thc-thc.com.pl

Powody Zwijania Się Liści Marihuany Podczas Uprawy

Rośliny konopi nie mogą powiedzieć, kiedy coś jest nie tak, ale dają różne wskazówki dotyczące tego, jak się czują.

Każdy hodowca doświadczy takich przypadków na swojej drodze do uprawy konopi.

Podczas gdy niektórzy hodowcy ignorują te kwestie z różnych powodów, inni zajmują miejsce kierowcy i przejmują kontrolę nad sytuacją.

Niektóre sygnały alarmowe wysyłane przez roślinę mogą wahać się od żółknięcia liści po ataki szkodników lub opadanie. Niezależnie od tego, czy twoja roślina jest matowa, żółknie lub zwija liście przypominając pazury, kluczem jest rozpoznanie tego i podjęcie działań.

Liście konopi zwijające się w dół lub w górę to jeden z najczęstszych problemów, z którymi prawdopodobnie się spotkasz. Nie oznacza to jednak, że jest to łatwe do wyleczenia, jeśli jesteś nowy w tym wszystkim.

Dlatego zbadamy, dlaczego liście konopi zaczynają się zwijać i jak możesz temu zapobiec następnym razem. Ponadto zapewnimy rozwiązania, dzięki którym będziesz szczęśliwym hodowcą!

Co to jest zwijanie się liści?

Zwijanie się liści, jak sama nazwa wskazuje, to stan, w którym zobaczysz zwijanie się liści marihuany. Teraz mogą zwijać się w górę lub w dół, w zależności od tego, co im przeszkadza.

Krótko mówiąc, roślina jest zestresowana, gdy zwija liście.

Zwijanie się liści występuje z różnych powodów, od nadmiernego podlewania, przez używanie złej gleby, po genetykę i może być trudno dokładnie określić, dlaczego tak się dzieje. Dlatego lepiej zapobiegać temu, niż próbować to wyleczyć.

Co powoduje zwijanie się liści marihuany?

Jak już wspomniano, liście marihuany mogą zwijać się w górę lub w dół z kilku powodów. Często nie można ustalić przyczyny. Jeśli zauważysz, że liście się zwijają, wróć do podstaw i sprawdź wszystko.

Na przykład sprawdź, czy pH jest w porządku. Nie musisz utrzymywać ścisłej liczby, ale wystarczy zakres. Dla hodowców glebowych zakres od 6,0 ​​do 7,0 będzie idealny, podczas gdy hodowcy hydroponiczni będą musieli utrzymywać zakres od 5,5 do 6,5, aby rośliny dobrze się rozwijały.

Ale jeśli pH jest w porządku, mogą wystąpić inne problemy, które omówimy poniżej.

1. Szkodniki

Szkodniki atakują wszystkie rodzaje roślin, a konopie indyjskie nie są wyjątkiem. Niektóre szkodniki, takie jak przędziorki, komary, roztocze i mszyce szczególnie lubią konopie indyjskie i atakują je na różnych etapach ich wzrostu.

Problem polega na tym, że nie można łatwo ich zobaczyć; jeśli jednak będziesz mieć oko na rośliny, będziesz w stanie zauważyć wpływ na liście. Na liściach nie widać mszyc i przędziorków, ponieważ zwykle znajdują się one na spodniej stronie, gdzie wysysają wszystkie składniki odżywcze.

Gdy mszyce i roztocza wgryzają się w delikatne tkanki rośliny, zobaczysz zwijające się liście. Inną oznaką ataku szkodników jest to, że liście stają się kruche i bardzo suche. Ponadto bardzo ważny jest również etap, w jakim atakują roślinę. Na przykład dość łatwo jest pozbyć się tych szkodników, jeśli roślina jest nadal w fazie wegetatywnej; jednak staje się nieco trudniejsze, jeśli jest w fazie kwitnienia.

Szkodnik będzie powoli wysysał wszystkie składniki odżywcze z rośliny, niezależnie od tego, czy jest to liść wachlarzowy, czy łodyga, pozbawiając ją życia, aż w końcu zobaczysz, jak twoje liście marihuany zwijają się. Często zdarza się również, że liście konopi skręcają się z powodu szkodników. Jeśli zignorujesz atak szkodników, zobaczysz drastyczne zmniejszenie plonów, a roślina może również umrzeć w ciężkich przypadkach.

