thc-thc.com.pl

Podstawowy Przewodnik Uprawy Marihuany 

Jeśli nie masz miejsca w pomieszczeniach lub po prostu chcesz uniknąć inwestycji w drogi sprzęt i akcesoria do uprawy w pomieszczeniach, uprawa marihuany na zewnątrz jest idealną alternatywą. Z ziemią, wodą, słońcem — i dużą dawką TLC (czuła troskliwa opieka, nie mylić z THC) — możesz wyhodować własny, ładny plon!

Poniżej znajduje się podstawowy przewodnik z dziesięcioma krokami do udanej uprawy marihuany na zewnątrz w zaciszu własnego ogródka.

Krok 1: Czy posiadasz odpowiedni klimat?

Zanim rozważysz uprawę marihuany na zewnątrz, najpierw upewnij się, że masz odpowiedni klimat. Na szczęście słoneczna pogoda latem jest idealna do uprawy na zewnątrz.

Krok 2: Wybierz miejsce na swój ogród.

Podobnie jak tworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniu do uprawy w pomieszczeniach, wybór przestrzeni na zewnątrz z odpowiednim środowiskiem ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego ogrodu.

Kilka wskazówek:

Wybierz miejsce, w którym Twoje rośliny będą miały jak najwięcej bezpośredniego światła słonecznego, szczególnie w południe, kiedy jakość światła jest najlepsza. Chociaż stały wiatr jest dobry dla twoich roślin, szczególnie w cieplejszym klimacie, nie chcesz, aby rośliny były narażone na silne wiatry. Z tego powodu rozważ sadzenie w pobliżu wiatrochronu, takiego jak ściana, ogrodzenie lub duże krzewy. Jeśli pogoda stanie się zbyt wietrzna, zastanów się nad umieszczeniem rośliny w pomieszczeniu.

Prywatność i bezpieczeństwo to również ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli nie mieszkasz w odosobnionym miejscu, spróbuj wybrać obszar otoczony wysokim płotem, dużymi krzewami i/lub drzewami. Pamiętaj też, że musisz pomyśleć o tym, jak duże mają być twoje wyhodowane rośliny. Konopie uprawiane na świeżym powietrzu mogą dorastać do 15 stóp (4,57 m) lub więcej, w zależności od tego, jak bardzo je wypuścisz.

Trzymaj zwierzaki na dystans. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym małe zwierzęta mają tendencję do włóczenia się i żywią się liśćmi, rozważ umieszczenie wokół roślin grubego drutu, aby je trzymać z dala.

Krok 3: Określ odmianę, którą chcesz uprawiać.

Odmiana konopi, którą uprawiasz, będzie w dużej mierze zależeć od Twojego klimatu i lokalizacji. Na szczęście ciepła i słoneczna pogoda w Barcelonie zapewnia wspaniały klimat do uprawy zarówno odmian indica, jak i sativa, z doskonałymi wynikami.

Krok 4: Wybierz odpowiednią glebę.

Z marihuaną, podobnie jak wiele innych roślin, możesz sadzić swoje nasiona bezpośrednio w ziemi lub kupować ziemię i hodować ją w doniczkach. Pamiętaj, że rośliny konopi rozwijają się w glebie bogatej w materię organiczną, a ponadto wymagają dobrego drenażu.

Jeśli chodzi o najlepszą glebę dla marihuany, nie zaleca się ciężkich gliniastych gleb, ponieważ nie mają dobrego drenażu oraz nie zatrzymują dobrze tlenu. Piaszczysta gleba jest łatwa w uprawie, dobrze drenuje i szybko się nagrzewa. Jednak nie zatrzymuje dobrze składników odżywczych. Gleba mulista jest idealnym podłożem do uprawy. Jest łatwy w pracy, szybko się nagrzewa, zatrzymuje wilgoć, ma dobry drenaż i zawiera dużo składników odżywczych. Najlepsza gleba mulista to ciemna, krucha glina, która jest bardzo żyzna.

