thc-thc.com.pl

Plony Odmian Kwitnących Automatycznie

Odmiany automatycznie kwitnące szturmem zdobyły świat marihuany, oferując wygodę i szybkie rezultaty. Jeśli zastanawiasz się, jak dużych plonów możesz oczekiwać od przeciętnej odmiany automatycznie kwitnącej, to dobrze trafiłeś. W tym artykule ujawnimy odpowiedź na palące pytanie: „Jakie plony może zapewnić odmiana kwitnąca automatycznie?”

Krótko mówiąc, odmiany automatycznie kwitnące mają potencjał, by zaskoczyć cię imponującymi zbiorami w stosunkowo krótkim czasie. Dawno minęły czasy niekończącego się oczekiwania na dojrzewanie roślin. Zbadamy czynniki wpływające na plony automatycznie kwitnących odmian, od genetyki po techniki uprawy.

Ujawnimy również wskazówki i sztuczki, których używają nasi hodowcy, aby zmaksymalizować plony swoich automatycznie kwitnących roślin, pomagając w uzyskaniu obfitych zbiorów. Jeśli więc chcesz uwolnić pełny potencjał swojej automatycznie kwitnącej uprawy, przejdźmy od razu do rzeczy.

Jakie są maksymalne plony z odmian kwitnących automatycznie?

W optymalnych warunkach, maksymalny plon, jakiego można oczekiwać od automatycznie kwitnącej rośliny marihuany wynosi zazwyczaj około 100-200 gramów (3,5-7 uncji) na roślinę. Jest to jednak przybliżony szacunek oparty na idealnych warunkach. Plony różnią się w zależności od genetyki, technik uprawy i warunków środowiskowych.

Średnio, automatycznie kwitnące rośliny zwykle dają plony w zakresie od 30 do 100 gramów (1-3,5 uncji) z rośliny. Jeśli jednak chcesz wyprodukować jak najwięcej pąków, wybierz odmianę o wysokiej wydajności, aby zapewnić sobie jak najlepszy start.

Mokre vs suche plony

Zanim przejdziemy do czynników wpływających na plony roślin automatycznie kwitnących, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między plonami mokrymi i suchymi oraz sposób ich obliczania. Kiedy mówimy o mokrym plonie, odnosimy się do wagi świeżo zebranych pąków, w tym zawartej w nich wilgoci. Z drugiej strony, suchy plon odnosi się do wagi pąków po ich prawidłowym wysuszeniu i utwardzeniu.

Aby obliczyć suchy plon roślin automatycznie kwitnących, należy zmierzyć wagę pąków po przejściu przez proces suszenia i utwardzania. Jest to prawdziwa miara ilości użytecznych, nadających się do palenia pąków uzyskanych z roślin.

Co wpływa na wydajność odmian automatycznych?

Przyjrzyjmy się teraz kluczowym czynnikom, które wpływają na plony roślin automatycznie kwitnących.

• Genetyka

Genetyka odgrywa kluczową rolę w określaniu plonów roślin. Odmiany takie jak Big Bud i Critical są specjalnie hodowane w celu uzyskania jak największych plonów. Wybierając odmianę, szukaj nasion automatycznie kwitnących, o których wiadomo, że dają duże plony. Idealnie byłoby wybrać odmianę, która mieści się w przedziale plonów od 500 do 600 g/m2.

• Oświetlenie i cykl świetlny

Właściwe oświetlenie jest niezbędne dla zdrowego rozwoju każdej rośliny i odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o plony. Należy wziąć pod uwagę rodzaj używanych świateł, ich moc i cykl oświetlenia.

W przypadku hodowców wewnętrznych, wysokiej jakości lampy LED lub HID zapewniają niezbędne spektrum i intensywność, aby zapewnić optymalne plony. Ponadto kluczowe znaczenie ma zapewnienie prawidłowego cyklu oświetlenia.

Cykl 18/6 lub 20/4 jest uważany za najlepszy cykl świetlny dla roślin automatycznie kwitnących, ponieważ jest on bardzo zbliżony do naturalnego letniego światła dziennego. Ten wydłużony okres światła zapewnia maksymalną energię do fotosyntezy, umożliwiając szybki wzrost i rozwój w fazie wegetatywnej. Niektórzy hodowcy decydują się na 24-godzinny cykl świetlny bez ciemności, jednak wiadomo, że w niektórych przypadkach stresuje to rośliny, więc nie zawsze może być odpowiednie.

