nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Wiele właściwości zdrowotnych związanych z olejem konopnym

jedzenie-thc

Konopie to uprawa pełna oleju posiadającego korzyści zdrowotne. Konopie stosowane były przez tysiące lat w przemyśle włókienniczym, medycznym oraz żywnościowym przez ludzi na całym świecie.

Pomimo tego, nasiona konopi zostały zakazane w Ameryce Północnej od 1930 roku, kiedy wszystkie odmiany konopi zostały zdelegalizowane dzięki zawartości w nich tetrahydrokannabinolu (THC). THC jest związkiem chemicznych, który wywołuje „haj” w przypadku stosowania rekreacyjnego.

W każdym razie, konopia o niskiej zawartości THC (0.3%) została zalegalizowana przez Unię Europejską, a światowy rynek ekonomiczny konopi z niską zawartością THC – stosowaną w lekach, papierach i tkaninach – jest szacowany na 100-200 milionów dolarów (rocznie).

Naukowcy przeanalizowali porcję oleju z nasion konopi, aby zobaczyć, jakie korzystne cechy może zawierać. Okazało się, że niektóre z jego elementów są skuteczne w promowaniu dobrego stanu zdrowia. Należą do nich sterole, kwasy linolenowe i alkohole alifatyczne.

Sterole, kwasy linolenowe i alkohole alifatyczne.
Jeden z kwasów linolenowych zawartych w oleju z nasion konopi jest kwasem tłuszczowym omega-3, który jak stwierdzono w badaniach zapobiega chorobie wieńcowej serca.
Sterole są to alkohole sterydowe. Eksperci wiedzą, że sterole użyteczne są w obniżaniu poziomu cholesterolu, a dzienne spożycie steroli powiązane jest z niższym ryzykiem zawału serca.
Alifatyczne alkohole zawarte w oleju z nasion konopi również znane są z obniżania poziomu cholesterolu i zmniejszania agregacji płytek. Jeden z tych alkoholi, fitol, wiąże się z korzyściami przeciwutleniającymi i przeciwnowotworowymi. Można go także znaleźć w zdrowej żywności, takiej jak szpinak, fasola, surowe warzywa, szparagi.
Innym przeciwutleniaczem znajdującym się w nasionach konopi jest tokoferol, który znany jest ze swoich korzyści wobec chorób zwyrodnieniowych, takich jak miażdżyca tętnic i choroba Alzheimera.

Wśród różnych korzyści, olej z nasion konopi wykazał również pozytywny wpływ na choroby dermatologiczne i metabolizm lipidów (proces, w którym kwasy tłuszczowe są rozbijane w organizmie).

Konopie zawierają także wysokie stężenie witaminy A, C i E oraz beta-karoten, a także bogate są w składniki mineralne, takie jak fosfor, potas, magnez, siarką i wapn. Jako żywność, olej konopny jest bardzo odżywczy – zawiera doskonałą równowagę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – a także świetnie smakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.