thc-thc.com.pl

Mleko konopne

Jakie są korzyści zdrowotne mleka konopnego?

Mleko konopne jest coraz bardziej popularną alternatywą dla mleka krowiego (jak i innych rodzajów mlek).

mleko-konopne-slodzone-daktylami-przepis

Lżejsze, mniej kaloryczne, bez mleczne urozmaicenie codziennej diety, mleko konopne jest wykonywane z nasion konopi i zawiera śladowe ilości THC, związku chemicznego powszechnie spotykanego w marihuanie i odpowiedzialnego za jej efekty psychotropowe. (Spożywanie mleka konopnego nie wywoła ani u Ciebie, ani u nikogo z Twojej rodziny „haju”.)

Mleko konopne zawiera mało białka, ale jest bogate w kwasy tłuszczowe. Większość z nich to kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, kluczowe dla funkcjonowania układu nerwowego oraz zdrowej skóry i włosów. Omega-3 i omega-6 także redukują stany zapalne oraz obniżają poziom lipidów we krwi.

Jedna szklanka mleka konopnego zawiera około 1g omega-3 i 3 do 4g omega-6. Co jest bardzo ważne, bo dieta przykładowego Kowalskiego zazwyczaj dostarcza zbyt mało omega-3 i zbyt wiele omega-6.

Mleko konopne jest pozbawione cholesterolu i cechuje się niską zawartością tłuszczów nasyconych (jest to ten szkodliwy rodzaj tłuszczów, w który mleko krowie jest bardzo bogate). Mleko konopne jest także pozbawione laktozy, więc tym samym hypoalergiczne.

Po zrobieniu mleka konopnego w domu – z nasion konopi – korzyści zdrowotne będą zasadniczo takie same jak spożycie nasion konopi.

Jednakże, mleko konopne, które zakupić można w supermarkecie, zazwyczaj wzbogacane jest w te same składniki odżywcze, co mleko krowie – takie jak witaminy A, B, D, czy wapń.
W rzeczywistości niektóre mleka dostarczają od 40 do 50% zalecanej dziennej dawki wapnia, w porównaniu do mleka krowiego, które dostarcza maksymalnie 30%.

Wszystkie wariacje smakowe fortyfikowanego mleka konopnego dostarczają sporą dawkę witamin z grupy B, ryboflawiny i tiaminy, które pomagają przekształcać spożywane pokarmy w energię.

Szklanka mleka konopnego dostarcza również jedną czwartą z 2.4 mikrogramów zalecanej dziennej dawki witaminy B-12, która pomaga organizmowi tworzyć erytrocyty.

Szklanka mleka konopnego dostarcza także 30% dziennej dawki witaminy D, która pomaga przyswajać wapń.

Oprócz tego, jakie korzyści zdrowotne zapewnia spożywanie mleka konopnego, należy także poruszyć kwestię, jakich negatywnych skutków nie niesie ze sobą – w tym przypadku – nie zawiera cholesterolu i laktozy. Zatem wyklucza wszelkie reakcje alergiczne u osób, które nie mogą spożywać produktów mlecznych, orzechów, czy soi.

W przeciwieństwie do białka sojowego, białko konopne nie zawiera dużych ilości inhibitorów enzymów, fitynianów (które mogą przeszkadzać w prawidłowym przyswajaniu minerałów) lub oligosacharydów (powodujących wzdęcia i problemy żołądkowe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.