thc-thc.com.pl

Korzenie Roślin Marihuany

Korzenie roślin marihuany: Kompletny przewodnik.

Korzenie są pierwszym organem rośliny, który po wykiełkowaniu wchodzi w bezpośredni kontakt z otaczającym podłożem. Większość roślin ma trzy rodzaje korzeni: główny korzeń palowy i korzenie włókniste, które wrastają w ziemię i często są niewidoczne gołym okiem; oraz korzenie przybyszowe, które mogą wyrastać z nadziemnych części rośliny, takich jak łodyga, i rosnąć w kierunku podłoża.

Struktura korzenia

Można powiedzieć, że korzeń lub system korzeniowy ma strukturę piramidalną. Główny korzeń palowy wrasta pionowo w glebę, a jego wtórne odgałęzienia rozprzestrzeniają się po całym podłożu. Z kolei te wtórne korzenie rozwijają małe odgałęzienia, zwane kapilarami lub po prostu włośnikami, które są odpowiedzialne za zbieranie i transport wody i składników odżywczych dla całej rośliny.

Korzenie zawsze zachowują tę samą strukturę wzrostu (główny korzeń, korzenie wtórne i naczynia włosowate), ale ich sposób kolonizacji podłoża może się różnić w zależności od jego składu i granulometrii. Jeśli użyjesz zwartego podłoża, korzenie będą miały poważne trudności z ekspansją, ponieważ nie znajdą żadnych szczelin, przez które przerosną, co spowolni kolonizację podłoża, a tym samym wzrost roślin.

Jest to powszechny problem wśród hodowców, którzy nie mają odpowiedniego podłoża do uprawy konopi. Należy zauważyć, że określone podłoże może być odpowiednie dla jednego rodzaju roślin, ale nie dla innych. Jeśli użyjesz niewłaściwego podłoża, twoje rośliny będą rosły bardzo wolno, chude i z rzadkimi liśćmi. Będą również bardziej narażone na problemy związane z nadmiernym podlewaniem lub w okresie suszy.

Główne funkcje korzeni

Korzenie tworzą fundamenty roślin, biorąc pod uwagę, że przez całe życie roślina jest na nich stopniowo budowana. Ponadto pełnią również pewne ważne funkcje, co wyjaśnimy poniżej.

Jedną z głównych ról korzeni jest utrzymywanie rośliny w pozycji pionowej i mocno zakotwiczonej w ziemi. Jeśli system korzeniowy jest słabo rozwinięty, roślina będzie potrzebowała pewnego rodzaju podparcia, aby zapobiec przewracaniu się, zwłaszcza w fazie kwitnienia, kiedy gałęzie muszą utrzymać większy ciężar z powodu tworzenia się pąków.

Pobieranie wody i składników odżywczych to kolejna ważna funkcja korzeni. Niezwykle ważne jest, aby nasze rośliny konopi były dobrze odżywione, aby móc produkować dużo dużych i ciężkich kwiatów. Jeśli roślina nie ma dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego w fazie kwitnienia, produkcja pąków może zostać drastycznie zmniejszona.

Mikroorganizmy i ich interakcja z korzeniami

Korzenie żyją w podłożu, ale nie są same. Podłoże jest z łatwością częścią rośliny o największej żywotności na centymetr kwadratowy. Jest to środowisko, w którym współistnieją miliony drobnoustrojów należących do rodziny grzybów, alg, pierwotniaków i bakterii ze wszystkimi rodzajami flory i fauny, pełniących ważne i żywotne funkcje w strefie korzeniowej.

W tym przypadku skoncentrujemy się na mikroorganizmach korzystnych dla rośliny konopi, takich jak Trichoderma, Endomykoryza i Rhizobacteria.

Korzenie wchłaniają pokarm z podłoża i przenoszą go do reszty rośliny, gdzie zamieniają się w energię, aby realizować funkcje metaboliczne. Istnieje symbiotyczna interakcja między grzybami, takimi jak Trichoderma czy endomikoryza, a korzeniami. Te pożyteczne grzyby osadzają się na korzeniach kapilarnych, a kolonizując je, tworzą sieć pobierania składników odżywczych, która jest znacznie szybsza i wydajniejsza.

Pożyteczne grzyby są świetnym uzupełnieniem upraw, szczególnie dla hodowców stosujących nawozy organiczne, ponieważ sprawiają, że składniki odżywcze są bardziej przyswajalne i łatwiejsze do przyswajania przez korzenie. Będąc łatwiej przyswajalnym przez roślinę, sprzyjają również energicznemu wzrostowi i obfitemu kwitnieniu.

