkohole alifatyczne.

Jeden z kwasów linolenowych zawartych w oleju z nasion konopi jest kwasem tłuszczowym omega-3, który jak stwierdzono w badaniach zapobiega chorobie wieńcowej serca.

Sterole są to alkohole sterydowe. Eksperci wiedzą, że sterole użyteczne są w obniżaniu poziomu cholesterolu, a dzienne spożycie steroli powiązane jest z niższym ryzykiem zawału serca.

Alifatyczne alkohole zawarte w oleju z nasion konopi również znane są z obniżania poziomu cholesterolu i zmniejszania agregacji płytek. Jeden z tych alkoholi, fitol, wiąże się z korzyściami przeciwutleniającymi i przeciwnowotworowymi. Można go także znaleźć w zdrowej żywności, takiej jak szpinak, fasola, surowe warzywa, szparagi.

Innym przeciwutleniaczem znajdującym się w nasionach konopi jest tokoferol, który znany jest ze swoich korzyści wobec chorób zwyrodnieniowych, takich jak miażdżyca tętnic i choroba Alzheimera.

Wśród różnych korzyści, olej z nasion konopi wykazał również pozytywny wpływ na choroby dermatologiczne i metabolizm lipidów (proces, w którym kwasy tłuszczowe są rozbijane w organizmie).

Konopie zawierają także wysokie stężenie witaminy A, C i E oraz beta-karoten, a także bogate są w składniki mineralne, takie jak fosfor, potas, magnez, siarką i wapn. Jako żywność, olej konopny jest bardzo odżywczy – zawiera doskonałą równowagę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – a także świetnie smakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.