nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Mleko konopne

mleko-konopne-slodzone-daktylami-przepis

Jakie są korzyści zdrowotne mleka konopnego?

Mleko konopne jest coraz bardziej popularną alternatywą dla mleka krowiego (jak i innych rodzajów mlek).
Lżejsze, mniej kaloryczne, bez mleczne urozmaicenie codziennej diety, mleko konopne jest wykonywane z nasion konopi i zawiera śladowe ilości THC, związku chemicznego powszechnie spotykanego w marihuanie i odpowiedzialnego za jej efekty psychotropowe. (Spożywanie mleka konopnego nie wywoła ani u Ciebie, ani u nikogo z Twojej rodziny „haju”.)

Mleko konopne zawiera mało białka, ale jest bogate w kwasy tłuszczowe. Większość z nich to kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, kluczowe dla funkcjonowania układu nerwowego oraz zdrowej skóry i włosów. Omega-3 i omega-6 także redukują stany zapalne oraz obniżają poziom lipidów we krwi.

Jedna szklanka mleka konopnego zawiera około 1g omega-3 i 3 do 4g omega-6. Co jest bardzo ważne, bo dieta przykładowego Kowalskiego zazwyczaj dostarcza zbyt mało omega-3 i zbyt wiele omega-6.

Mleko konopne jest pozbawione cholesterolu i cechuje się niską zawartością tłuszczów nasyconych (jest to ten szkodliwy rodzaj tłuszczów, w który mleko krowie jest bardzo bogate). Mleko konopne jest także pozbawione laktozy, więc tym samym hypoalergiczne.

Po zrobieniu mleka konopnego w domu – z nasion konopi – korzyści zdrowotne będą zasadniczo takie same jak spożycie nasion konopi.

Jednakże, mleko konopne, które zakupić można w supermarkecie, zazwyczaj wzbogacane jest w te same składniki odżywcze, co mleko krowie – takie jak witaminy A, B, D, czy wapń.
W rzeczywistości niektóre mleka dostarczają od 40 do 50% zalecanej dziennej dawki wapnia, w porównaniu do mleka krowiego, które dostarcza maksymalnie 30%.

Wszystkie wariacje smakowe fortyfikowanego mleka konopnego dostarczają sporą dawkę witamin z grupy B, ryboflawiny i tiaminy, które pomagają przekształcać spożywane pokarmy w energię.

Szklanka mleka konopnego dostarcza również jedną czwartą z 2.4 mikrogramów zalecanej dziennej dawki witaminy B-12, która pomaga organizmowi tworzyć erytrocyty.

Szklanka mleka konopnego dostarcza także 30% dziennej dawki witaminy D, która pomaga przyswajać wapń.

Oprócz tego, jakie korzyści zdrowotne zapewnia spożywanie mleka konopnego, należy także poruszyć kwestię, jakich negatywnych skutków nie niesie ze sobą – w tym przypadku – nie zawiera cholesterolu i laktozy. Zatem wyklucza wszelkie reakcje alergiczne u osób, które nie mogą spożywać produktów mlecznych, orzechów, czy soi.

W przeciwieństwie do białka sojowego, białko konopne nie zawiera dużych ilości inhibitorów enzymów, fitynianów (które mogą przeszkadzać w prawidłowym przyswajaniu minerałów) lub oligosacharydów (powodujących wzdęcia i problemy żołądkowe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.