thc-thc.com.pl

Legalna sprzedaż marihuany w Urugwaju

potdef_blog_cdn

Dzięki nowej ustawie Urugwaj, mały południowoamerykański kraj, będzie pierwszym, który zalegalizuje i ureguluje prawo dotyczące rekreacyjnego wykorzystania marihuany.

Położony pomiędzy bardziej znanymi sąsiadami jakimi są Brazylia i Argentyna, Urugwaj, małe, politycznie stosunkowo wyizolowany kraj, podejmuje się jednego z najbaczniej obserwowanych eksperymentów gospodarczych i społecznych na świecie: Chodzi o to, aby zalegalizować sankcje, regulacje i sprzedaż marihuany do rekreacyjnego użytku.

Rząd zaczął zbierać aplikacje od firm, które wyhodują i dostarczą konopie, które następnie będzie można sprzedać zarejestrowanym palaczom.

Apteki państwowe w Urugwaju „zaoferują substancję w cenie od 1 dolara (~ 3,89zł) za gram”, ale nabywcy muszą być wcześniej zarejestrowani, a ilość marihuany, którą mogą kupić „będzie ograniczona do zaledwie 10g tygodniowo.”

Innymi słowy, turystyka konopna – która obecnie kwitnie w Kolorado – nie jest na porządku dziennym w Urugwaju. Prezydent Mujica mówi, że tym, którzy szukają raju lepiej będzie w Kolorado.

Według IBT, prezydent Mujica jest krytyczny wobec amerykańskich wysiłków w sprawie legalizacji marihuany, nazywając system Kolorado „kompletną fikcją”, ponieważ nie śledzą oni marihuany po sprzedaży.

„System Urugwaju przeciwnie, będzie śledzić marihuanę po sprzedaży. Rząd będzie korzystać z systemu genetycznego oznaczania dla wszystkich swoich zatwierdzonych przez państwo szczepów marihuany. To pozwoli im sprawdzić marihuanę, czy była legalnie uprawiana i śledzić ją systemem podobnym do tego, który pozwala śledzić produkty od gospodarstwa na rynek.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Legalna sprzedaż marihuany w Urugwaju”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.