Jeśli chcesz zapewnić najlepsze rezultaty na swojej glebie, rozważ przetestowanie jej, co jest łatwe i stosunkowo niedrogie. Usługa badania gleby poinformuje Cię o składzie i pH gleby, ujawni wszelkie zanieczyszczenia i zaleci najlepsze nawozy dla gleby.

Krok 5: Przygotuj się do uprawy.

Przynajmniej na miesiąc przed sadzeniem wykop doły, w których będziesz umieszczać swoje rośliny konopi i zmieszaj je z kompostem, obornikiem, odpadkami robaków lub inną rozłożoną materią organiczną. Zapewni to napowietrzanie i drenaż, a także ważne składniki odżywcze dla roślin.

Krok 6: Zdobądź nawóz.

Jak wspomnieliśmy w poprzednim kroku, składniki odżywcze są niezbędne do pomyślnego wzrostu roślin marihuany. Dla hodowców po raz pierwszy, najlepiej zacząć od nawozów, które są niedrogie i łatwo dostępne. Nawozy organiczne są idealne, ponieważ w pełni wykorzystują życie drobnoustrojów w glebie i minimalizują szkodliwy spływ. Istnieje wiele różnych rodzajów naturalnych, organicznych nawozów dostępnych w sklepach domowych i ogrodniczych, w tym mączka z krwi, mączka kostna, mączka rybna, guano nietoperzy i mączka z wodorostów.

Krok 7: Wybierz swoje pojemniki.

Jeśli zdecydujesz się na pojemniki zamiast sadzenia bezpośrednio do ziemi (być może z powodu złej jakości gleby), możesz wybierać spośród wielu pojemników. Ogólnie rzecz biorąc, doniczki o pojemności 5 galonów są najlepszym rozmiarem dla małych i średnich roślin na zewnątrz, a doniczki o pojemności 10 galonów są zalecane dla większych roślin. Niezależnie od wybranego rozmiaru, należy pamiętać, że doniczki szybko nagrzewają się w bezpośrednim świetle słonecznym, co poważnie ogranicza wzrost roślin. Dlatego pamiętaj, aby zacieniać pojemniki, gdy słońce jest wysoko na niebie.

Krok 8: Roślina i woda.

Po posadzeniu będziesz musiał często podlewać swoje rośliny, zwłaszcza w najgorętszych miesiącach. Pamiętaj, że ogrody konopne na świeżym powietrzu korzystają z deszczu i wód gruntowych, ale nadal musisz uważnie obserwować i upewnić się, że mają wystarczającą ilość wody przez cały dzień.

Najlepszą zasadą jest głębokie podlewanie, a następnie odczekanie, aż górne dwa, trzy centymetry gleby całkowicie wyschną, zanim ponownie podlejemy. Ważne jest również, aby pamiętać, że w szczególnie deszczowej porze może być konieczne poprawienie drenażu wokół ogrodu, ponieważ korzenie konopi są podatne na choroby grzybowe, gdy zostaną podmokłe.

Krok 9: Ochrona przed szkodnikami.

Wspomnieliśmy już o używaniu drutu wokół roślin, aby trzymać z dala małe zwierzęta. Ale co z owadami, które pozostawione bez opieki mogą poważnie uszkodzić rośliny na zewnątrz?

Oto kilka wskazówek, jak trzymać szkodniki z dala od marihuany:

Zwłaszcza w pierwszych dwóch miesiącach wzrostu szkodniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę, to ślimaki, gąsienice, owady zjadające liście i chrząszcze. Rozważ naturalne pestycydy i repelenty, pamiętając, że w końcu będziesz palić kwiaty swoich roślin – więc zwracaj szczególną uwagę na chemikalia w produktach, których używasz. Ponownie, zawsze myśl naturalnie i ekologicznie!

Używaj „pozytywnych drapieżników szkodników”, aby odstraszyć prawdziwe szkodniki, które zagrażają twoim roślinom. Biedronki, modliszki to przykłady drapieżników, których możesz użyć na swoją korzyść, gdy masz do czynienia ze szkodnikami roślin na zewnątrz. Ponieważ te przyjazne owady są tak szeroko stosowane w świecie ogrodnictwa, można je kupić komercyjnie.

Krok 10: Ciesz się uprawą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.