thc-thc.com.pl

Leczenie autyzmu: czy marihuana jest dobrym lekarstwem?

marihuana-piekna-roslina-zielona

Autyzm, jest to stan, o którym rzadko słyszeliśmy 20 lat temu, a który obecnie jest najszybciej rozwijającym się zaburzeniem rozwojowym. Szacuje się, że 1% światowej populacji cierpi z powodu zaburzeń autystycznych. To przekłada się na niepokojącą liczbę 73.9mln osób. Czy konopie mogłyby być dobrą terapią? Coraz więcej badań na ten temat jest przeprowadzanych.

Autyzm, zaburzenie autystyczne (ASD) lub autystyczne zaburzenie rozwojowe występuje w różnych formach. Wpływa na mózg; przetwarzanie percepcji i przetwarzanie informacji jest upośledzone.

73.9 milionów ludzi na całym świecie. Jest to szokująca wiadomość. W Stanach Zjednoczonych 3.5 miliona ludzi żyje z ASD: 1 z 68 dzieci jest narażone – 1 na 42 chłopców i 1 na 189 dziewczynek.

Od 2000 do 2010 roku częstość występowania autyzmu w USA wzrosła o 119.4%. Naukowcy tacy jak Stephanie Seneff przewidują, że połowa wszystkich dzieci urodzonych w USA w 2025 roku będzie cierpieć z powodu zaburzeń autystycznych.

Nie ma dostępnych dokładnych danych dotyczących Europy. Niektóre źródła podają, że 1 na 100 osób cierpi na autyzm, podczas gdy inne źródła podają, że od 6 do 7 na 1000 osób ma spektrum autystyczne.

Kompleksowe i przekonywujące modele dotyczące wyjaśnień przyczyn zaburzeń autystycznych są jeszcze do zmaterializowania, jak ma to miejsce od długiego czasu.

ASD nie można wyleczyć, ale to nie znaczy, że nie ma opcji leczenia, które poprawia jakość życia osób z autyzmem i ich bliskich oraz opiekunów.

Istnieją środki wczesnej interwencji, szkolenia kompetencji społecznych w grupach psychoterapeutycznych leczących choroby współistniejące, terapia mowy i terapia zajęciowa, leczenie muzyką i sztuką, terapia z udziałem zwierząt i zabiegi medyczne. Istnieje także coś, co nie zostało udowodnione naukowo, ale istnieją doniesienia oparte na doświadczeniu, że podawanie preparatów lub olejów bogatych w CBD przynosi pozytywny skutek.

Rodzice dzieci autystycznych są coraz bardziej rozmowni, jeśli chodzi o korzystanie z konopi.

Życie z autyzmem jest dramatyczne i trudne dla wszystkich zaangażowanych. Nie można i nie należy spodziewać się całkowitego wyleczenia po zastosowaniu leczenia konopią, ale można oczekiwać pozytywnych skutków i poprawienia jakości życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.