thc-thc.com.pl

Co to jest układ endokannabinoidowy?

medical-used-marijuana-picture

W ostatnich dziesięcioleciach, badania medyczne nad tym jak konopia oddziałuje na ciało człowieka doprowadziły do odkrycia nowego segmentu ludzkiego układu nerwowego: systemu endokannabinoidowego.

Złożone związki chemiczne, które możemy znaleźć tylko w konopi, dają jej zdolność do wpływania na układ nerwowy człowieka w wyjątkowy sposób. Najbardziej znanym z tych kannabinoidów są CBD, pochodzące z konopi oraz THC, pochodzące z marihuany.

Nasza wiedza dotycząca kannabinoidów jest stosunkowo świeża. Poczynając od 1980r. Poprzez lata ’90 naukowcy dokonali szeregu odkryć dotyczących istnienia receptorów kannabinoidów w ludzkim ciele, o których nawet nie śniliśmy dekadę wcześniej. Lepsze zrozumienie konopi prowadzi do postępu w możliwościach zrozumienia naszego własnego ciała – a konkretnie naszych systemów nerwowych.

Czym jest układ endokannabinoidowy?

Odkrycie anandamidu na początku na początku lat 1980 doprowadziło do odkrycia układu endokannabinoidowego.

Cały podrozdział ludzkiego układu nerwowego, układ endokannabinoidowy jest, pod względem technicznym, układem lipidów i receptorów w mózgu, które wpływają na funkcje i procesy, które obejmują pamięć, nastrój, apetyt, odczuwanie bólu.

„Unikalny system komunikacji w mózgu i ciele, który wpływa na wiele ważnych funkcji, a w tym jak dana osoba czuje, porusza się, reaguje,” układ endokannabinoidowy oddziałuje na neurony presynaptyczne, ograniczając ilość neuroprzekaźników (np. dopaminy), które zostają wypuszczone, co z kolei wpływa na komunikaty wysyłane, odbierane oraz przetwarzane przez komórkę.”

Wyizolowany z mózgu anandamid, tak jak THC z marihuany, działa przeciwbólowo, uspokajająco, hamuje zapamiętywanie nowych informacji, osłabia odruch wymiotny, zwiększa apetyt.

To prawda – układ endokannabinoidowy jest połączony z przejadaniem się. W rzeczywistości jest silnie połączony z otyłością. Przesadna działalność tego układu produkuje nadmiar endokannabinoidów, zwiększa uczucie głodu, a tym samym zmniejsza uczucie pełna. W skrócie, niektóre z naszych przyrostów masy ciała mogą być spowodowane przez nasze własne ciało chęcią „wrzucenia czegoś na ząb.”

Tak jak i w przypadku marihuany, która nie była ściśle związana z gatunkiem ludzkim przez tysiące lat, teraz, we współczesnych latach, poszukiwania jak konopie wpływają na organizm człowieka doprowadziły do większego zrozumienia medycyny, oraz w procesie została odkryta kompletnie nowa część układu nerwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Co to jest układ endokannabinoidowy?”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.