thc-thc.com.pl

Kamfen: Terpen, Który Zwalcza Choroby Układu Krążenia

Terpeny są cząsteczkami medycznymi znajdującymi się w cannabis (i tysiącach innych roślin), które wytwarzają intensywny zapach. Początkowo uważano, że dostarczają tylko stymulację zapachową, jednak nowoczesne badania wykazały, że te substancje dostarczają tyle samo korzyści medycznych, co główne kannabinoidy znajdujące się w marihuanie: tetrahydrokannabinol (THC) oraz kannabidiol (CBD).

Terpeny znajdujące się w cannabis dzielimy na dwie główne kategorie, większe i mniejsze. Większe zawierają najczęściej przytrafiające się, w tym mircen, pinen, limonen, linalol. Wykazano, że wszystkie te terpeny odgrywają ważną rolę w zwalczaniu raka i zmniejszaniu stanów zapalnych.

Jednym z najważniejszych spośród ponad 150 mniejszych terpenów, które mogą się pojawić w marihuanie, jest kamfen. Te terpen przenosi zapach igieł jodły oraz wilgotnego lasu, co często daje wrażenie aromatu mokrej ziemi (co sprawia, że łatwo go pomylić z mircenem).

Ważniejszy jednak niż zapach jest fakt, że kamfen – podobnie jak większe terpeny – przekazuje potężne właściwości medyczne, szczególnie w konkretnych profilach pacjentów. W połączeniu z witaminą C, kamfen staje się silnym przeciwutleniaczem.

Często stosowano go również w leczeniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych (często w tradycyjnej medycynie) oraz leczono choroby takie jak wypryski oraz łuszczyca.

Komercyjnie, kamfen jest szeroko stosowany jako dodatek do środków aromatyzujących. Jest również dodawany do produktów takich jak kremy do stosowania miejscowego i perfumy. Jeśli chodzi o skalę przemysłową, kamfen czasem pochodzi od jednego ze swoich głównych „kuzynów terpenowych”, pinenu.

Największą medyczną cechą kamfenu jest zdolność do zmniejszania częstości występowania chorób sercowo – naczyniowych, poprzez obniżanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

W badaniu z 2011 roku opublikowanym w czasopiśmie PLOS One, wykazano związek między kamfenem a znaczną redukcją cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi. Cholesterol i trójglicerydy to dwie główne przyczyny chorób serca, w tym ataków serca i udarów mózgu.

Sprawdzając swoistą skuteczność poszczególnych terpenów, eksperci badali inne terpeny, takie jak pinen, BCP, linalol, mirysten. Stwierdzono, że żaden z tych terpenów nie ma możliwości obniżania poziomu cholesterolu we krwi oraz trójglicerydów, tak jak kamfen.

Badania tego typu dowodzą skuteczności poszczególnych składników niektórych odmian cannabis oraz ich zdolności do zastępowania tradycyjnych leków i metod leczenia farmakologicznego. Obejmują one między innymi uzależniające opioidy, które charakteryzują się mnóstwem negatywnych skutków ubocznych (z których żadna nie występuje przy kamfenie lub żadnym innym terpenie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.