sklep z nasionami marihuany, różne odmiany auto z dużym plonem xxl

Pierwsze zezwolenie na uprawę medycznej marihuany w Niemczech

Pierwsze zezwolenie na uprawę medycznej marihuany w Niemczech, thc thc.info

Ostateczna i przełomowa decyzja zapadła w dniu 6 kwietnia 2016 roku, ma ona decydujące znaczenie dla pacjentów konopnych: TDFAC wydał pozwolenie 52-letniemu pacjentowi na uprawianie konopi w domu.

52-letni Michael F. Cierpi na stwardnienie rozsiane od 1985 roku, a swój pierwszy wniosek o zezwolenie na uprawę marihuany w domu złożył w 2000 roku.

Medyczna marihuana nadal była zakazana w Niemczech w tym czasie, a aplikacja spotkała się z licznymi odrzuceniami, postępowaniem sądowym i nakazem rewizji. Michael był pierwszym pacjentem w Niemczech, który został uniewinniony za nielegalną uprawę oraz posiadanie pod pretekstem „uzasadnionej konieczności”. Policja nawet oddała mu skonfiskowaną marihuanę w 2004 roku.

Szesnastoletnia bitwa

Po odrzuceniu jego wniosku na uprawianie marihuany w domu, pacjent wszczął postępowanie przeciwko państwu Republiki Federalnej Niemiec, w celu zmuszenia ich do umożliwienia mu hodowania rośliny w drodze wyjątku.

„Leczył on objawy choroby poprzez regularne stosowanie marihuany od około 1987 roku. Został także uniewinniony z zarzutów bezprawnego posiadania i uprawy narkotyków, ponieważ żadna inne terapia lecznicza nie była dla niego dostępna[…].”

Zgodnie z artykułem 3, paragrafem 2, sąd może wydać zezwolenie na uprawę konopi jedynie w wyjątkowych okolicznościach, do celów naukowych lub innych interesów publicznych. W tym wyjątkowym przypadku, leczenie ciężko chorych marihuaną jest w interesie publicznym, ponieważ zgodnie z obowiązującymi ustaleniami Sądu Apelacyjnego, spożycie marihuany prowadzi do znacznego złagodzenia objawów choroby, a obecnie nie ma równie skutecznego i niedrogiego leku, który byłby dla chorych pacjentów dostępny.

Zakup tzw. medycznej marihuany z apteki (co także wymaga zezwolenia) nie nadaje się jako alternatywa leczenia ze względu na koszty. Firmy ubezpieczeniowe bardzo często odmawiają pokrycia kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.