thc-thc.com.pl

Wszystko o Odmianie Ak-47

Ak-47 to nagradzane arcydzieło w świecie cannabis, i słusznie, ponieważ posiada najlepsze cechy zarówno z indici jak i sativy. W rzeczywistości, AK-47 jest jedyną odmianą, która zdobyła nagrodę zarówno jako najlepsza sativa jak i najlepsza indica! Ak47 zdecydowanie zasługuje na miano legendarnej odmiany.

Co to jest Ak-47?

Większość miłośników cannabis najprawdopodobniej słyszała o AK-47, wielokrotnie nagradzanym klasyku, który nadal cieszy się dużą popularnością. Uważana za prawdziwe arcydzieło wśród odmian cannabis, roślina koneserska z najlepszymi cechami zarówno indici jak i sativy. Odmiana ta posiada złożony profil smakowy, a jej rośliny cieszą się dobrymi plonami. Oprócz tego odmiana jest także laureatką niezliczonych nagród.

Jest to hybryda, w której dominuje sativa i zapewnia potężne i długotrwałe efekty, które są bardzo relaksujące – a także miły szum, który sprawi, że poczujesz się zarówno zmotywowany jak i szczęśliwy. Jej efekty sprawiają, że odmiana jest także bardzo funkcjonalna – nadaje się idealnie do sytuacji społecznych. Dzięki swoim łagodnym właściwościom poprawiającym nastrój, jest również dobrym wyborem dla użytkowników, którzy potrzebują pomocy w stanach lękowych lub bólem chronicznym.

Zrównoważone efekty AK-47 to jedno, ale oprócz tego odmiana posiada także doskonały aromat i smak. Jej zapach jest głównie kwaśny i ziemisty, ale można w nim także wyczuć nut kwiatów i drewna.

To, co sprawia, że AK-47 jest ulubienicą wśród fanów cannabis, jest to, że jest jedną z najłatwiejszych i najszybciej rosnących odmian, w których dominuje sativa. Jej solidny wzrost i niezawodne plony, które nadają szczepowi doskonałą wartość produkcyjną sprawiają, że jest ona podstawową odmianą wśród hodowców indoor.

Pochodzenie i historia AK-47.

Uważa się, że linia Ak-47 sięga aż tajlandzkich i afgańskich krzyżówek z lat siedemdziesiątych. Sama odmiana nie pojawiła się jednak na rynku aż do początku lat 90 XX wieku. W roku 1999 powstała jej ulepszona wersja, która dawała jeszcze bardziej jednolite nasiona.

Do stworzenia AK-47 hodowcy użyli odmiany Colombian (sativa), Mexican (sativa), Thai (sativa) oraz Afghani. Rezultat to hybryda, w której dominuje sativa – 65 procent sativa i 35 procent indica. W czasach, w których powstała ta odmiana, uważano że ilość THC w AK-47, która wynosi 13-20 procent jest wysoka, chociaż w porównaniu z nowszymi odmianami jest obecnie uważana za dość średnią. Ilość CBD i CBN wynosi przyzwoite 1,5 procent.

Nie trwało jednak długo, zanim odmiana stała się jedną z najbardziej znanych odmian marihuany w świecie cannabis. Odmiana zyskała niezliczoną ilość nagród ze względu na swoje doskonałe efekty, świetny smak oraz oczywiście żywiczność.

Dlaczego entuzjaści cannabis uwielbiają AK-47?

1. Świetne efekty.

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, AK-47 nie jest odmianą, której efekty nokautują. Dzięki zawartości genów sativa, dostarcza ona efektów umysłowych i lekkie efekty fizyczne. Efekty te sprawiają, że jest to idealna odmiana do stosowania w ciągu dnia jak i odmiana, która sprawdzi się idealnie wieczorem w towarzystwie przyjaciół. Stosowanie jej nie wyłącza się z normalnego funkcjonowania i realizowania wyznaczonych zadań. Jednocześnie odmiana jest bardzo kojąca i relaksująca, z pewnością też wprowadzi cię w dobry nastrój. AK-47 to dobry wybór zarówno gdy chcesz się dobrze bawić jak i po prostu potrzebujesz pomocy w stresie czy depresji. Dzięki swojemu przyjemnemu działaniu, odmiana jest szczególnie lubiana przez użytkowników medycznych, pomagając w bólach chronicznych, zaburzeniach odżywiania oraz bezsenności.

2. Świetny smak i aromat.

Kompleksowy smak AK-47 to kolejny powód, dla którego tak wiele osób lubi tą odmianę. Ma słodkie i ziemiste aromaty, które mieszają się ze smakiem gumy, kwiatów oraz drewna.

Zapach AK-47 jest intensywny, a zarazem przyjemny: łączy w sobie nuty ziemi, drewna, oraz cytrusów. Dzięki temu rezultat jest wilgotny, nieco skunkowy, pikantny, który dzięki nutom cytrusów jest również kusząco orzeźwiający.

3. Dobrze wygląda.

W przeciwieństwie do innych, nowych odmian, AK-47 nie posiada grubej warstwy trichomów. Jednak nadrabia to bardzo dużymi pąkami, które ze względu na swój kształt i wielkość porównywane są do małych bananów. W miarę dorastania nabiera naprawdę przyjemny kolor – jej limonkowo – zielone pąki kontrastują z pomarańczowymi włoskami, nadając roślinie stylowy i klasyczny wygląd. Niektóre fenotypy rośliny mogą również posiadać odcienie fioletu.

Jak uprawiać AK-47.

AK-47 jest świetnym wyborem, w szczególności dla hodowców indoor, ale nie oznacza to, że nie można uprawiać ich na wolnym powietrzu. Wśród cech, które czynią ją idealną odmianą dla hodowców jest jej szybki czas kwitnienia. Średnia około 60 dni – to raczej krótki czas jeśli chodzi o rośliny, w których dominuje sativa. Jeśli natomiast zasiejesz nasiona outdoor, będą one potrzebowały mniej więcej tyle samo czasu, aby zakwitnąć, a będą one gotowe do zbioru w połowie października.

Odmiana AK-47 dobrze dopasowuje się do wszystkich rodzajów upraw, co oznacza, że można hodować ją w glebie, w podłożu kokosowym lub w wodzie – i zawsze możesz oczekiwać dobrych rezultatów. Oprócz tego jest ona również doskonałą rośliną pod kątem trenowania, świetnie reaguje na przycinanie i dobrze współpracuje z SOG, maksymalizując plonu.

Jest jednak coś, co musisz wiedzieć – rośliny tej odmiany mają bardzo ostry zapach, więc pamiętaj, aby w miejscu hodowli zapewnić dobrą filtrację powietrza.

Poniżej najpopularniejsze Ak47 w wersji z Autofloweringiem (Auto, Automatic), czyli auto kwitnące: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.