thc-thc.com.pl

Jak Kiełkować Nasiona Marihuany, Konopi – Metoda, Prosto w Ziemi

Kiełkowanie nasion marihuany to pierwsze etap, dzięki któremu będzie się można cieszyć z posiadania własnych roślin. Jest to proces, w wyniku którego nowa roślina zacznie wyrastać z nasion. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli nie uda się poprawnie wykiełkować nasion konopi to nie będzie roślin do zbioru. Istnieje kilka metod kiełkowania nasion konopi, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami i metodą prosto w ziemi.

Zakup Nasion Konopi

Chcąc założyć uprawę konopi przede wszystkim należy wybrać i kupić dojrzałe nasiona. Ich kolor w momencie zakupu powinien być ciemnobrązowy z delikatnymi, jasnymi akcentami. Nasiona powinny być także wystarczająco twarde w dotyku. Nasiona, które są jasno zielone tak naprawdę nie osiągnęły jeszcze dojrzałości.

Kolejną kwestią jest przygotowanie miejsca pod uprawę konopi. Innego przygotowania wymaga uprawa nasion na zewnątrz, a innego wewnątrz. Nie ma sensu przeprowadzać uprawę jeśli nie ma wybranego miejsca na hodowle.

Kiełkowanie Nasion Marihuany Prosto w Ziemi

Jedną z podstawowych metod kiełkowania nasion konopi jest metoda prosto w ziemi. Jest to rozwiązanie niezwykle proste, a przy tym mało inwazyjne, czyli bezpieczne. Cały proces jest bardzo prosty. Wystarczy zrobić w ziemi małą dziurkę i umieścić w niej nasiono mniej więcej na głębokości 1 centymetra. Następnie dziurkę trzeba przykryć ziemią i podlać wodą, tak aby była wilgotna. Ważne jest to, że nie można doprowadzić do powstania błota.

Dzięki temu nasiona będą kiełkowały w swoim naturalnym środowisku, dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia kiełka. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby gleba w żadnym momencie nie była przesuszona, musi być jej zapewniona wilgotność.

Tak przygotowane doniczki z wsadzonymi nasionami musimy postawić w ciepłym miejscu, temperatura powinna być w granicach 24-27 stopni Celsjusza. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest umieszczenie tak przygotowanych doniczek pod lampą (przy uprawie indoor, czyli w pomieszczeniu) lub też na słońcu (przy uprawie outdoor, czyli na dworze). Ciepło, które wydziela lampa w domu lub słońce na dworze jest kluczowym czynnikiem który pobudza nasionko do wyjścia z ziemi na powierzchnię. Bez tego czynnika nasiona zgniją.

Nasiona przy kiełkowaniu bezpośrednio w ziemi potrafią efektywnie wyjść z gleby nawet po 14 dniach zwykle jest to od 5 do 7 dni. Trwa to długo gdyż najpierw nasion kiełkuje, czego nie widzi nasze oko a później dopiero przebija się przez warstwę ziemi. Nie należy w tym czasie grzebać w podłożu gleby tylko po prostu czekać cierpliwie na efekty. Przy wykorzystaniu tej metody, trzeba też pamiętać o tym, aby ziemia nie była zbyt zbita. W takiej sytuacji roślina może mieć trudność z przebiciem się na powierzchnię, dlatego należy posiać nasiona w glebie o dobrej jakości. Warto jeszcze raz podkreślić, że ta metoda jest najdłuższa jeśli chodzi o wszelkie dostępne metody kiełkowania nasion marihuany.

Wielu hodowców przed włożeniem nasion do ziemi moczy je w wodzie na całą dobę. Może to przyspieszyć proces kiełkowania, ale może też zaszkodzić, gdyż łatwo przemoczyć nasiona i wtedy zgniją. Przy moczeniu w wodzie może być nawet sytuacja że nasiono wykiełkuje ale stanie w rozwoju, na kiełku pojawią się plamki i nie będzie chciało się dalej rozwijać. Dzieje się tak właśnie z przemoczenia. Jest to bardzo ryzykowny zabieg.

Plusy i Minuty Kiełkowania Nasion Marihuany Prosto w Ziemi

Kiełkowanie nasion marihuany w ziemi to metoda, która wiąże się z wieloma zaletami i wadami. Jak już wcześniej wspomniano, jest to metoda bardzo bezpieczna, kiełki nie ulegną uszkodzeniu, gdy będą umieszczone z ziemi. Osoby uprawiające konopie często są niecierpliwe i kiedy przez dłuższy czas rośliny się nie pojawiają na powierzchni, próbują rozgrzebywać ziemię, aby sprawdzić co się dzieje z nasionem i na jakim etapie jest kiełkowanie. W wyniku takiego działania może dojść do uszkodzenia kiełka.

Wadą takiej metody jest także długi czas oczekiwania. Proces trwa dłużej niż samo kiełkowanie na chusteczkach. Jeżeli jednak po jakimś czasie roślina wyjdzie z ziemi, można mieć niemal całkowitą pewność, że będzie rosła zdrowa i silna. Trzeba jej jednak zapewnić właściwe warunki i składniki odżywcze potrzebne do wzrostu.

Sprawdź również nasz artykuł: Częste Błędy w Kiełkowaniu Nasion Konopi Indyjskich, dzięki niemu ominą Cię problemy podczas kiełkowania swoich nasion.

Inne Metody Kiełkowania Nasion Marihuany

Warto krótko wspomnieć o kilku innych metodach kiełkowania nasion marihuany. Jednym z nich jest kiełkowanie nasion na wodzie. Wystarczy wrzucić nasiona do szklanki wody na czas nie dłuższy niż 48 godzin, ale jak już wspomnieliśmy jest to strasznie ryzykowna metoda. Na początku nasiona powinny się utrzymywać na powierzchni, jednak z czasem mogą opaść na dno. Kiełkujące nasiona należy przechowywać z ciemnym miejscu. Z uwagi na to, że nasiona mają kontakt jedynie z wodą, mogą ulec uszkodzeniu.

Kolejnym rozwiązaniem jest kiełkowanie nasion na chusteczce, albo na wacikach kosmetycznych. Ważne jest to, aby na chusteczkach nie było żadnych rodzajów chemii, dodatków zapachowych czy kolorowych barwników, które mogą w sposób niekorzystny wpłynąć na rozwój nasion. Najlepiej sprawdzą się zwyczajne, najtańsze chusteczki. Papier należy rozłożyć w wybranym pojemniku, najlepiej w kilka warstw, a następnie nalać na nie trochę wody. Następnie na chusteczkach można rozłożyć nasiona i przykryć pojemnik. Po czym wstawić tak przygotowany pojemnik w ciemne i ciepłe miejsce.

Ostatnią metodą, o której warto wspomnieć jest kiełkowanie nasion konopi w kostkach. Można w tym celu wykorzystać specjalne kostki i krążki z wełny mineralnej. W nich nasiona będą miały dobre warunki. Dobrze jest umieścić je w mini szklarni, gdzie utrzymana będzie odpowiednia wilgotność. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, które coraz więcej osób bierze pod uwagę. Z tym że ta metoda jest polecana doświadczonym growerom a nie początkującym.

Ogólne metody kiełkowania nasion mamy również opisane w tym artykule: Jak Wykiełkować, Kiełkować Nasiona Marihuany, Konopi?

Poszczególne metody kiełkowania nasion mają szereg zalet i wad, warto wybrać najlepszy sposób, który idealnie się sprawdzi w danej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.