thc-thc.com.pl

Żółciejące Liście Na Roślinach Cannabis

Bardzo dbasz o swoje rośliny cannabis; podlewasz je, karmisz pokarmami bogatymi w składniki odżywcze, zapewniasz idealny cykl świetlny dla ich różnych faz rozwojowych i przycinasz je na tyle, aby promować ekspozycję na światło i optymalny wzrost. Zrobiłeś wszystko dobrze, a jednak twoje rośliny marihuany po prostu nie wyglądają tak żywiołowo, jak powinny. W szczególności, ich liście zmieniają kolor na żółty. Pomimo całej miłości i uwagi, jaką im dałeś, po prostu nie wyrastają na obfite piękności, na które tak bardzo czekasz.

Tylko dlatego, że liście marihuany żółkną, nie oznacza, że ​​są one gotowe do zebrania. Istnieją kroki, które możesz teraz podjąć, aby zadbać o żółte liście i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Ale najpierw omówmy, dlaczego liście konopi indyjskich żółkną.

Dlaczego liście konopi zmieniają kolor na żółty

Najczęstszą przyczyną żółknięcia liści roślin jest stres. Niezależnie od tego, czy z powodu niedostatecznego podlewania, nadmiernego ciepła czy inwazji szkodników żółte liście są oznaką chorych roślin konopi i dlatego należy się nimi zająć jak najszybciej. Aby zrozumieć naukę, która za tym stoi, musimy najpierw przyjrzeć się zawartości typowego liścia i jego związkowi z ogólnym stanem zdrowia rośliny.

Liście zbudowane są z komórek roślinnych. Komórki roślinne składają się z organelli zwanych chloroplastami. Te chloroplasty zawierają pigmenty, które pochłaniają światło o różnej długości. Chociaż większość tych pigmentów to zielony chlorofil, w grę wchodzą również inne pigmenty. Najbardziej godne uwagi są żółte i pomarańczowe karotenoidy, które ukrywają się pod dominującym chlorofilem.

Rolą chlorofilu jest pochłanianie światła słonecznego i przekształcanie go w energię w procesie zwanym fotosyntezą. Gdy rośliny mają duży dostęp do zasobów, chlorofil kwitnie. Jednak gdy rośliny są zestresowane, chlorofil zaczyna się rozkładać, odsłaniając żółte karotenoidy.

Należy pamiętać, że karotenoidy nie mogą bezpośrednio przekształcić światła w energię poprzez ścieżkę fotosyntezy. Dlatego, podczas gdy drobne żółknięcie liści nie zatrzyma fotosyntezy, nadmierne lub nieadekwatne zażółcenie może albo zahamować wzrost rośliny, albo całkowicie ją zabić.

Jeśli liście marihuany żółkną, nie panikuj! To tylko sposób, w jaki twoje rośliny mówią ci, że coś jest nie tak. To do Ciebie należy określenie, co to jest, aby móc leczyć problem bez pogarszania go.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy liście konopi zaczynają żółknąć, jest zmierzenie pH podłoża uprawowego (gleby, wody, włókna kokosowego, keramzytu itp.). Jest to tak ważne, ponieważ niewłaściwa równowaga pH – zbyt wysokie lub zbyt niskie pH – może w rzeczywistości blokować wchłanianie składników odżywczych.

Problemy z podlewaniem

Po pomiarze i dostosowaniu pH przyjrzyj się swojemu harmonogramowi podlewania. Najczęstszą przyczyną żółknięcia liści jest nadmierne lub niewystarczające podlewanie. Rośliny, które są nadmiernie podlewane, będą miały liście, które wydają się spuchnięte i opadające, podczas gdy rośliny podlewane znacznie rzadziej będą cienkie i kruche. Słaby drenaż może również przyczynić się do nadmiernego podlewania, więc zawsze uprawiaj konopie w doniczkach z otworami odpływowymi.

Niedobory składników odżywczych

Jeśli żółknięcie występuje głównie u podstawy rośliny, problemem jest prawdopodobnie niedobór składników odżywczych. Najczęstszym niedoborem składników odżywczych w konopiach indyjskich jest azot, chociaż należy pamiętać, że nadmiar azotu może również powodować żółknięcie (a także zwinięte liście przypominające pazury). Jeśli problem jest spowodowany niedoborem, powoli zwiększaj stężenie nawozu specyficznego dla konopi, aż pojawi się nowy wzrost. Jeśli żółknięcie jest spowodowane nadmiarem składników odżywczych, przepłucz system korzeni czystą wodą, a następnie dodaj połowę dawki nawozu. Niedobór magnezu, charakteryzujący się żółknięciem wokół zielonych żyłek liści, jest najczęściej spowodowany niewłaściwą równowagą pH. Użyj suplementów magnezu, aby rozwiązać ten problem

Niedobór żelaza może również powodować żółte liście, chociaż pojawia się to tylko na nowym wzroście (stare liście pozostają jasnozielone). Niedobory żelaza są również spowodowane niewłaściwym pH i można je naprawić za pomocą nawozów wzbogaconych w żelazo. Po podaniu żelaza roślinom z niedoborem, liście powinny zacząć zielenieć, zaczynając od krawędzi, aż cały liść stanie się jasnozielony.

Spalenie światłem

Jeśli zauważysz zażółcenie w górnej części rośliny (a konkretnie najbliżej źródła światła), prawdopodobnie Twoje rośliny są poparzone światłem. Lekkie oparzenia mogą się zdarzyć w środowiskach o kontrolowanej temperaturze równie łatwo, jak w wysokich jeśli liście za bardzo zbliżą się do świateł. Porównujemy to do oparzeń słonecznych na stokach narciarskich.

Najlepszym sposobem na skorygowanie oparzenia światłem jest odsunięcie rośliny od źródła światła, w zależności od mocy i rodzaju oświetlenia.

Nadmierne temperatury

Temperatury poza idealnym zakresem od 70 do 80 stopni Fahrenheita również grożą przebarwieniami i zwijaniem się liści. Te zjawiska są najbardziej powszechne w liściach w górnej części rośliny i można je łatwo naprawić za pomocą wentylatora (jeśli jest zbyt gorący) lub izolacji korzeni (jeśli jest zbyt zimny). Zalecamy również sadzenie roślin na zimnej podłodze cementowej lub z płytek; użyj skrzynki na mleko lub stołka, aby w razie potrzeby podnieść je z ziemi.

Szkodniki

Jeśli na twoich żółtych liściach pojawiają się plamy lub ślady ugryzień, prawdopodobnie zostały one zaatakowane przez szkodniki. Chociaż często można zobaczyć inwazję szkodników, nie zawsze tak jest .

Niestety, szkodniki są prawdopodobnie najtrudniejszym stanem do naprawienia, więc najlepiej jest ich unikać. Na początek nigdy nie wprowadzaj roślin ani klonów z zewnątrz do swojej sanitarnej przestrzeni do uprawy i staraj się unikać wchodzenia do niej bezpośrednio z zewnątrz. Zawsze myj ręce, zakrywaj włosy i unikaj wpuszczania zwierząt w pobliże miejsca uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.