thc-thc.com.pl

Czy Purpurowe Pąki Marihuany są Lepsze?

Jest coś w fioletowej marihuanie, co po prostu sprawia, że wydaje się ona… lepsza. Generalnie chodzi o to, że fioletowe zioło wydaje się niemal mityczne, do tego stopnia, że ​​kolor jest głównym punktem sprzedaży samej odmiany. Nazwy takie jak Grand Daddy Purps, Purple Urkel i Purple Dragon są atrakcją dla konsumentów konopi, którzy szukają czegoś mocnego.

Ale czy jest coś wyjątkowego w fioletowej marihuanie, co odróżnia je od kultowych zielonych braci? Czy ten kuszący liliowy kolor sygnalizuje, że wewnątrz tych włosków zachodzi jakaś szczególna sztuczka chemiczna? Czy fioletowe zioło jest naprawdę lepsze, silniejsze i bardziej dopracowane niż zielone? A może ten niezwykły fioletowy kolor to tylko inny odcień tej samej genetyki, jak czarna pantera lub biały tygrys?

Co sprawia, że ​​marihuana zmienia kolor na fioletowy?

Po pierwsze, każda rozmowa o fioletowej marihuanie w porównaniu z zielonymi jest tak naprawdę rozmową o flawonoidach, które sprawiają, że pąki odmiany takiej jak Grand Daddy Purps są tak fioletowe. Flawonoidy to jedne z dwustu związków chemicznych, które do tej pory znaleziono w cannabis (chociaż dla jasności nie są one specyficzne dla konopi i występują we wszystkich roślinach). Chociaż nie są tak dobrze zbadane, jak kannabinoidy, takie jak THC i CBD, czy terpeny, takie jak pinen i limonen, wiadomo, że flawonoidy pełnią kilka funkcji w konopiach indyjskich.

Główną funkcją flawonoidów jest wyrażanie różnych barwników rośliny („flawon” we flawonoidzie to po łacinie żółty, chociaż flawonoidy występują w wielu kolorach). Poza tym flawonoidy pomagają chronić konopie indyjskie przed szkodnikami, chorobami i szkodliwymi promieniami UV. Dalsze badania wykazały również, że flawonoidy działają synergistycznie z terpenami, wyrażając smak i zapach każdego olejku eterycznego.

W fioletowych odmianach cannabis, nadający tym bryłkom królewski kolor nazywa się antocyjanami. W owocach antocyjany zamieniają maliny w rubinową czerwień i nadają jagodom ich imienny kolor. Antyocyjany są odpowiedzialne za przekształcanie odmian takich jak Purple Urkle w głęboki odcień fioletu, który sprawia, że ​​wyglądają, jakby zjadły niewłaściwą gumę w fabryce Willy’ego Wonki.

Ciekawostka: „cyjan” w antocyjanach odnosi się do zielonkawo-niebieskiego koloru, który jest prawdopodobnie najbardziej znany jako jeden z głównych wkładów atramentowych w drukarce kolorowej. To „C” w modelu kolorów CMYK. Wiesz, ten, który zawsze wydaje się kończyć pierwszy, a potem twoja drukarka nie będzie działać, dopóki go nie wymienisz, mimo że próbujesz wydrukować tylko czarno-biały dokument? To jest cyjan.

Antocyjany i konopie indyjskie

Czy więc antocyjany są jakimś specjalnym składnikiem genetycznym, który zapewnia fioletowej marihuanie dodatkową moc? Czy te indygo to naturalny sposób na powiedzenie: „Trzymaj się z daleka od tej rośliny, chyba że chcesz spędzić dużo czasu na haju?” Nie do końca.

Podczas gdy niektórzy konsumenci konopi indyjskich zgłaszają, że fioletowe odmiany cannabis oferują inne efekty, najprawdopodobniej jest to przypadek przygotowania się do doświadczenia opartego na wcześniejszych założeniach.

Co oznaczają fioletowe liście na konopiach indyjskich

Aby odmiana marihuany posiadała liście o innym kolorze, musi już mieć predyspozycje genetyczne do wyrażania tego koloru. Nie ma to nic wspólnego z zawartością THC. W naturze głównym powodem, dla którego fioletowa odmiana konopi zaczyna wyrażać te fioletowe flawonoidy kiedy jest zimno.

Jak być może zauważyłeś, jeśli kiedykolwiek spacerowałeś leśną ścieżką w rześki jesienny dzień, liście nie pozostają zielone przez cały rok. Dzieje się tak, ponieważ gdy temperatura powietrza na zewnątrz zaczyna spadać, drzewa przygotowują się na kilka miesięcy o mniejszym słońcu. Oznacza to wyciąganie z liści całego pożytecznego, przekształcającego światło słoneczne, zielonego chlorofilu w celu zachowania energii na zimę. Gdy chlorofil wypłynie z liści, wszystkie czerwienie, pomarańcze, żółcie i inne jesienne kolory, które są zwykle maskowane przez chlorofil, zostają odkryte.

Ze względu na to, że marihuana to roślina, a wszystkie rośliny mają chlorofil, może się zdarzyć to samo. Zatem fioletowe bryłki mogą mieć mniej wspólnego z jakąkolwiek specjalną mutacją genetyczną, co daje im dodatkową siłę, a więcej do zrobienia jako produkt uboczny zimnej temperatury.

W tej nowej erze uprawy konopi fioletowe zabarwienie ma dużo więcej wspólnego z pielęgnacją niż naturą. Ze względu na nowość, reputację i atrakcyjność purpurowych pąków istnieje wielu hodowców, którzy hodują marihuanę, która naturalnie wyraża antocyjany bez żadnych zmian temperatury. Nawet przy tej wyspecjalizowanej hodowli fioletowe bryłki mogą nie dorównać najdoskonalszemu produktowi.

Według niektórych hodowców odmiany fioletowe zawierają zwykle mniej THC niż ich zielone odmiany. Wynika to z faktu, że roślina wkłada dodatkowe zasoby w ekspresję antocyjanów w ich liściach, a nie w wytwarzanie trichomów na ich wierzchu. Z drugiej strony, mistrz hodowców marihuany może przezwyciężyć tą niedogodność.

Oprócz talentu hodowcy, nie ma nic charakterystycznego dla fioletowego pąka, co odróżnia go od innych odmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.