thc-thc.com.pl

Czy konopia jest legalna w USA?

marihuana-lecznicza-medyczna-zdjecie-posrod-roslin

Czy uprawy konopi są legalne w Stanach Zjednoczonych? Jeszcze nie całkiem, ale jak widać zmienia się to bardzo szybko.

Krótka odpowiedź: Legalnym jest kupienie i posiadanie produktów konopnych , ale nie jest legalnym uprawianie jej w celach komercyjnych. Podobnie do medycznej marihuany, niektóre stany zalegalizowały posiadanie i uprawę konopi do produkcji CBD, substancji chemicznej, która pomaga w leczeniu poważnych chorób oraz stanów chorobowych. Oleje CBD pochodzące z zagranicy są szeroko dostępne w całym kraju.

Zastosowanie medyczne stanowi wyjątek od ogólnej zasady legalności konopi. Na dzień dzisiejszy, uprawianie konopi przez osobę fizyczną na sprzedaż nie jest legalne w Stanach Zjednoczonych. Ale coraz więcej osób aktywnie pracuje nad tym, aby to zmienić.

Choć produkty konopne i nasiona konopi dostępne są w sprzedaży w sklepach i supermarketach na terenie Stanów Zjednoczonych, to komercyjne uprawy konopi wciąż są tutaj nielegalne.

W Stanach Zjednoczonych rząd powoli zmienia swoją politykę. Powstaje coraz więcej programów pilotażowych nadzorowanych przez rząd.

W tym samym czasie, pojawia się coraz więcej kampanii mających na celu legalizację produkcji komercyjnej oraz przemysłowej konopi.

Kolorado oraz Kentucky skorzystały z programu pilotażowego nadzorowanego przez rząd. Tak samo jak i Hawaje, gdzie szefowie rządu, którzy wyobrażają sobie siebie jako wiodącego lidera w produkcji konopi i czerpaniu z niej korzyści ekonomicznych.

Jak sami twierdzą, projekt ten jest tylko pierwszym krokiem do tego, aby Hawaje stały się liderem w uprawie i produkcji konopi przemysłowej oraz jej produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.