thc-thc.com.pl

Nowości w biznesie konopnym

weed-marijuana-pants-dress

Biznes konopny rozwija się dynamicznie, dzięki łagodniejszym przepisom oraz uznaniu wielu praktycznych, ekonomicznych, a nawet zdrowotnych korzyści oferowanych przez tą roślinę.

Istnieje wiele poważnych powodów, dla których ten przemysł kwitnie. Poza tym że w ostatnich latach prawo federalne i stanowe przyjęło bardziej otwartą postawę do konopi, jako niezależnej od marihuany rośliny.

Stowarzyszenia omiatają naród – a nawet cały świat – aby uznano CBD, składnik oleju konopnego, jako realną metodę leczenia. Jednak to nie wszystko, bo jak to często bywa, jest również wiele innowacyjnych, nowych zastosowań, a poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Konopne napoje energetyczne

„Konopie i marihuana nadciągają bardzo szybko, i każdy chce być na tej fali – więc jesteśmy,” mówi Jerry Grisaffi, właściciel znajdującej się w Teksasie firmy Totally Hemp Crazy . „To, co robimy jest całkowicie wolne od narkotyków, przy tym zawiera wszystkie dobrodziejstwa, które daje konopia.” Napoje będą sprzedawane na takich samych zasadach jak inne tego typu zdrowe napoje energetyzujące.

Gitary elektryczne z konopi

Kilka lat temu, kanadyjski producent gitar Boyd Pellow, podjął się współpracy z muzykiem (Stewart Burrows), aby stworzyć gitary elektryczne wykonane z konopi. Ich firma, Canadian Hemp Guitars, oferuje trzy style „stosunkowo niedrogich” gitar konopnych, które są ekologiczne – co częściowo uzasadnia użycie konopi jako sposób na zminimalizowanie roli produkcji gitar w globalnym wylesieniu.

Pomimo, że Canadian Hemp Guitars nie jest pierwszą firmą, która oferuje instrumenty z tego tworzywa, to są oni pierwszą firmą, która projektuje je przy pomocy muzyków. Mimo, że firma jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, jej dotychczasowy sukces sugeruje, że więcej firm zajmujących się produkcją gitar pójdzie ich śladem i wyprodukuje swoje własne wersje gitar z konopi.

Domy oparte na konstrukcji z konopi

W Wielkiej Brytanii, dr Mike Lawrence, dyrektor UBRPB, pracuje nad projektem zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w budownictwie. Wg raportów budownictwo jest odpowiedzialne za prawie połowę całkowitej emisji dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązanie? Tak, zgadłeś : domy konopne – albo jak nazywa je dr Lawrence – bio konstrukcje.

Aby zbudować coś za pomocą konopi musimy przerobić słomę konopną, w której wyniku otrzymujemy włókna i paździerze, które stanowią podstawę konopnego betonu, który można uzyskać samemu. Beton konopny uzyskujemy poprzez zmieszanie paździerzy z wapnem i wodą, a niekiedy dodaje się niewielką ilość piasku i cementu.

„Rozwijamy swój sposób na walkę ze zmianą klimatu poprzez budowanie oparte na konopiach i drewnie.”

Konopia jest porowata, co oznacza, że ściany są dobrze izolowane, natomiast spoiwo wapienne chroni i okleja wszystko razem, tworząc materiały budowlane odporne na rozkład budowlany oraz ogień.

Co myślicie o takich rozwiązaniach? Które podoba wam się najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Nowości w biznesie konopnym”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.