thc-thc.com.pl

Myślisz, że wiesz co to konopia?

girls-with-weed-wallpaper

Co to jest konopia? Prawdopodobnie jest to słowo, które słyszysz każdego dnia, jednak wygląda na to, że wypowiedziane wciąż wprowadza atmosferę tajemniczości. Fakt jest taki, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wiedzą wszystko na temat marihuany lub konopi, nie mogą udzielić głosu w temacie czym jest ona naprawdę. Odpowiedź jest zbyt prosta, i pewnie dlatego wprowadza tak wiele zamieszania.

Powodem zamieszania na temat słowa „konopia” jest to, że niektórzy ludzie wciąż używają go jako slangowe określenie marihuany. Pomimo, że obydwie pochodzą od roślin konopi indyjskich, konopia i marihuana to nie jest to samo. Słowo „konopia” odnosi się do roślin uprawianych rolnie, w przeciwieństwie do słowa „marihuana”, które odnosi się do roślin uprawianych na potrzeby zażywania, zarówno rekreacyjnie jak i medycznie.

Przy tym ostatnim zauważa się wyraźną skłonność do uprawy dla jego właściwości THC; pierwszy natomiast jest uprawiany dla innych, praktycznych zastosowań, przy tym wyraźnie stara się zredukować w roślinach zawartość THC – zarówno ze względu na to, że nie jest to potrzebne do konopi przemysłowych oraz dlatego, że to pomaga w eliminowaniu powiązanego z marihuaną złego piętna.

Dlatego też rolnicy często używają terminu „konopi przemysłowych” lub „konopi handlowych”. To nie dlatego, że są one coraz niższej jakości – wręcz przeciwnie. Konopie przemysłowe mogą być wykorzystane do tysiąca rzeczy, od żywności poprzez suplementy, aż do odzieży i wiele więcej. Jest ona odżywcza jak i praktyczna. Kojarzenie jej z mniej renomowaną marihuaną jest często ograniczone do minimum, tak jak i poziom THC, a to wszystko po to, aby wzbudzić zaufanie potencjalnego klienta.

Konopia jest wytrzymała, łatwa w uprawie oraz szybko się adaptuje

Co sprawia, że jest ona tak popularną rośliną w zastosowaniu przemysłowym? Roślina jest odporna i wytrzymała, bardzo łatwa w uprawie. Często nazywana jest „chwastem” – właśnie z tego powodu, że do rozwoju wymaga niewielkiej interwencji człowieka. Jako „chwast” nie ma potrzeby modyfikacji genetycznej, ani stosowania pestycydów lub herbicydów.

Konopia potrzebuje również znacznie mniej wody niż inne uprawy. Rośnie praktycznie bez potrzeby nawożenia. W większości klimatów może mieć trzy lub cztery cykle upraw, bez wymaganej rotacji. Konopie to doskonały remediator gleby, co oznacza, że uczestniczy w procesie oczyszczania i rewitalizacji gleby, której składniki odżywcze zostały wyczerpane lub pomaga usunąć zanieczyszczenia z zanieczyszczonej gleby.

Konopia jest również rośliną mrozoodporną, dlatego jej uprawy można znaleźć na całym świecie. Konopia przez tysiące lat była wykorzystywana do tworzenia tkanin żaglowych oraz lin na statkach, ponieważ w przeciwieństwie do bawełny jest odporna na wilgoć oraz pleśń. Można pokusić się na powiedzenie, że konopia była kluczowym elementem dla „wieku eksploracji” oraz przyczyniła się do odkrycia Ameryki.

Z powodu trwałości i elastyczności konopia nadal znajduje powszechne zastosowanie. Jedyną zagadką jest to, dlaczego nikt nie obnosi się z jej używaniem dzisiaj – i to z pewnością jak się domyślacie jest bardzo ciekawy powód!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Myślisz, że wiesz co to konopia?”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.