Inną zaletą stosowania grzybów takich jak Trichoderma jest ochrona rośliny przed innymi grzybami, które mogą je potencjalnie zniszczyć, w tym przerażającym pythium i fusarium, które są śmiertelne dla rośliny konopi. Po zadomowieniu się w podłożu i korzeniach pożyteczny grzyb Trichoderma nie pozostawia miejsca dla innych szkodliwych grzybów, stając się bardzo twardą tarczą do penetracji, więc rośliny skolonizowane przez Trichoderma nie będą musiały w ogóle martwić się problemami z korzeniami.

Na rynku dostępnych jest kilka marek Trichoderma, niektóre występują samodzielnie, jak Trichoderma firmy GHE, podczas gdy inne produkty, takie jak Elycitor firmy Bio Technology, zawierają inne rodzaje mikroorganizmów, takie jak endomikoryza i ektomikoryza, oprócz różnych rodzajów bakterii, enzymów, elicytorów, kwasy humusowe i fulwowe, aminokwasy itp., dzięki czemu są to produkty wysokiej jakości, które idealnie nadają się do zaszczepiania podłoża pożytecznymi mikroorganizmami.

Wzrost korzeni

Ekspansja korzeni następuje głównie podczas wzrostu roślin. W ciągu pierwszych kilku dni/tygodni/miesięcy życia rośliny korzenie będą rosły tak bardzo, jak to tylko możliwe i rozwiną dużą liczbę wtórnych korzeni i naczyń włosowatych, dzięki czemu w okresie kwitnienia będą w stanie wchłonąć dużą ilość pokarmu i wyhodowanie dużych pąków, zapewniając w ten sposób wysokie plony.

Podczas wzrostu i ekspansji korzeni ważne jest zachowanie najwyższej ostrożności podczas podlewania. Korzeń zawsze szuka wody lub wilgoci w podłożu i nie przestanie, dopóki jej nie znajdzie. Podobnie, gdy podłoże jest bardzo mokre, korzeń nie musi szukać wody, aby nie rósł, podobnie jak roślina. Jest to bardzo powszechne w odmianach automatycznych o krótkim cyklu życia, wynoszącym zaledwie kilka tygodni; wszelkie błędy popełnione w tym czasie będą miały negatywny wpływ na ostateczny rozmiar rośliny i plon kwiatów.

Z tego powodu ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich cykli wilgotności i suchości podczas całego okresu wzrostu, aby uzyskać potężny i energiczny system korzeniowy zdolny do wchłaniania dużych ilości składników odżywczych, co ostatecznie doprowadzi do powstania dużej rośliny z niesamowitą produkcją pąków.

Stosowanie komercyjnych produktów w celu pobudzenia wzrostu korzeni przyspieszy tempo wzrostu zarówno rośliny, jak i korzeni, a także pomoże skrócić okres wegetacji w pomieszczeniach. Produkty te nazywane są stymulatorami korzeni i są oferowane przez wiele marek. Niektóre są bardziej skoncentrowane niż inne, ale wszystkie wykonają swoje zadanie: szybko pobudzą wzrost korzeni.

Korzenie podczas kwitnienia

Gdy korzenie rozszerzą się, aby w pełni skolonizować pojemnik i rozpocznie się faza kwitnienia, nie będą rosły w takim samym tempie, jak w fazie wegetatywnej. Zwykle dzieje się tak, gdy roślina zaczyna rozwijać pierwsze kwiaty, czyli po 2 tygodniach zmienia się fotoperiod dla roślin o czasie kwitnienia 8-9 tygodni. Od tego momentu możesz przestać używać stymulatorów korzeni, ponieważ nie jest to już konieczne.

Roślina nie przestaje rozwijać korzeni w okresie kwitnienia, ale robi to w znacznie wolniejszy i bardziej subtelny sposób. Oznacza to, że będziesz musiał utrzymywać system korzeniowy w jak najlepszych warunkach, aby roślina mogła tworzyć duże pąki. Wszystkie korzenie dotknięte brakiem wody lub zgnilizną korzeni zostaną utracone, co osłabi zdolność rośliny do wchłaniania składników odżywczych, a tym samym do uzyskania niższych plonów.

W tym momencie stosowanie produktów takich jak enzymy jest doskonałą opcją. Co więcej, jeśli użyliśmy składników mineralnych, zastosowanie enzymów może zmniejszyć zasolenie gleby i sprawić, że roślina poczuje się bardziej zrelaksowana, aby zapewnić maksymalne plony.

Płukanie roślin konopi

Płukanie roślin to prosty proces, który jest niezbędny do zebrania wysokiej jakości pąków wolnych od nadmiaru składników odżywczych, które mogłyby zmienić ich smak i zapach.

