thc-thc.com.pl

Przycinać rośliny na mokro czy na sucho?

Przycinać rośliny na mokro czy na sucho?, thc thc.info
Jest to odwieczne pytanie, zadawane przez wielu hodowców: Lepiej jest przycinać rośliny marihuany na mokro czy na sucho?

Jedno i drugie podejście ma zarówno swoje zalety jak i wady, a także grupę fanatyków, którzy twierdzą, że tylko ich rozwiązanie jest słuszne. Czytaj dalej, aby móc samodzielnie zadecydować, co jest najlepsze dla ciebie – a jeszcze lepiej, abyś mógł poeksperymentować ze wszystkimi dostępnymi metodami.

Przycinanie na mokro

Przycinanie marihuany na mokro następuje natychmiast po wycięciu rośliny, przed przeprowadzeniem suszenia oraz konserwacji pąków.

Plusy

• Dzięki mniejszej ilości wypełnionych wilgocią liści przyczepionych do kwiatów, suszenie ich będzie przyspieszone w naturalny sposób. Może to sprawdzić się szczególnie dobrze w wilgotnym klimacie, w którym walczysz z problemami z pleśnią i musisz działać szybko.
• Masz ograniczoną przestrzeń? Przycinanie roślin na mokro jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Po usunięciu całej dodatkowej zieleni oraz łodyg, pozostałe pąki będą miały znacznie mniejszą objętość i zajmą znacznie mniej miejsca.
• Kiedy rośliny są jeszcze świeże, trichomy a.k.a gruczoły wypełnione THC, które powodują haj są bardzo lepkie. Lepkość pomaga im lepiej łączyć się z roślinami, konserwując je i zachowując na później.
• Przycinanie na mokro jest prawdopodobnie najłatwiejsze dla początkujących hodowców. Zanim liście wyschną i zwiną ęsi do wewnątrz, łatwo jest manewrować nożycami wewnątrz pąków oraz usuwać pełne liści łodygi.

Minusy

• Czy wspominaliśmy już jak lepkie mogą być rośliny? Oprócz przyklejania się nożyc do roślin, trichomy będą przyklejać się do twoich palców.
• To działanie trzeba dobrze zaplanować z wyprzedzeniem. Trzymaj słoik z alkoholem i szmatkę w gotowości – jedno i drugie przyda ci się do czyszczenia zarówno rąk jak i narzędzi. Wiele osób nakłada także lateksowe rękawice, które z pewnością ułatwiają późniejsze czyszczenie rąk.
• Przeprowadzenie zbiorów i przycinania roślin w jednym czasie wymaga naprawdę wiele pracy.

Przycinać rośliny na mokro czy na sucho?, thc thc.info
Przycinanie na sucho

Inną opcją jest powieszenie świeżo zebranych roślin konopi, aby bezpośrednio wyschły po ich ścięciu. Gdy kwiaty wyschną, a łodygi zaczną pękać – około 10 – 14 dni po zebraniu – odetnij nadmiar materiału roślinnego, który następnie musisz odpowiednio zakonserwować.

Plusy

• Utrzymywanie większej liczby liści początkowo zwiększa wilgotność wokół kwiatów i spowalnia proces wysuszania. W wyjątkowo suchym klimacie może to być prawdziwy dar niebios – zbyt szybkie wyschnięcie powoduje nadmierną utratę terpenów.
• Trichomy twardnieją po wyschnięciu marihuany, zmniejszając przyczepność do czegokolwiek. Przycinanie na sucho powoduje o wiele mniejszy bałagan.

Minusy

• Te mniej lepkie, mniej niechlujne trichomy są również bardziej podatne na kruszenie oraz pękanie. Podczas przycinania ich musisz zachować ostrożność, aby zachować THC.
• Wiszące rośliny oraz kwiaty – i liście, oraz łodygi – zajmują znacznie więcej miejsca niż dzieje się to w przypadku przycinania na mokro. Przed wybraniem tego sposobu, upewnij się, że posiadasz odpowiednią przestrzeń, którą możesz przeznaczyć na ten właśnie cel.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny w wyborze!

Przycinać rośliny na mokro czy na sucho?, thc thc.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.