thc-thc.com.pl

Składniki odżywcze w uprawie cannabis

Składniki odżywcze w uprawie cannabis: krótkie podsumowanie.

Podczas uprawy cannabis bardzo łatwo napotkać jest jakiegoś rodzaju problemy. Uprawa marihuany może wydawać się z początku ogólnie trudna, i mimo że jest ona technicznie chwastem, może okazać się nieco zdradliwa.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju roślin, do optymalnego wzrostu cannabis wymaga określonej kombinacji składników odżywczych. W przypadku większości hodowców to właśnie niedobory składników odżywczych okazują się najczęstszymi problemami, z którymi spotykają się ich uprawy.

Większość niedoborów ukazuje oznaki, które ułatwiają zdiagnozowanie oraz rozpoczęcie pracy nad usunięciem problemu. Dzisiaj mamy dla ciebie listę najczęściej spotykanych niedoborów oraz jak przejawiają się one na roślinach cannabis.

Problemy te można bardzo łatwo rozwiązać dostarczając roślinom wszystkiego czego im brakuje. Należy uważać, aby podczas dodawania składników odżywczych nie zrobić tego zbyt szybko czy gwałtownie, ponieważ może to również mieć szkodliwy wpływ na rośliny.

ZBUT DUŻA ILOŚĆ SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

Czasami nasze rośliny dostają po prostu zbyt duże ilości składników odżywczych. Najczęściej objawia się to oparzeniem liści lub żółknięciem ich końcówek.

NIEDOBÓR CYNKU (ZN)

Kiedy twoim roślinom brakuje cynku, między żyłami roślin lub na końcach ich liści zaczynają pojawiać się białe plamy.

NIEDOBÓR AZOTU (N)

Jest to jedna z najważniejszych substancji w przypadku uprawy roślin marihuany. Objawy niedoboru azotu obejmują zaczerwienienie się łodyg, opóźniony wzrost, matowy lub obskurny wygląd liści oraz ich żółknięcie. Najczęściej rozpoczyna się na dole rośliny i rozprzestrzenia się powoli ku górze.

NIEDOBÓR SIARKI (S)

Niedobór siarki najczęściej objawia się zauważalnym zażółceniem nowego wzrostu rośliny – najmłodszych liści.

NIEDOBÓR MAGNEZU (MG)

Niedobór magnezu najczęściej zaczyna pojawiać się na środku rośliny. Podczas gdy żyły rośliny pozostają żywe, ciemnozielone itd., liście zaczynają żółknąć, a miejscami stają się nawet białe. Jeśli niedobór nie jest leczony, powoli zmierza ku górze obejmując następnie całą roślinę.

NIEDOBÓR BORU (B)

Niedobór boru często charakteryzuje się „siwieniem” roślin, a jej liście zaczynają przypominać wyglądem spalone.

NIEDOBÓR FOSFORU (P)

W przypadku niedoboru fosforu, pojawia się wiele różnych objawów. Po pierwsze, dolne liście roślin zaczynają ciemnieć. Wzrost rośliny staje w miejscu, a jej liście, jeśli nie zostanie zastosowane odpowiednie leczenie, mogą zacząć po prostu umierać.

NIEDOBÓR MANGANU (MN)

Kiedy rośliny dotyka niedobór mangany, zazwyczaj obejmuje on najpierw górne liście roślin. Górne liście roślin zaczynają żółknąć, a w przypadku zbyt długo nieleczonego niedoboru zaczynają one umierać.

NIEDOBÓR WAPNIA (C)

Kiedy rośliny cierpią na niedobory wapnia, gleba w której są uprawiane staje sę zbyt kwaśna.

NIEDOBÓR POTASU (K)

Niedobór potasu podobny jest do niedoboru azotu oraz fosforu. Cechują go przede wszystkim podobne objawy; zwijające się końce liści, które w przypadku nieleczenia umierają i rozciągają się po całej roślinie.

Niedobory składników odżywczych to najczęstszy problem z którym zmaga się większość producentów cannabis.

Choć generalnie nie sprawiające większych problemów, rośliny cannabis mogą być czasem trudne w uprawie. Dokładne dostarczenie wszystkich składników odżywczych może być trudne i to normalne że mogą wystąpić jakieś anomalie czy problemy. Zrozumienie różnego rodzaju niedoborów, jak objawiają się na roślinie, a także sposobu na rozwiązanie danego problemu pomoże ci zapewnić, że twoja uprawa osiągnie najwyższy możliwy potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.