Proces jest bardzo prosty: nawadniaj rośliny dużą ilością wody, aby wypłukać wszelkie składniki odżywcze zatrzymane w glebie. Jeśli twoje rośliny otrzymały duże dawki składników odżywczych podczas kwitnienia, będziesz musiał je odpowiednio spłukiwać przez około dwa tygodnie. Z drugiej strony, jeśli w ostatnich tygodniach kwitnienia stosowałeś mniejsze dawki nawozów, a twoje rośliny mają już żółte liście, możesz nieco mniej rygorystycznie podchodzić do przepłukiwania.

Najważniejsze jest to, że liście pod koniec cyklu kwitnienia zmieniają kolor na jasnożółty, co oznacza, że ​​rośliny są pozbawione składników odżywczych i zapewniają przyjemny, gładki smak.

Możliwe przyczyny śmierci korzenia

Korzenie są bardzo wytrzymałą częścią rośliny, ale jeśli coś pójdzie z nimi poważnie, może to doprowadzić do zabicia całej rośliny.

Istnieją dwie główne przyczyny, które zwykle wiążą się ze śmiercią roślin: nadmierne podlewanie i susza.

Nadmierne podlewanie roślin marihuany

Wynika to ze zbyt długiego nadmiaru wilgoci w podłożu. W tych okresach wysokiej wilgotności korzeniom brakuje tlenu, zmieniając nieskazitelny biały odcień na ciemniejszy kolor, który powoli zmienia się w brązowy.

Kiedy tak się dzieje, włośniki nie są w stanie wchłonąć wody ani składników odżywczych, a roślina zostaje skazana na pewną śmierć przez utonięcie. Dolne liście zmienią kolor na żółty, ponieważ nie będą w stanie wchłonąć żadnych nawozów i muszą wyżywić się z rezerw składników odżywczych rośliny.

Po kilku dniach górne liście stają się słabe i opadające, jakby potrzebowały trochę wody. Śmierć rośliny może być nieuchronna i prawie nic nie można zrobić, aby ją uratować, ponieważ korzenie są już w bardzo złym stanie.

Istnieje kilka produktów, które możemy zastosować, aby zwalczyć zgniliznę korzeni, gdy zacznie się ona pojawiać. Jeśli infekcja jest we wczesnym stadium, możesz użyć rozcieńczonego 5% nadtlenku wodoru, aby spróbować zabić grzyba poprzez utlenianie, a gdy substrat nieco wyschnie, zastosuj Trichoderma, aby zwalczyć infekcję grzybiczą.

Z tego powodu zawsze zalecamy stosowanie mikroorganizmów, takich jak Trichoderma, aby chronić korzenie przed atakiem patogenów grzybiczych. Stosowanie enzymów jest również wskazane dla właściwej pielęgnacji i utrzymania systemu korzeniowego. Z pomocą produktów takich jak Cannazym czy Powerzyme możesz utrzymać korzenie w idealnym stanie na każdym etapie wzrostu.

Zbyt mała ilość wody w roślinach konopi

W ten sam sposób, w jaki nadmiar wody jest szkodliwy, brak wody może również spowodować obumieranie korzeni, a tym samym samej rośliny.

Po dłuższym braku nawadniania liście będą opadać, co jest oznaką, że korzenie powoli wysychają i odwadniają się, podobnie jak naczynia włosowate odpowiedzialne za wchłanianie wody.

Gdy naczynia włosowate zostaną odwodnione, wyschną i obumrą, osłabiając zdolność rośliny do pobierania wody i pożywienia. Jeśli je ponownie nawodnisz, rośliny wyzdrowieją na poziomie wizualnym, ale wiele naczyń włosowatych będzie suchych i bezużytecznych, zmniejszając zdolność absorpcji rośliny.

Powtarzające się okresy suszy ograniczają zdolność produkcyjną roślin, a także ich zdolność do przetrwania. Możliwe nawet, że roślina, która została mocno dotknięta długim okresem suszy, nie wyzdrowieje i umrze.

Krzem jest doskonałym suplementem diety dla roślin konopi i innych warzyw, które są podatne na okresy suszy lub nadmiernego podlewania. Występuje w dużych ilościach w glebie, ale tylko kilka form tego materiału może zostać przyswojonych przez rośliny.

Ten składnik odżywczy wzmacnia ściany komórkowe i pomaga roślinom chronić się przed problemami spowodowanymi brakiem wody. Rośliny będą lepiej radzić sobie z tego typu trudnościami, zatrzymując wodę przez dłuższy czas i zapobiegając wyparowywaniu dużych ilości wody z liści, co również spowolni tempo odwadniania korzeni.

Z kolei podczas zbiorów zauważymy, że rośliny karmione krzemem będą miały znacznie mniejszą odległość międzywęzłową w porównaniu z innymi osobnikami, których dieta odżywcza nie zawierała krzemu. Należy zauważyć, że materiał ten zapewnia również większą twardość i wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy silny wiatr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.