thc-thc.com.pl

Przycinanie Roślin Marihuany

Debata w społeczności fanów marihuany trwa. Co jest lepsze – przycinanie, czy nieprzycinanie roślin?

Czym dokładnie jest „przycinanie” rośliny?

Topping to czynność polegająca na usunięciu merystemu wierzchołkowego (najnowszego wzrostu) ze szczytu najwyższych gałęzi rośliny marihuany. Za pomocą ostrego ostrza, maszynki do strzyżenia lub nożyc do przycinania wykonuje się cięcie tuż nad węzłem lub w obrębie międzywęźla. Boczne gałęzie rosnące poniżej merystemu wierzchołkowego stają się teraz wierzchołkiem rośliny.

Zaleta takiego działania?

Przy każdym cięciu podwajasz liczbę węzłów. Po pierwszym cięciu jedna gałąź z dwoma węzłami staje się teraz dwiema gałęziami z czterema węzłami. Drugie cięcie i dwie gałęzie z czterema węzłami stają się teraz czterema gałęziami z ośmioma węzłami. I tak dalej.

A dlaczego chcesz wyprodukować więcej węzłów?

Kiedy roślina osiąga dojrzałość, każdy węzeł działa jak tkanka rozrodcza. Dzięki temu roślina może wytworzyć znacznie więcej pąków, niż gdyby pozostawiono ją do naturalnego wzrostu.

Warto tutaj również wspomnieć o lollipoppingu i fimmingu. Podczas gdy przycinanie usuwa górną część rośliny, lollipopping polega na usunięciu dolnych gałęzi, dzięki czemu roślina jest obciążona na górze i kieruje całą energię do gałęzi wyższego poziomu. Zarówno topping, jak i lollipopping zwiększają liczbę pąków, które osiągają dojrzałość, zwiększając plony.

Fimming polega na usunięciu wierzchołka rośliny marihuany, ale zamiast wykonywać nacięcie w obrębie pierwszego międzywęźla, obcinane są najwyższe liście. Cięcie usuwa trzy czwarte liści. Podobnie jak przycinanie, pobudza to wzrost wielu pędów bocznych, co skutkuje gęstszym baldachimem. Fimming można wykonać za pomocą nożyczek.

Po co przycinać rośliny marihuany?

Roślina marihuany, jeśli nie jest okryta wierzchołkiem, wyrośnie na kształt choinki, z szeroką podstawą, gęstym i liściastym wnętrzem oraz cienką górną częścią z dużą kolą lub koroną kwiatów. Pozostawiona w ten sposób do wzrostu, centralna łodyga i jej liście zacieniają szersze gałęzie u podstawy nieprzyciętej rośliny, w wyniku czego produkcja pąków koncentruje się na zewnętrznych krawędziach rośliny. Przycięcie wierzchołka usuwa tę przeszkodę świetlną i sprzyja szerokiemu wzrostowi gałęzi, co skutkuje większą liczbą pąków kwiatowych do zbioru.

Tutaj jednak pojawiają się pewne schody.

Kiedy przytniesz roślinę marihuany, ciasno zwinięte dolne gałęzie będą gromadzić wilgoć, tworząc gęstą warstwę ciepłego powietrza. Nawet przy dobrym przepływie powietrza w środowisku uprawy może to stworzyć doskonałe warunki do rozwoju pleśni, infekowania liści lub kwiatów i odsłonięcia otwartej rany powstałej w wyniku zgnilizny lub infekcji bakteryjnych. Z tego powodu będziesz chciał zrównoważyć swoje rutynowe ogławianie regularnym lizaniem i regularnie badać glebę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób.

Kiedy rozpocząć przycinanie?

Jeśli chodzi o właściwy moment, istnieją dwie szkoły. Niektórzy hodowcy indoor zaczynają wcześnie przycinać rośliny. Kiedy roślina jest jeszcze sadzonką; wysokość co najmniej trzech węzłów, nie mniej. Podczas gdy inni czekają na sześć lub siedem węzłów (zazwyczaj 3-4 tygodnie na wzrost).

Ile razy przycinać marihuanę?

Jeśli chodzi o liczbę wierzchołków rośliny, zależy to od osobistych preferencji. Niektórzy hodowcy twierdzą, że nie więcej niż 1-3 razy. Podczas gdy inni stwierdzają tyle razy, ile chcesz. Po prostu unikaj przycinania, gdy roślina zaczyna wykazywać oznaki wzrostu reprodukcyjnego. Takie postępowanie odwróci energię z produkcji pąków podczas produkcji gałęzi i liści, co spowoduje wolniejsze tempo wzrostu pąków. Należy pamiętać, że odmiany z dominacją Indica często pozostają krótsze i bardziej przysadziste niż odmiany z dominacją Sativa, więc mogą wymagać mniej dosypywania niż ich wysokie, zasięgowe odpowiedniki.

Korzyści przycinania marihuany

Odcinając wierzchołek rośliny, przekierowujesz energię, którą roślina zużyłaby, a która zostałaby wykorzystana do pionowego wzrostu, do pozostałych gałęzi. Topping zachęca roślinę do wzrostu poziomego i skupia energię na silnym wzroście bocznym.

• Kontroluje wysokość,
• Stymuluje wzrost boczny,
• Poprawia penetrację światła,
• Promuje silniejsze gałęzie,
• Daje większy plon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.