thc-thc.com.pl

Szwajcaria dekryminalizuje posiadanie marihuany wśród dorosłych

faza-marihuana-dzialanie-zastosowanie-nasiona-marihuany

Zgodnie z nowymi przepisami, dorosłym posiadającym maksymalnie 10 gramów marihuany nie zostaną przedstawione zarzuty karne w Szwajcarii.

Począwszy od 1 października, posiadanie jest teraz jedynie drobnym wykroczeniem, które karane będzie grzywną w wysokości 100 franków szwajcarskich (około 110 dolarów). Uważa się, że w tym kraju istnieje około 500.000 okazyjnych palaczy konopi, zgodnie z swissinfo.ch.

Krok w stronę dekryminalizacji marihuany przyszedł po długiej debacie w parlamencie szwajcarskim, który zatwierdził go już rok temu.

Politycy wciąż mają podzielone zdania w tej kwestii, a niektórzy mówią, że dekryminalizacja przyszła zbyt szybko, inni znów, że bardziej liberalne podejście byłoby bardziej uzasadnione.

Jednak ustawodawstwo ostatecznie zjednoczyło politykę dotyczącą marihuany w całym kraju, i oczekują, że zaoszczędzą pieniądze dla organów ścigania. Opłaty za posiadanie marihuany są odpowiedzialne za około 30.000 spraw sądowych każdego roku, na mocy starych zasad.

Z drugiej strony, indywidualna uprawa pozostaje zabroniona.

Nowe przepisy wprowadzają również bardziej surowe kary za sprzedaż marihuany nieletnim.

Według raportu UNICEF, szwajcarskie dzieci są drugą najczęstszą grupą użytkowników marihuany na świecie – ponad 24% procent 11, 13 i 15-latków w Szwajcarii zapaliło marihuanę w ubiegłym roku.

Kanada, z liczbą 28%, jest jedynym krajem z większym poziomem palących nieletnich.

Nowe zasady mają również na celu poprawę możliwości leczenia szwajcarskich dzieci z problemami marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.