thc-thc.com.pl

Marihuana i alkohol – badania

Wiele badań nad wypadkami wykazało, że marihuana jest mniejszym zagrożeniem dla jazdy niż alkohol. Kompleksowe badania nad dekadą danych o wypadkach w Stanach Zjednoczonych wykazały, że kierowcy u których nie znaleziono alkoholu we krwi, ale marihuana była w ich organizmach mieli „nieznacznie podwyższone” ryzyko niebezpiecznych zachowań za kierownicą, ale niższe niż w przypadku kierowców z legalnymi ilościami alkoholu we krwi. Podobne wyniki uzyskano w badaniu przeprowadzonym we Francji.

Inne badania sugerują, że marihuana jest bardziej niebezpieczna w ciągu pierwszych dwóch godzin po ostrym zatruciu, gdy we krwi znaleźć można bardzo wysoki poziom THC.

Badanie NHTSA z 1992 roku dotyczące 1.882 wypadków śmiertelnych, w 51,5% wszystkich ofiar znaleziono alkohol we krwi, a tylko 6,7% miało marihuanę w swoich organizmach – dwie trze z nich także miało alkohol we krwi. Po analizie wypadków, w których uczestniczyła marihuana, NHTSA stwierdza, że „nie ma dowodów na to, że sama marihuana była przyczyną śmiertelnych wypadków”.

Jednak połączenie alkoholu i marihuany było wyraźnie niebezpieczne. Większość badań dotyczących pojazdów wykazuje, że w połączeniu z innymi narkotykami działania niepożądane marihuany są tylko dodatkiem. Badania przeprowadzone w Kalifornii wśród młodych mężczyzn, którzy zmarli w wypadkach drogowych, ujawniły, że 80% zgonów związanych z marihuaną dotyczy alkoholu. Najwyraźniej użytkownicy marihuany powinni unikać alkoholu i innych narkotyków podczas prowadzenia pojazdów.

Marihuana powoduje znaczne zaburzenia psychomotoryczne przez pierwsze kilka godzin po paleniu. Oczywiście, po kilku godzinach efekty stają się słabsze. Kilka badań wykazało subtelne efekty przez cztery do ośmiu godzin, ale naprawdę nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem. Jedno z badań wykazało, że wykryto bardzo słabe efekty marihuany przez okres do 24 godzin w testach dotyczących symulatorów lotów lotniczych. Nie było jeszcze innych badań, które potwierdziłyby te efekty.

Jeśli niedawno stosowałeś marihuanę, warto abyś zastanowił się nad tym, czy jesteś w stanie prowadzić pojazd. Jeśli tracisz koncentrację lub zapominasz o tym co masz powiedzieć, jesteś zdecydowanie zbyt upalony, aby prowadzić. Aby przetestować koordynację motoryczną, po prostu spróbuj rozmawiać stojąc na jednej nodze. Jeśli tracisz równowagę, prawdopodobnie efekty się jeszcze utrzymują i nie powinieneś siadać za kierownicę. Kolejnym testem jest wyciągnięcie ramion do przodu i zamknięcie oczu. Następnie postaraj się dotknąć nosa opuszkami palców. Jeśli ci się to nie uda, zadzwoń po kogoś znajomego lub odpuść sobie prowadzenie pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.