thc-thc.com.pl

5 Zaskakujących Oznak Nadmiernego Podlewania

5 zaskakujących oznak nadmiernego podlewania roślin marihuany.

Okej, przejdźmy od razu do konkretów!

1. Brązowe krawędzie liści u roślin marihuany.

Wiele osób początkujących słyszy, że ten objaw to spalanie roślin składnikami odżywczymi (występuje ze względu na zbyt dużą ilość składników odżywczych), ale warto zaznaczyć, że spalenie składnikami odżywczymi zazwyczaj dotyczy tylko czubków liści, a nie całych krawędzi.

Plamy na ząbkowanych krawędziach liści są często związane z problemami z korzeniami lub problemami z przepływem wody przez roślinę. Oczywiście najczęściej powodowane są przez nadmierne podlanie.

Jak możesz odróżnić brązowe krawędzie liści spowodowane nadmiernym podlewaniem od poparzeń składnikami odżywczymi? Przypalone plamy pojawiają się na różnych częściach liścia.

2. Żółknięcie lub blaknięcie liści.

Nadmierne podlewanie uniemożliwia roślinom prowadzenie normalnych procesów roślinnych. Silnie podlewana roślina konopi (szczególnie młoda) może zacząć nabierać żółtego koloru ze względu na zbyt dużą ilość wody.

Żółknięcie może wystąpić nawet wtedy, gdy korzenie mają dostęp do składników odżywczych i mają odpowiednie pH.

Nadmierne podlewanie może również powodować objawy podobne do lekkiego stresu, ponieważ możesz zobaczyć, że górne liście w pobliżu światła żółkną. Chociaż wygląda to na lekki stres (znak, że światło do uprawy jest zbyt blisko), problem polega na tym, że roślina nie jest w stanie prawidłowo przenosić wody i składników odżywczych. Roślina nie nadąża za najciężej pracującymi liśćmi i zaczynają żółknąć. Jeśli wiesz, że utrzymujesz światła do uprawy w odpowiedniej odległości, a twoje rośliny nadal posiadają żółte, górne liście, istnieje duża szansa, że ​​faktycznie masz do czynienia z niedoborem składników odżywczych lub problemem z podlewaniem.

3. Niedobory składników odżywczych.

Brązowe plamy (przypalenie liści) na liściach wydają się być jednym z najczęstszych objawów nadmiernego podlewania, jednak często mylone jest to z niedoborem wapnia. Oprócz brązowych plam nierzadko można zobaczyć inne przypadkowe niedobory, takie jak potas, miedź, żelazo, fosfor itp.

Brązowe plamy, spalone ślady i przypalenie liści mogą być wywołane przez nadmierne podlewanie. Objawy te są często mylone z niedoborem wapnia, problemem pH lub lekkim stresem. W poniższym przypadku objawy zawsze nasilały się po podlaniu. Liście zwijające się na końcach to kolejna wskazówka, że ​​może to być wynikiem nadmiernego podlewania lub problemów z korzeniami.

Żółknące nerwy liści wyglądają jak niedobór składników odżywczych, ale faktyczną przyczyną jest nadmierne podlewanie (główną wskazówką na to jest ich ekstremalne opadanie).

4. Zwijanie się krawędzi.

Czasami objawy przypominają trochę stres cieplny (odpadające krawędzie, zwijanie się krawędzi), ponieważ nadmierne podlewanie jest stosunkowo powszechne w przypadku upałów, możesz skupić się na temperaturze, podczas gdy powinieneś również zwracać uwagę na swoje nawyki podlewania.

Zwróć uwagę na czubki liści zwijające się na następnej roślinie. To efekt nadmiernego podlewania połączonego z zimnem. Niskie temperatury zwiększają prawdopodobieństwo nadmiernego podlewania roślin, ponieważ rośliny nie piją tak dużo wody. Możesz powiedzieć, że brązowe końcówki nie są oparzeniami odżywczymi (choć wygląda to podobnie), ponieważ brązowienie pojawia się między żyłami, a nie tylko na samym końcu liścia. Problem występuje także lokalnie, a nie w całej roślinie. Dzięki temu wiesz, że patrzysz na niedobór składników odżywczych, a nie na spalanie składników odżywczych. Ponieważ roślina ta otrzymywała doskonałe składniki odżywcze i pH, problem ograniczał się do nadmiernego podlewania. Gdy roślina przestała być tak bardzo podlewana, liście zaczęły rosnąć zielone i zdrowe.

5. Problemy z wierzchnią warstwą gleby.

Jeśli chodzi o diagnozowanie chorej rośliny, zbadanie wierzchniej warstwy gleby może pomóc w określeniu ewentualnych problemów. Jeśli zauważysz następujące problemy z wierzchnią warstwą gleby obok któregokolwiek z powyższych objawów roślin, możesz mieć pewność, że nadmierne podlewanie jest twoim problemem:

• ziemiórki
• zielone algi
• gleba jest stale wilgotna lub podmokła
• górna warstwa gleby stała się twarda
• wgniecenia lub wgłębienia w miejscach, w których podlewasz rośliny wodą.

Zwróć uwagę, jak podłoże do uprawy wygląda na całkowicie przesiąknięte zielonymi algami znajdującymi się na jej powierzchni. Zielone glony rosną tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby jest zbyt długo wilgotna. Dzięki temu wiesz, że w tym przypadku problem polega na nadmiernym podlewaniu, nawet nie patrząc na objawy na samej roślinie.

Podobnie jak glony, ziemiórki pojawiają się tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby pozostaje mokra przez długi czas. Jeśli widzisz ziemiórki (maleńkie czarne muchy brzęczące wokół gleby), prawie zawsze oznacza to, że przelałeś swoje rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.