thc-thc.com.pl

Czy marihuana poprawia wyniki sportowe

Grałem w koszykówkę przez większość mojego życia, i staram się podnosić ciężary tak często, jak tylko mogę. Zawsze czuję się świetnie po intensywnym treningu. Jestem pierwszym, który przyzna się, że nie jest ekspertem w dziedzinie kinezjologii, ani tym bardziej specjalistą w medycynie sportowej. Myślę jednak, że jest to dość oczywiste, że spożywanie marihuany nie zwiększa mojej skuteczności w dziedzinach fizycznych. Ostatnią rzeczą na którą mam ochotę po zapaleniu jest branie udziału w maratonie… ale może to tylko ja?

Marihuana od dawna znana jest ze zwalniania czasu reakcji. Jest to jeden z powodów dla którego lubię ją tak bardzo; mój mózg cały czas przetwarza, a dzięki marihuanie mogę wyluzować… co jest dokładnym przeciwieństwem tego, co dzieje się na zawodach sportowych. Czas reakcji jest często jednym z głównym czynników decydujących o wygranej lub przegranej i myślę, że spokojnie mogę powiedzieć, że konsumpcja marihuany nie daje sportowcowi przewagi w tej dziedzinie. Uważam, że to mocny argument, który można przyjąć – marihuana utrudnia szanse sukcesu sportowego ze względu na spowolniony czas reakcji. Może nie jest to użyteczne w sportach takich jak golf, ale z pewnością w większości innych sportów.

Stosowanie marihuany może również obniżyć poziom testosteronu, co jest ostatnią potrzebną rzeczą, gdy chcesz zbudować siłę. Według badań, które znalazłem w internecie, konsumpcja marihuany obniża poziom testosteronu na co najmniej 24 godziny po spożyciu. Chociaż nie sądzę, że jest to wielka sprawa dla przeciętnego konsumenta, może być problemem dla światowej klasy sportowca, który potrzebuje stałego wzrostu mięśni.

Punktem na który staram się zwrócić uwagę nie jest to, że marihuana jest zła – kocham ją i myślę, że u przeciętnego konsumenta marihuany korzyści znacznie przewyższają wady. W każdym razie, na pewno nie wpływa ona korzystnie na wyniki sportowe. Nigdy nie słyszałem o kimś kto działa szybciej, skacze wyżej i reaguje szybciej po spożyciu marihuany.

Dlaczego więc marihuana jest substancją zakazaną w wielu zawodach sportowych? Zgodnie z 2008 World Anti-Doping Code Prohibited List, wszystkie kannabinoidy są zakazane. Słyszałem, że testy w międzynarodowych zawodach są bardzo rygorystyczne w odniesieniu do marihuany.

Celem utworzenia agencji jest zniechęcenie zawodników do stosowania używek i substancji anabolicznych, które dają im przewagę nad konkurencją.

Jednak, doktor Gary Wadler, profesor New York University School of Medicine i autor książki “Drugs and the Athlete”, który wygrał nagrodę INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE PRESIDENT’S PRIZE za swoją pracę w obszarze środków dopingujących w sporcie wyczynowym, stwierdził następujące fakty na temat marihuany i wyników sportowych:
• upośledza umiejętności dotyczące koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz szybki czas reakcji,
• zmniejsza koordynację ruchową, zdolność śledzenia i koncentrację, zaburza percepcję, a czas wydaje się płynąć wolniej,
• upośledzenie umiejętności może trwać od 24 do 36 godzin po zastosowaniu,
• zmniejsza maksymalną wydolność wysiłkową.

Marihuana nie posiada potencjału polepszającego wyniki sportowe, a ze względu na to, że przechowywana jest w tkance tłuszczowej jej skutki mogą być długotrwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.