• Rozmiar doniczki

Rozmiar doniczki lub pojemnika, w którym uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, będzie miał znaczący wpływ na ich plony. Większa doniczka pozwala na większy rozwój korzeni i pobieranie składników odżywczych, co prowadzi do zdrowszych i większych roślin. Wybierz doniczkę, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca na rozwój systemu korzeniowego i zapewnia odpowiedni drenaż, aby uniknąć gromadzenia się wody. Doniczki takie jak smart pots są doskonałe dla początkujących, ponieważ oferują doskonały drenaż i są prawie niemożliwe do przelania, ponieważ są wykonane z oddychającej membrany.

Ważne jest również, aby pamiętać, że podczas uprawy automatycznie kwitnących kwiatów lepiej jest rozpocząć je w ich ostatecznej doniczce, zamiast przesadzać je, gdy staną się większe. Wynika to z faktu, że przesadzanie może powodować stres, a ze względu na krótkie fazy wegetacji i kwitnienia, automatycznie kwitnące rośliny nie zawsze mają czas na regenerację.

• Stosowane metody treningowe

Stosowanie technik treningowych może znacznie zwiększyć plony roślin automatycznie kwitnących. Techniki, takie jak ScrOG, Sea of Green, topping oraz wiązanie i zginanie, mogą być stosowane w celu zwiększenia produkcji pąków.

SCROG (Screen of Green) polega na trenowaniu roślin poziomo za pomocą ekranu, promując równomierny baldachim i maksymalizując ekspozycję na światło w niższych miejscach pąków, co prowadzi do zwiększenia plonów.

SOG (Sea of Green) polega na uprawie wielu małych roślin blisko siebie, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni i tworząc gęsty baldachim, co skutkuje wyższymi plonami na stopę kwadratową.

Metoda wiązania i zginania LST polega na delikatnym manipulowaniu gałęziami roślin, wiązaniu ich, aby odsłonić więcej miejsc na pąki. Technika ta promuje równomierny rozwój baldachimu, większe kolby i zwiększone plony.

Topping odnosi się do usuwania wierzchołków roślin, zachęcając do wzrostu wielu pąków. Metoda ta pomaga stworzyć bardziej krzaczastą i produktywną roślinę, maksymalizując liczbę miejsc na pąki i ostatecznie zwiększając ogólną wydajność. Topping roślin automatycznie kwitnących nie zawsze jest zalecany, ponieważ może je stresować i powodować zahamowanie wzrostu. Jednakże, jeśli zostanie wykonane prawidłowo i na odpowiednich odmianach, może skutkować znacznie większymi plonami.

Kilka pytań i odpowiedzi

1. Jakie plony zapewnią 4 automatycznie kwitnące rośliny?

Średnio można oczekiwać całkowitego plonu w wysokości około 120-400 gramów (4-14 uncji) z 4 roślin. Zależy to jednak w dużej mierze od rodzaju uprawianej odmiany.

2. Jaki jest średni plon z rośliny automatycznej przy oświetleniu 600W?

Przy oświetleniu 600 W, średni plon z rośliny automatycznie kwitnącej może wynosić od 30 do 150 gramów (1-5 uncji).

3. Jak duże są pąki odmian kwitnących automatycznie?

Pąki automatycznie kwitnących roślin różnią się wielkością w zależności od tego, czy dominuje w nich sativa czy indica. Zazwyczaj są one małe lub średnie. Jednakże, niektóre wysokowydajne odmiany automatycznie kwitnące mogą produkować większe pąki, porównywalne do roślin fotoperiodycznych.

4. Jaki jest okres kwitnienia odmian kwitnących automatycznie?

Rośliny automatycznie kwitnące pozostają w fazie kwitnienia przez około 6-10 tygodni. Odmiany Sativa potrzebują 8-10 tygodni, podczas gdy odmiany z dominacją Indica mogą kwitnąć w zaledwie 6 tygodni.

Podsumowanie

Zrozumienie czynników wpływających na plony automatycznie kwitnących roślin jest niezbędne do osiągnięcia dużych zbiorów. Aby w pełni wykorzystać swoje automatycznie kwitnące rośliny, wybierz odmiany o wysokiej wydajności, dobre oświetlenie do uprawy i największe doniczki o praktycznych rozmiarach, stosując jednocześnie techniki treningowe LST.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.