thc-thc.com.pl

Kanada: Stosowanie medycznej marihuany wśród weteranów wzrasta

kanada-medyczna-marihuana-flaga-lisc-klonowy

Założyciel lokalnego centrum marihuany mówi, że zanotował wzrost liczby kanadyjskich weteranów ubiegających się o recepty na medyczną marihuanę, co może być sposobem do lepszego poznania terapii żołnierzy cierpiących na zespół stresu pourazowego.

Trevor Hands, założyciel pierwszego centrum medycznej marihuany w Kingston, Medi-Green, przypisuje wzrost stosowania konopi wśród weteranów do coraz większej wiedzy na temat PTSD, fizycznej traumy i jak ją leczyć.

„Oni (weterani) patrząc w przeszłość swoich przodków widzą co, potencjalnie, alkohol i tabletki zrobiły, a teraz mają rozpoznanie czym jest PTSD,” mówi Hands.

Na początku tego miesiąca, Minister Spraw Weteranów, Kent Hehr ogłosił wewnętrzny przegląd śledczy poświadczający gwałtowny wzrost weteranów, którzy stosują medyczną marihuanę w leczeniu traumy psychicznej.

W latach podatkowych 2013 i 2015 nastąpił prawie 12-krotny wzrost weteranów ubiegających się o zwrot kosztów konopi, zgodnie z liczbami dostarczanymi przez VA. Zgodnie z VA, wywołało to zwrot w wysokości 409.000 dolarów w roku podatkowym 2013-2014, a liczba ta wzrosła do ponad 12.1 milionów dolarów między kwietniem a grudniem 2015.

W przeszłości, niektórych weteran leczono ze starą mentalnością, po prostu traktując go jak żołnierza, mówi Hands, ale teraz istnieje lepsze zrozumienie PTSD, stanu chorobowego, który istnieje, i można go zdiagnozować. Marihuana jest skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia PTSD, i jeśli kiedykolwiek weteran chce przestać stosować marihuanę, nie ma obawy o uzależnienie.

Dan Quirion, były członek CF, służył w armii przez 21 lat. Quirion powiedział, że leczył uprzednio PTSD za pomocą farmaceutyków, ale dopiero za pomocą medycznej marihuany udało mu się uzyskać satysfakcjonujące wyniki leczenia.

„Żołnierze zwracają się po pomoc do konopi, ponieważ to przynosi większą ulgę i lepiej im pasuje,” mówi Quirion. „To pomaga im osiągnąć poziom, gdzie – nie lubimy o tym mówić normalnie – mogą funkcjonować normalnie w codziennym życiu.”

Quirion powiedział, że ma przyjaciół z wojska, którzy nie opuszczali swoich domów od lat, ale marihuana zmieniła ich całe życie.

„Są w stanie wyjść z domy, mogą nawiązywać relacje ze społeczeństwem, i są w stanie przywrócić swoje rodziny, ponieważ w niektórych przypadkach je stracili.”

Weterani mają dziś więcej opcji wsparcia i leczenia, niż Ci, którzy walczyli w wojnach i konfliktach w 20 wieku.

„Wtedy wielu weteranów, którzy mieli do czynienia z traumą leczyła to za pomocą topienia jej w butelce. Teraz weterani szukają długoterminowych rozwiązań, aby móc wrócić do normalnego życia tak bardzo, jak to tylko możliwe.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.