thc-thc.com.pl

5 najbardziej innowacyjnych zastosowań konopi

gitara-zeoform-plastik-wykonanyt-z-konopi

1. Tkanina zwalczająca bakterie.

Firma z Kolorado stosuje konopie w celu zwalczania rozprzestrzeniania się infekcji gronkowca w szpitalach. W planie jest zapewnienie przeciwbakteryjnej tkaniny z konopi, jako zamiennik tradycyjnych tkanin bawełnianych i poliestrowych, w których jak wiadomo bakterie mogą przetrwać sporo czasu – aż do kilku miesięcy.

Substancje chemiczne znajdujące się w konopi wykazały posiadanie właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. EnviroTextile jest wciąż w fazie rozwoju, ale testy laboratoryjne wypadają bardzo obiecująco od samego początku.

2. Izolacja mieszkaniowa.

Pierwszy dom zbudowany z konopi w USA znajduje się w miejscowości Asheville, w Północnej Karolinie.

Izolacja wykonana z konopi szybko staje się popularną ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna.

Konopia jest nie tylko bardziej trwałym surowcem, ale także posiada zdolność do absorbowania większej ilości gazów cieplarnianych w ciągu swojego życia niż emitowanie ich podczas procesu produkcyjnego.

Z drugiej strony, wytwarzanie wełny mineralnej przyczynia się do emitowania gazów cieplarnianych do atmosfery.. Niedawne badania porównujące te dwa materiały jednoznacznie wykazały, że konopia jest bardziej przyjazna dla środowiska.

3. Beton.

Konopie również znalazły swoje zastosowanie w mieszankach betonowych. Beton z konopi może być wykorzystywany do zaspokajania różnych potrzeb budowlanych, od muru do izolacji – od dachu do podłogi.

Mówi się, że beton konopi jest łatwiejszy w pracy oraz ma naturalne właściwości izolacyjne i regulujące poziom wilgotności. Cegłom z konopi brakuje również kruchości tradycyjnego betonu, a tym samym nie wymagają one dylatacji.

4. Samochody.

Kompozyt konopny można znaleźć w samochodach wykonanych przez Audi, BMW, Ford, GM, Chrysler, Mercedes, Lotus i Honda, wśród wielu innych. Bio-kompozyt wykonany z włókna konopnego jest tak mocny jak włókno szklane, ale jest niezwykle lekki.

Elektryczne samochody takie jak BMW i3 są szczególnie uzależnione od konopi. BMW było w stanie zrzucić około 10% masy z paneli drzwiowych i3, używając kompozytu konopnego zamiast tradycyjnych materiałów.

Biorąc pod uwagę to, że oszczędność paliwa staje się głównym celem wszystkich producentów samochodów, kompozyt konopny będzie stawał się tylko bardziej powszechny w produkcji samochodów w nadchodzących latach.

5. Nanomateriały podobne do grafenu.

Kanadyjscy inżynierowie wierzą, że konopia może zrewolucjonizować nanotechnologię.

Grafen jest często reklamowany jako przyszłość nanotechnologii i najcieńszy, najsilniejszy, i najlżejszych materiał w historii.

Na początku tego roku, inżynierowie chemii z University of Alberta przekształcili włókno konopne w nanomateriał o podobnych właściwościach jak grafen, ale o znacznie niższej cenie.

Co więcej, jeśli chodzi o konstruowanie urządzeń magazynowania energii, takich jak baterie i super-kondensatory, nanomateriał z konopi wykazał doskonałe właściwości elektrochemiczne „przechowywania” w porównaniu z grafenem.

Badanie jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, ale jeśli wyniki utrzymają się, konopie mogą ostatecznie być stosowane dla szerokiego zakresu zastosowań nanotechnologii, od latarek do ogniw słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.