thc-thc.com.pl

Marihuana jest do 5 razy silniejsza niż w 1980 roku

Badania mówią, że dzisiejsza marihuana jest do pięciu razy mocniejsza niż w 1980 roku.

Dzisiejsze odmiany o wysokim poziomie THC zdecydowanie nie przypominają marihuany, którą twój tata palił w szkole średniej. Christian Hopfer, profesor psychiatrii na University of Colorado’s Anschutz Medical Campus powiedział w Business Insider, że apteki sprzedają „co najmniej pięć razy mocniejszą marihuanę niż kiedyś”. Uniwersytet w Kolorado przeprowadza obecnie najbardziej obszerne badanie dotyczące marihuanę i jej efektów, jakie kiedykolwiek miało miejsce. Jest to również najdroższe badanie dotyczące marihuany do tej pory, 5,5 miliona dolarów.

Ogromny test, ponad 39.000 próbek wykazało, że średnie zawartości THC wzrosły średnio do 12 procent. Według Any LaFrate, prezesa i dyrektora ds, badań w laboratorium Charas Scientific, inne źródła podają średni poziom THC na poziomie 18 procent.

Według naukowców z University of Mississippi, marihuana w 1995 roku posiadała THC na średnim poziomie 2 – 5 procent. Odrębne badanie z 2014 roku pokazuje, że zawartość THC średniej odmiany marihuany wzrosła do 12 – 18 procent. A obecnie, w aptekach regularnie sprzedaje się marihuanę, która zawiera nawet do 30 procent THC.

Największą przeszkodą w pełnym zrozumieniu, czy dzisiejsza marihuana jest mocniejsza niż kiedyś jest brak dobrych informacji na jej temat z poprzednich dziesięcioleci. THC może czasem maleć z biegiem czasu, więc testowanie cannabis z lat 60 – tych może nie dawać wiarygodnych wyników. Jednak wiemy, że marihuana z lat 90 – tych miała średni poziom THC, który oscylował wokół 5 procent.

Wszystkie istniejące dowody wskazują na to, że marihuana dzisiaj rzeczywiście stała się znacznie silniejsza. Hodowcy wiedzą więcej na temat botaniki i chemii rośliny niż kiedykolwiek wcześniej i są w stanie hodować odmiany bogate w THC, aby zaspokajać potrzeby konsumentów rekreacyjnych w krajach nieobjętych zakazem stosowania substancji.

Dla konsumentów cannabis, którzy chcą osiągnąć maksymalne odczucie haju, mocniejsza marihuana jest darem niebios. Ale z punktu widzenia zdrowia publicznego, nikt naprawdę nie wie co to może oznaczać.

Istnieją pewne dowody sugerujące, że wyższe dawki THC mogą być bardziej uzależniające, ale badania przeprowadzano tylko na myszach. Ważniejsza niż dawka jest jednak częstotliwość, z jaką substancja jest stosowana. Nie ma dowodów na to, że mocniejsza marihuana jest w jakikolwiek sposób bardziej niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia, ale istnieje możliwość, że jest tak tylko dlatego, że nie przeprowadzono jeszcze odpowiednich badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.