2. Nadmierne i niedostateczne podlewanie

Nadmierne podlewanie jest jednym z głównych powodów zwijania się liści marihuany. Wielu hodowców nie docenia skutków przelania. Krótko mówiąc, przelanie może zatopić korzenie rośliny i udusić je, zabijając w ten sposób roślinę.

Nadmierne podlewanie wiąże się z wieloma problemami. Nie tylko pozbawi roślinę niezbędnych składników odżywczych, ale także łatwo zagnieżdża się w niej pleśń i glony. Jeśli często podlewasz roślinę, możesz spodziewać się problemów, takich jak zgnilizna korzeni, która powoduje opadanie liści. Zauważysz również końce liści przypominające pazury.

Z drugiej strony podlewanie może również powodować zwijanie się liści. Jeśli zauważysz, że liście opadają, a górna warstwa gleby jest bardzo sucha, możesz trochę podlać i zobaczyć, jak zareaguje roślina. Jeśli liście ożywiają się w krótkim czasie, oznacza to, że prosiły o wodę. Jeśli liście nadal opadają nawet po kilku godzinach, przyczyną może być coś innego.

3. Używanie zbyt dużej ilości nawozu

Wielu początkujących hodowców uważa, że ​​rośliny będą rosły lepiej, jeśli użyją jak największej ilości nawozów. Jednak jest odwrotnie. Jeśli używasz dobrej gleby i uprawiasz roślinę organicznie, nie potrzebujesz nawet dodatkowych nawozów.

Z drugiej strony, jeśli uprawiasz hydroponicznie lub uprawiasz bezglebowo, jak torf kokosowy, wełna mineralna itp., będziesz potrzebować trochę nawozów; jednak nie trzeba zbyt wiele, aby roślina była szczęśliwa.

Czy zauważyłeś kiedyś, że twoje liście marihuany stają się ciemnozielone i zwijają się na końcach>Dzieje się tak z powodu nadmiaru azotu, znanego również jako toksyczność azotu.

Podobnie stosowanie nadmiernych ilości wszelkiego rodzaju nawozów, w tym fosforu i potasu, podczas fazy przed kwitnieniem i kwitnienia, spowoduje zwijanie się liści wraz z przypalonymi końcówkami. Jeśli zignorujesz problem, liście doświadczą chlorozy, zanim ostatecznie opadną.

4. Zły nośnik

Niezależnie od tego, czy uprawiasz na podłożu hydroponicznym, czy na glebie, ważne jest, aby podłoże było zdrowe. Jednak te, które rosną w glebie, muszą zachować szczególną ostrożność, ponieważ łatwo się „zatykają”.

Dobra gleba to zazwyczaj mieszanka torfu kokosowego, perlitu, obornika i innych substancji zwiększających napowietrzanie. Bez napowietrzania korzenie uduszą się, zwłaszcza jeśli gleba jest sucha i błotnista. Ciężka gleba nie przyniesie dobrych rezultatów.

Jeśli zauważysz, że gleba ma tendencję do zbrylania się, liście mogą zacząć lekko opadać. Wielu hodowców próbuje rozwiązać ten problem, podlewając rośliny, ale nie jest to zbyt pomocne, ponieważ główna przyczyna leży w problematycznej glebie. Ponadto nadmierne podlewanie roślin w ciężkiej glebie spowoduje pleśń i inne problemy. Roślina nie będzie w stanie łatwo wchłonąć składników odżywczych.

5. Oparzenie wiatrem

Czy kiedykolwiek zostawiłeś roślinę zbyt blisko wentylatora? Nie tylko zwija liście, ale także sprawia, że ​​roślina wygląda niezdrowo, jakby miała ciężki okres. Wystawienie rośliny na działanie silnych wiatrów jest jak huragan na otwartym polu. Cóż, niezupełnie… ale wiesz o co chodzi.

Jeśli wiatr jest zbyt silny, roślina ma tendencję do zwijania liści w celu obrony. Chociaż jest to bardzo możliwe na zewnątrz, może się zdarzyć również w pomieszczeniach, jeśli masz potężne wentylatory kierujące wiatr prosto na rośliny.

Oprócz zwijania się liści, wiatr powoduje również ciemne plamy na liściach, nadając im spalony wygląd. Możesz pomylić to z jakimś niedoborem, ale jest to naturalna reakcja rośliny.

