thc-thc.com.pl

Beta-kariofilen: Terpen na lęk i depresję?

β-Caryophyllene-terpen-marihuana-substancja-aktywna-konopia-marihuana-thc-thc

Beta-kariofilen jest obecny w olejku z konopi

Nowe dowody wskazują, że beta-kariofilen, terpen znajdujący się w konopi, może być skuteczny w leczeniu stanów lękowych i depresji.

Beta-kariofilen jest obecny w olejkach eterycznych wielu roślin, w tym rozmarynu, chmielu, czarnego pieprzu i konopi. Jak większość terpenów, beta-kariofilen przyczynia się do unikalnego aromatu związanego z olejami roślinnymi.

Jednak w 2008 roku niemieccy naukowcy odkryli, że beta-kariofilen działa również jako kannabinoidy przez wiązanie ścieżek marihuany w organizmie.

Mimo, że niektóre związki, takie jak THC aktywują obie ścieżki kannabinoidowe – receptory CB1 i CB2 – beta-kariofilen działa na CB2, który nie wiąże się z uczuciem haju.

„Wyniki potwierdzają również zaangażowanie receptora CB2.” Co ciekawe, nowe badania przeprowadzone na myszach wskazują, że beta-kariofilen może być użyteczny w leczeniu lęku i depresji. Odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Physiology & Behavior.
„Obecne badania jasno wykazały przeciwlękowe i przeciwdepresyjne działanie beta-kariofilenu,” napisali autorzy, zespół naukowców z Uniwersytetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Wyniki potwierdzają również zaangażowanie receptora CB2 w regulację zachowań emocjonalnych i sugerują, że receptor ten może być odpowiednim celem terapeutycznym w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych.”

Wcześniejsze badania wykazały również rolę receptorów CBD w zmniejszaniu lęku i depresji, jak dodaje zespół.

Z drugiej strony, receptory CB1, które są bardziej rozproszone w mózgu, są znane z wywierania „dwufazowego” efektu, jeśli chodzi o lęk i depresję. Badania pokazują, że kannabinoidy, które działają z CB1 mogą pomóc w małych dawkach, a w większych dawkach tylko pogorszyć sprawę.

Lepsze zrozumienie właściwości beta-kariofilenu może pomóc wyjaśnić, dlaczego użytkownicy konopi często cytują ustąpienie lęku i depresji jako przyczynę jej zastosowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Beta-kariofilen: Terpen na lęk i depresję?”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.