thc-thc.com.pl

Naprawa Złamanych Łodyg Roślin Marihuany

Czy złamałeś jedną z gałęzi rośliny? Nie musisz panikować! Oczywiście jest to zniechęcające, zwłaszcza gdy dbałeś o swoją roślinę przez długi czas.

Ale to wszystko jest zbyt powszechne. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo naprawić zepsutą gałąź lub łodygę.

Wszystko, czego potrzebujesz to pewna ostrożność, uwaga i taśma klejąca.

Dowiedz się wszystkiego o naprawianiu zepsutych łodyg marihuany w tym artykule. Dlaczego zepsuta łodyga konopi jest zła dla zdrowia twojego rośliny?

Ilekroć zauważysz zepsuty łodygę na swojej roślinie konopi, musisz się nią jak najszybciej zaopiekować. Pierwszym powodem jest to, że złamana gałęź może prowadzić do infekcji. A infekcje mogą pogorszyć zdrowie rośliny, obniżyć jej wydajność, a nawet ją zabić.

Innym powodem jest to, że łodygi składają się z układu naczyniowego, odpowiedzialnego za transport składników odżywczych i wody wokół rośliny. System składa się z tkanek łyka i ksylemu, które wykorzystują ciągnięcie transpiracyjne i ciśnienie korzeni do transportu składników odżywczych.

Tak więc, jeśli łodyga zostanie zepsuta, może znacznie utrudnić funkcję układu naczyniowego i zatrzymać wzrost łodygi, a nawet go zabić. Złamaną łodygę należy naprawić, aby składniki odżywcze mogły płynąć.

Łodygi pękają z kilku powodów, takich jak następujące:

• Nieostrożne poruszanie rośliny, zwłaszcza jeśli roślina jest sztywna lub wysoka
• Nadmiar wiatru lub przepływu powietrza w ogrodzie
• Nieprawidłowe techniki LST lub HST, które nadmierne obciążają łodygi.

Ale nie są to jedyne powody pęknięcia łodygi. Łodygi są delikatne i mogą pękać z kilku innych powodów, od błędu ludzkiego lub awarii sprzętu.

Rodzaje zepsutych łodyg konopi

Podobnie jak różnorodność złamań kości u ludzi, rośliny doświadczają również kilku rodzajów zepsutych łodyg, takich jak następujące:

Złamane łodygi

Złamane łodygi to gałęzie z wyraźną przerwą, ale nie oderwane ani całkowicie zwisające z gałęzi. Są to najczęstsze rodzaje przerw, ale jeśli nie są leczone, możesz doświadczyć zahamowanego wzrostu.

Złożone łodygi

Łodygi są pęknięte, ale nie są odłączone, a ten rodzaj złamania jest poważniejszy niż poprzednia kategoria, więc zauważysz złamana łodyga zwisa z bazy.

Zwykle dzieje się to z powodu niepoprawnych technik szkolenia, w których gałąź sama nie wspiera. I są gorsze dla zdrowia rośliny, ponieważ mogą wpływać na zdolność do transportu składników odżywczych.

Odłączone łodygi

Najgorszym typem złamanej łodygi jest ten, który jest oderwany – całkowicie oderwany. To poważny problem, ale nadal można go naprawić z pewną uwagą i troską. Jeśli jednak mały łodyga oderwała się lub znajduje się na niższych poziomach rośliny, najlepiej po prostu rzucić łodygę zamiast próbować to naprawić. Naprawienie małej lub niskiej zawartości gałęzi nie jest tego warte.

Jak naprawić złamaną łodygę marihuany?

Chociaż złamana łodyga może być przerażająca, jest dość łatwa do naprawienia. W przypadku zepsutej lub odłączonej łodygi wszystko, czego potrzebujesz, to taśma klejąca, a do wygiętej łodygi, zwykłego bambusowego palika.

Najczęstszą metodą naprawy zepsutej lub odłączonej łodygi – która działa zaskakująco dobrze – jest metoda taśmy klejącej. Jeśli nie masz taśmy klejącej, możesz nawet użyć taśmy szkockiej lub taśmy ogrodniczej. I możesz również potrzebować ołówka.

Podsumowanie: Jak naprawić zepsute łodygi konopi?

Kiedy widzimy złamaną łodygę na naszej ukochanej roślinie, naszą pierwszą reakcją jest panika. Jednak wiedza o tym, jak to naprawić, może pomóc w uniknięciu paniki. Pamiętaj, jak tylko zobaczysz złamaną łodygę, zbierz zapasy zgodnie z wymaganiami i pracuj nad naprawieniem złamania.

Jeśli twoja łodyga jest zepsuta lub pęknięta, ołówek i taśma klejąca jest wszystkim, czego potrzebujesz. Użyj ołówka jako orteza i owiń łodygę i ołówek w taśmę klejącą. A jeśli łodyga jest zgięta, owiń ją taśmą i użyj bambusa, aby utrzymać ją na miejscu, aż rana się zagoi.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których powinieneś pamiętać, jest to, że przy zastosowaniu taśmy do złamanej łodygi musisz zachować ją, aby przerwa się nie pogarszała, ale nie zbyt mocno, żeby nie uszkodzić tkanki łodygi.

A kiedy skończysz naprawiać zepsutą łodygę, musisz podjąć pewne środki, aby zapobiec powtórzeniu się tej relacji. W tym celu pamiętaj, aby być delikatnym w stosunku do rośliny podczas jej poruszania lub szkolenia, i stopniowo trenuj roślinę.

Jeśli pęknięcie nastąpiło z powodu silnych wiatrów, użyj wiatraka, aby chronić roślinę przed silnymi wiatrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.