6. Genetyka

Czasami rośliny konopi mają trudności z prawidłowym wzrostem, nawet jeśli zrobiłeś wszystko dobrze. Nic nie jest pod twoją kontrolą, jeśli genetyka nie jest kompatybilna. To dlatego widzisz, jak liście marihuany zwijają się w dół lub w górę bez konkretnego powodu.

Na przykład nie można oczekiwać wielkich plonów, jeśli genetyka tego nie wspiera. Podobnie nie można uzyskać dobrych klonów z chorej rośliny. Nawet jeśli je sklonujesz, przeniesie choroby na klony, marnując Twój czas i wysiłek.

Dlatego też, jeśli odmiana, którą uprawiasz, nie ma dobrej genetyki, nie możesz wiele zrobić ze zwijającymi się liśćmi. Jeśli uprawiasz wiele roślin z tym samym problemem, genetyka może być winowajcą za zwijaniem się liści konopi, zakładając, że nie cierpią one na jakiś niedobór lub brak równowagi pH.

Zdrowe rośliny produkują zdrowe nasiona i klony, a w przypadku niezdrowych roślin sytuacja jest odwrotna. Tak więc, jeśli twoja roślina jest genetycznie predysponowana do zachorowania przy minimalnym stresie, niewiele możesz zrobić. Możesz jednak zwiększyć odżywianie, aby zobaczyć, czy dobrze reagują.

Prawdę mówiąc, większość form nieprawidłowości, które można zaobserwować w roślinach konopi, jest zwykle spowodowana genetyką. Niektóre szczepy mają tendencję do wykazywania nieprawidłowości od momentu wykiełkowania, podczas gdy innym może to zająć trochę czasu.

7. Lekkie oparzenie

Rośliny konopi rosną dobrze, jeśli zapewnisz im optymalne warunki oświetleniowe. Wielu hodowców zakłada, że ​​im więcej światła, tym lepiej rosną rośliny. Tak, potrzebują dużo światła, ale jeśli użyjesz światła HPS o mocy 1000 W w małej szafie, będziesz mieć problemy.

Jeśli umieścisz super mocne światła do uprawy w małych namiotach lub pokojach do uprawy, rośliny doznają lekkich oparzeń. Ponadto będą cierpieć z powodu stresu cieplnego, ponieważ światła będą emitować sporo ciepła. Chociaż możesz nieco zmniejszyć ciepło, instalując światła LED, które nie wytwarzają dużo ciepła, rośliny mogą nadal chorować, jeśli oświetlenie jest zbyt mocne.

Rośliny konopi mają zwinięte liście, nawet jeśli światła są umieszczone zbyt blisko nich. Jednym ze sposobów identyfikacji tego jest sprawdzenie, czy końcówki rośliny są zwinięte. Jeśli reszta rośliny ma się dobrze, prawdopodobnie jest to lekkie oparzenie. Zobaczysz również, że te zwinięte liście rozwijają spalone krawędzie – klasyczny znak lekkiego oparzenia. Inne objawy to żółknięcie liści. Liście ostatecznie obumierają i opadają.

8. Wysokie temperatury

Podobnie jak lekkie oparzenie, stres cieplny również ma duży wpływ na roślinę. I nie dotyczy to tylko hodowców w pomieszczeniach, ponieważ rośliny będą miały problemy, nawet jeśli mieszkasz w gorącym miejscu i uprawiasz je na zewnątrz.

Zazwyczaj liście na początku zaczną się zwijać. Końcówki również staną się brązowe lub chrupiące, wskazując, że są spalone. Wyobraź sobie, że mieszkasz w saunie 24/7. Czy potrafisz to ogarnąć? Nie? Rośliny też nie.

9. Niskie temperatury

Wielu hodowców celowo obniża temperaturę, aby wydobyć kolory pąków. Na przykład fioletowe szczepy zmieniają kolor na ciemnofioletowo-niebieski, gdy są wystawione na działanie niskich temperatur.

Nie wystawiaj roślin na działanie niskich temperatur przez długi czas. Spowoduje to zwijanie się liści, ponieważ rośliny nie będą w stanie poradzić sobie z zimnem.

Liście również zaczną żółknąć i ostatecznie umrą, pozostawiając mniej plonów, jeśli roślina przetrwa do zbiorów. Jeśli uda ci się zebrać pąki, będą prawie przemoczone i podatne na choroby, takie jak gnicie pąków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.