nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Beta-kariofilen: Terpen na lęk i depresję?

β-Caryophyllene-terpen-marihuana-substancja-aktywna-konopia-marihuana-thc-thc

Beta-kariofilen jest obecny w olejku z konopi.

Nowe dowody wskazują, że beta-kariofilen, terpen znajdujący się w konopi, może być skuteczny w leczeniu stanów lękowych i depresji.

Beta-kariofilen jest obecny w olejkach eterycznych wielu roślin, w tym rozmarynu, chmielu, czarnego pieprzu i konopi. Jak większość terpenów, beta-kariofilen przyczynia się do unikalnego aromatu związanego z olejami roślinnymi.

Jednak w 2008 roku niemieccy naukowcy odkryli, że beta-kariofilen działa również jako kannabinoidy przez wiązanie ścieżek marihuany w organizmie.

Mimo, że niektóre związki, takie jak THC aktywują obie ścieżki kannabinoidowe – receptory CB1 i CB2 – beta-kariofilen działa na CB2, który nie wiąże się z uczuciem haju.

„Wyniki potwierdzają również zaangażowanie receptora CB2.” Co ciekawe, nowe badania przeprowadzone na myszach wskazują, że beta-kariofilen może być użyteczny w leczeniu lęku i depresji. Odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Physiology & Behavior.
„Obecne badania jasno wykazały przeciwlękowe i przeciwdepresyjne działanie beta-kariofilenu,” napisali autorzy, zespół naukowców z Uniwersytetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Wyniki potwierdzają również zaangażowanie receptora CB2 w regulację zachowań emocjonalnych i sugerują, że receptor ten może być odpowiednim celem terapeutycznym w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych.”

Wcześniejsze badania wykazały również rolę receptorów CBD w zmniejszaniu lęku i depresji, jak dodaje zespół.

Z drugiej strony, receptory CB1, które są bardziej rozproszone w mózgu, są znane z wywierania „dwufazowego” efektu, jeśli chodzi o lęk i depresję. Badania pokazują, że kannabinoidy, które działają z CB1 mogą pomóc w małych dawkach, a w większych dawkach tylko pogorszyć sprawę.

Lepsze zrozumienie właściwości beta-kariofilenu może pomóc wyjaśnić, dlaczego użytkownicy konopi często cytują ustąpienie lęku i depresji jako przyczynę jej zastosowania/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Beta-kariofilen: Terpen na lęk i depresję?”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.