thc-thc.com.pl

Marihuana jest lekiem jak każdy inny

marihuana-medyczna-raz-jeszcze-tutaj

W ciągu ostatnich dwóch lat medyczna marihuana eksplodowała na rynku międzynarodowym. Przyjęcie przez przepisy marihuanę do celów medycznych w Kanadzie oraz stworzenie legalnej, medycznej branży konopi jest w czołówce światowej dyskusji.

Większość Amerykanów żyje w stanach, w których pewna forma marihuany jest legalna, a lista miejsc w których przeprowadza się specjalne programy z medyczną marihuaną w roli głównej wciąż rośnie. Zachęcające, ale ten postęp to dopiero początek. Zadaniem regulatorów, naukowców i licencjonowanych producentów marihuany medycznej jest zapewnienie pacjentom możliwości pełnego korzystania z nowych systemów oraz, aby pracownicy służby zdrowia mnie informacje, których potrzebują, aby bezpiecznie przepisywać preparaty konopne.

Potrzebujemy lepszych informacji i badań na temat zastosowań oraz skutków medycznej marihuany.

Rodzice dzieci doświadczających ciężkich stanów chorobowych, takich jak na przykład epilepsja, która nie reaguje na żadne terapie, cieszą się na wizjonerskie podejścia do badań, które uwalniają z pęt społeczność medyczną pozwalając jej w odkrywać pełnię potencjału wartości terapeutycznej, jak również ryzyka, kannabinoidów w dziedzinach takich jak oporna na różne zabiegi forma padaczki. Twarde dane naukowe potwierdzają właściwości przeciwdrgawkowe jednego kannabinoidu, kannabidiol (CBD) jest w domenie publicznej od 1970 roku. Testowanie tego potencjalnego leczenia w badaniach klinicznych była niemożliwa aż do niedawnych zmian w przepisach federalnych regulujących produkcję ekstrakcji konopi. W sierpniu 2015 roku, licencjonowani producenci w ramach federalnego MMPR uzyskali zdolność do wytwarzania ekstraktów z surowych roślin konopi indyjskich. Zmiana ta pozwala na produkcję preparatów o ściśle określonym składzie chemicznych – preparatów, które mogą być testowane w warunkach klinicznych.

Po pierwsze, lekarze potrzebują informacji. Muszą być one wiarygodne, powtarzalne, dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności w oparciu o fakty. Zbyt mała liczba lekarzy czuje się komfortowo przy omawianiu marihuany z pacjentami. Społeczność naukowa musi wyposażyć wszystkich lekarzy dowodami, których potrzebują, aby wstrząsnąć zmęczone znamiona i służyć jako świadome, przekonane źródło informacji dla pacjentów.

Po drugie, musimy zróżnicować formy dostępnej marihuany. Niektórzy pacjenci nie są w stanie, lub nie preferują waporyzowania czy palenia marihuany. Oleje oraz ekstrakty z konopi stają się coraz bardziej popularne, ponieważ mogą być brane w wielu znanych i wygodnych formach takich jak płynne kapsułki, krople, spreje do jamy ustnej. Preparaty te zapewniają zarówno dla lekarzy jak i pacjentów lepszą kontrolę nad dawkami.

Po trzecie, środowiska medyczne i badawcze muszą wykorzystać tą nowo-znalezioną zdolność do kontrolowania dawek do opracowania informacji dotyczących bezpieczeństwa i wytycznych dotyczących dawkowania medycznej marihuany, jak w przypadku wszystkich innych farmaceutyków. Badania kliniczne prowadzone są na całym świecie, w celu udokumentowania bezpieczeństwa, tolerancji i skuteczności w określonych grupach pacjentów; bezpiecznej dawki; potencjalnych działań niepożądanych; interakcji z innymi lekami. Ten poważny krok pozwala naukowcom na potwierdzenie lub obalenie anegdotycznych doniesień o skuteczności kannabinoidów w różnych warunkach.

To ekscytujący czas dla badań nad medyczną marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.